En iyi günlük yaşam için tavsiyeleri

Ana Sayfa Kategoriler Diller

Tarih ve coğrafya

Sen tarih öğrenmek ve dünya coğrafyası ve tarihi hakkında okuyabilirsiniz. Roma tarihi, Avrupa, Amerika, Asya.

---------------------------------------------------------

Ilk termometre nasıl hazırlanır |? Buluşlar

? Ilk termometreyi yaptı Nasıl ? Şey sıcaksa Yoksa ne Ben bu soğuk ne kadar biliyor musunuz ısı ilgileniyorsanız, sadece hayal edebiliyorum, en az bir kez hayatında merak olmalıdırSiz ? Şey sıcaksa Yoksa ne Ben bu soğuk ne kadar biliyor musunuz, en az bir kez hayatında merak olmalıdır Eğer ısı ilgilenen varsa, ¬ alaşımlar hakkında sorularınız varsa ne kadar hayal edebilirsiniz? ilgilenen bilim adamları! ısı gelişen bilim bir ilk adım ısı ölçmek için yollar bulmak. Bu nedenle bir termometre veya bir termometre icat edilir. ısı ve Thermo anlamına gelen ki sıcaklık, Yani. bir termometre tedbir metre anlamına gelir ya da termometre ısıyı ölçer. termometre
ilk şartı aynı şekilde hala aynı sıcaklıkta demektir. Bu göz önüne aldığımızda, İtalyan bilim adamı Galileo 1592 civarında deneyler yapmaya başladı., Columbus Amerikayı keşfetti, yüz yıl önce. Galileo hava thermoscope denir termometre bir tür yarattı.
sonra hava. tüp ve topun nerede olduğunu, sonunda boş bir küre cam bir tüp vardı içindeki hava genişletilmiş şekilde ısıtılır ve borunun açık ucu, daha önce örneğin su, bir sıvı içinde yerleştirilmiştir.
soğutuldu tüp içinde hava gibi, hacmi azaltılır, ve bunun yerine sıvı tüpü içine nüfuz etmiştir. Böylece, sıcaklık değişimleri veya kaldırma görebiliyordu boru sıvı seviyesinin düşürülmesi. Peki, Ama borularda havanın ısı genleşme ve büzülme ölçerek ölçülür unutmayın. ısı ölçmek için ilk bir termometre olduğunu ve yakında keşfetti biri o çok doğru değildir çünkü. bugün kullandıklarımız
termometre, atmosferik basınç ve farklılıklar etkiliyor da onunla ilişkili sorunlar eklenmiş bir cam top mühürlü sıvı genişleme ve daralma, dayanmaktadır ince bir tüp., yüksek sıcaklıklarda, sıvı genleşir ve tüp içinde yükselir ise Kesinlikle düşünüyorum modern insanın tünel icadı. Ancak, tüneller ve inşaatının aslında insanoğlunun en eski mühendislik işlerinden biridir.
bile eskilerin bir tünel inşa etmek biliyordu, ve pek çoğu son derece ustaca yaptı. Tüneller yıl önce bile binlerce Mısırlılar, Hindistan sakinleri, Asurlular, Yunanlılar ve Romalılar tarafından inşa edildi. | Tabii ki , bugün tünel tamamen farklı bir şey inşa edilmesidir. Modern ekipmanlar sayesinde, tüneller çok daha hızlı, daha güvenli ve onlar bizim atalarımız göre daha kırmak için daha kolay. Ülkede kayalar ve tünellerde tünel: Mühendisler genellikle tüneller iki tipe ayrılır. Tünel ile ilgili en önemli buluş, biri tünel İngiliz mühendis Isambard Kingdoma Brunela kalkan. Bu icat sayesinde, tehlike olmadan suyun altında bir tünel kazmak olduğunu. Modern tünel kalkanı aslında en alnına oturana bir çelik rulo Gelecekte tünel. Ön merdane güçlü bir bıçak olduğunu. kalkan güçlü makineler ile zemin üzerinden ileriye doğru itilir. başkalarının silindirin arkasında tünelin iç duvarı inşa ederken, İnsanlar, silindir önünde toprağı kazıp. Nerede Gerekirse, eğer sıkı kullanabilirsiniz - sıkıştırılmış -. hava büyük derinliklerde basıncı düzeltmek için tünel jeolojik testler tünel inşa etmek en iyi yerler bulmak için inşa ilk adım büyüklüğü ve tünel şeklini belirler, kağıt üzerinde. tünelin orta çizgi çizme. zeminde işaretlenmiş geleceği tünelin başında ve sonunda., bundan sonra, tünel kazmaya başlar.
> Nasıl dünyanın en görkemli mezarlar bakmak |? Tarihi
> HALKA Satürnün sıcaklık
> ilk termometre nasıl hazırlanır |? Buluşlar
> TOPRAK iklim değişikliği GELİŞİMİ
> YAKIT atom çekirdeği AS HİDROJEN
> Yeryüzünde Yaşam TOPRAK VE meteor yağmuru VE EVRİM
> Rahibe Teresa biyografisi, aziz ilan
> İZLANDA VOLCANO patlaması
> elmas Güneş Sistemindeki gezegenler okyanuslar
> Soyadı Horvat, Hırvatça soyadı
> MARS SICAKLIĞI MARS AÇIK SU
> Pigmeler Yaşam
> mevsimler değişir |? Astronomi
> ANNE FRANK KISA DERS GÜNLÜĞÜ
> Otoburlardan görünüm
> Nasıl dikiş makinesi yaptı |? Buluşlar
> CİNAYET ARKAN hükümet ajanı
> Homerosun Odyssey Adası
> toprak, kömür, petrol ve gaz kirleten
> koku alma duygusu EVREN HAKKINDA İLGİNÇ GERÇEKLER