En iyi günlük yaşam için tavsiyeleri

Ana Sayfa Kategoriler Diller

Tarih ve coğrafya

Sen tarih öğrenmek ve dünya coğrafyası ve tarihi hakkında okuyabilirsiniz. Roma tarihi, Avrupa, Amerika, Asya.

---------------------------------------------------------

Ne kadar su saatte |? Buluşlar

Ne kadar su saatte 1500 civarında?.... Yaklaşık 1500 BC M.Ö. Mısır mahkeme yetkilisi Amenemhet, mezarının üzerindeki kitabesine göre, onun ne kadar zaman geçtikten gösteren bir su saati ya clepsydra icat ondan su ve seviyesini azaltmak için seeped Böyle saatler. doğru zamanda yapılabilir tapınaklarında ibadet ve kurban için gece ne zaman bilmek zorundaydınız yararlıdır rahipleri idi en eski su saati Amenhotep IIIün saltanat tarihleri ​​-.. erken 14. yy - ve 1905 bulundu , parçalar halinde, at Karnak Amun-Ra tapınağında.
Su saatleri Eski Dünya idi zamanı ölçmek için standart bir aracı haline gelmiştir, ve Çinde M.Ö. altıncı yüzyılda ortaya çıkmıştır. Onlar bir edildi birçok ilde de onlar kasaba saat saat yaklaşık 350 MÖ yarattı. MÖ. hareket muhtemelen su seeped kadar az delikten batan bir şamandıra ile tahrik edilir kalıntıları bulundu Atina, gündelik görme alt. şamandıra üzerinde muhtemelen iğne tahrikli takipçisi kolu olduğunu. tankı her gün içinde dolduruldu.
Yunan dünyasında böyle bir o kadar daha rafine ve su saatleri vardı sonuca mil aşağı getirerek olarak Izlizanost adımları .. M.Ö. 270 M.Ö. hakkında İskenderiye Ktesibije mucidi yapılan su sızdıran zaman, tam Tentacles kontrollü, tekme makineleri her türlü başlamış, bu yüzden kuklalar ve cıvıl cıvıl kuşlar hareket, zili çaldı - muhtemelen guguklu ile ilk saat oldu , Atinada Ancak, astronom tarafından yaptırılan Rüzgar Kulesi, yerde M.Ö. birinci yüzyılın başlangıcına yakın Andronicus üst vardı Sundial - güneş saati - ve kadran üzerinde bir zaman gösterdi teslim karmaşık su, içinde, ise Disk yıldızlı ve döner hareket takımyıldızlar boyunca Güneşin yıllık yol gösterdi. izlenim tür çok su saatleri bırakarak ne izle bize onların uygulamanın çeşitli bağlamlarda belirtilen eski yazarlar, söyle. Plato Yani, M.Ö. 360. MÖ. civarında yazma, avukatlar clepsydra peşinden ... bir mola asla. anlatmamış
saat bile edebiyatı etkilemeye başlamıştır. trajedi uzunluğu, Jada, Aristoteles ise Eğer clepsydra yargılamak olmamalı ... ama ne eylem aittir. Açıkçası bu dersi yaşamı büyük ölçüde hakim olan görebilirsiniz. Su partiler çok konuşmak için belirlenen yerde daha değerli bir ders ödev, mahkeme salonunda şeydi. konuşma nedeniyle durumda erişim örneğin, bir an için durdurmak olsaydı, boru çıkış balmumu ile tıkanmış ve hoparlör devam yalnızca tıkanıklığı gidermek. spor, bunların sırayla, Roma mahkemeler, kazananı belirledi. Daha sonra İslam dünyasında
sadece muhteşem su ünitesi yapılmıştır biri özellikle numune elçiler ladin Bağdat Halifesi Harun el-Reşid Charlemagne getirdi -. 814 ile 724 -., Kutsal Roma İmparatorluğunun hükümdarı onbirinci yüzyılda ise, Arapça Toledo mekaniği de azaldığı aya yükseldi ve boşaltılan dolu su saatleri ile büyük kaplar bir çift yaptı. Onlar da ayarlama ihtiyacı olmadan, yüz yıl boyunca yapmış olan, bu nedenle bilinçli olarak yapılmıştır.
> kauçuk nasıl bulunur |? Tarihi
> Hangi Hırvatistanın en büyük ada ada Hırvatistan nedir
> Avustralya ortaya AVUSTRALYA KEŞFİ
> Ne kadar sıklıkla biz Halley kuyrukluyıldızı görüyorsunuz | Astronomi?
> Tac Mahal inşa Nasıl |? Tarihi
> Bağımsız Hırvatistan nasıl başardık |? Tarihi
> bir kar tanesi kar nasıl
> Fütürizm hareketinin ilkeleri Manifestosu
> güç Roman Amphitheater sembolü
> Nasıl bayraklar yapılır |? Tarihi
> Mısırın ölüm firavunlar
> çikolata Çikolata aşk
> evrenin galaksilerdeki gezegenler, Samanyolu
> Nasıl makyaj yaptı |? Tarihi
> Ford Model T üretilen Nasıl |? Tarihi
> elmas Güneş Sistemindeki gezegenler okyanuslar
> İngilizce kral, Kral Henry VIII ve zina cezasını
> Nasıl Yunan mitolojisinde yaptı | Mitleri ve Efsaneleri?
> Nasıl biz onlar dinozorlar neye benzediğini biliyor musunuz |? Tarihi
> Martin Luther King BİYOGRAFİ