En iyi günlük yaşam için tavsiyeleri

Ana Sayfa Kategoriler Diller

Para

Para transferleri, piyasa oranları, krediler, kredi kartları, balance transfer, yüksek faiz tasarruf, düşük faizli krediler hakkında Tavsiyeler.

---------------------------------------------------------

Tüketici kredisi ile ilgili yeni bir yasa 18 Aralık 2011

Tüketici kredisi ile ilgili yeni bir yasa.
u 18 Aralık 2011 yıl / u sahil tüketici kredisi yürürlüğe yeni bir yasa haline geldi / u Yasası, tüm finans kuruluşları ile uyum içinde olmalıdır - kredi birlikleri ve parabanki dahil ve -. diğer AB ülkelerinde - - Yeni düzenlemeler ile
, sen Zl 255 550 veya yabancı para cinsinden eşdeğer kadar değer, kredi alabilirler .. Önceki yasa, bu miktarı 80 000 zl
olduğunu
b sahil kredi maliyetlerini / u / b yeni kuralları çerçevesinde, tüm ücret, komisyon ve tüketici kredileri yaptırmayı ile ilgili diğer giderlerin toplam miktarın yüzde 5i en yüksek eşik varlığı sona erer. aslında , yeni yasa kredi maliyetlerinin hiçbir kayıt yoktur. Komisyon şimdi, yüzde 50 gibi yüksek olabilir bu yüzden en iyi seçmek için teklif karşılaştırmak gerekir.
b sahil Bilgi Formu / u / b yeni göre Bilgi Edinme Yasası formu kredi, yani ilgili temel bilgileri içerecek. toplam ödenecek miktar, kredi maliyeti, faiz oranları, gerekli güvenlik tedbirleri, zorunlu sigorta ve diğer Bu bilgiler, kredi ile ilgili doğru karar verme tüketicilere yardımcı olacaktır. kolayca . Bilgi Formu tüm üye devletler için bu formu da mantıksız ücretleri ödemeden riskinden kaçınmak çünkü, farklı şirketlerin tekliflerini karşılaştırmak mümkün.
b sahil erken kredi geri ödeme / u / b Kurumlar Komisyon olağanüstü tutarın% 1i geçemez - - tüketici önce kredi işe yarayıp yaramadığını kredi ile ilgili, bir ücret alabilirsiniz. kredi anlaşması yanlış bilgi verilmiş ise, tüketici faiz ve diğer masraflar ödemeden kredi ödemek mümkün olacak. Bu değişiklik tüm krediler için geçerli değildir bu sadece sabit faizli krediler için geçerli olan ve 12 ay belirtilen değeri içinde ödenen miktar sadece -. Polonya ekonomisinin üç kez ortalama ücret ise, Polonya Resmi Gazetesinde STK Başkanı kredinin yıldan önceki yılın Aralık ayının Monitör -.
b u kredi sözleşmesinin feshi / u / b kredi aldıktan sonra 14 gün içinde borçlu için herhangi bir iade edilebilir nedeni. çekilme 30 gün içinde, tüketici o küçük, birkaç gün. borç faizi ile birlikte kredi alınan tutar iade etmelidir şarj olmayabilir ederken bunun için başkalarının ücret.
b u mortgage kredisi / u / b yeni yasa sadece küçük bir dereceye
sözleşmenin yapılmasından önce, finansal kurum hakkında bilgi borçlu sağlamalıdır ipotek içerir: .. geri ödeme usul ve şartları, ödeme ve gerekli ek aşağı itibariyle toplam kredi miktarı, sözleşme Kredi endeksli, tüketici oranı ve kredi hesaplandığı koşulları ve ödeme ve kredi geri ödeme para birimi dönüştürme ilkesi belirleme konusunda bilgi almak gerekir. Tüm bu bilgiler, borç veren formu hakkında bilgi sağlayabilir.
b . u Reklam Malzemeleri / u / b Şu anda fazla vurgu kredi borçluları şimdi özellikle yıllık yüzde oranı ile daha şeffaf ve daha kolay bir tercih olacaktır sağlayan bilgi sunumu üzerine yerleştirilir -. APRC - tüketici anda ayrıntılı bir bilgi paketi kazanacak gerçekçi varsayımlara kredi APRC önce varolan bilgi materyali ifşa olduğu doğrudur, ancak borç veren uymaması durumunda bu miktarı genellikle kredi simülasyon maç yarar var -.. reklamı - borç veren yeni bir kredi almanın maliyeti vererek, bu kredi için yararlı bir zorunluluk tabanlı örnektir .. Dz.U. 2011, - diğerleri arasında bilgi gereksinimlerini
b u yasal dayanağı / u / b tüketici kredileri üzerinde May 12, 2011 Yasası para cezasına çarptırılabilir ile No 126, madde 715 gibi daha sonra, yeni yasa d tadil - ....
> . fizik görevi çözmek için nasıl
> ALKOL İÇİN FORMÜL
> özellik tutmak için nasıl
> resmi tatillerde fazla mesai ve çalışma
> İRLANDA ÇALIŞMAK
> Serbest yatırım planı yatırım

> yüzdesini nasıl | Maliye?
> iş ve özel hayatında başarılı olmak için nasıl
> siz uyuya kalmışım ya da ciddi, gecikmeli olarak ne yaparsın?
> NÜFUS CÜZDANI ALMA kimlik kartı verilmesi
> lider olmak ya da nasıl bir grubuna önderlik etmek
> KADIN GİRİŞİMCİLER
> Özel terk ne zaman ve kaç gün hakkı var mıdır?
> düzgün yeni çalışanlar için sorumlulukların nasıl atanır eğlence
> HİSSE SENEDİ HAREKET
> boşanma Nasıl Hazırlanır?
> patron konuşmak için nasıl aldı
> PayPal hesabı açmak için nasıl
> . bir bir Bira Nasıl Açılır kağıda
> ödül bileşenleri nelerdir?