En iyi günlük yaşam için tavsiyeleri

Ana Sayfa Kategoriler Diller

Tarih ve coğrafya

Sen tarih öğrenmek ve dünya coğrafyası ve tarihi hakkında okuyabilirsiniz. Roma tarihi, Avrupa, Amerika, Asya.

---------------------------------------------------------

Ne kadar su saatte |? Buluşlar

Ne kadar su saatte 1500 civarında?.... Yaklaşık 1500 BC M.Ö. Mısır mahkeme yetkilisi Amenemhet, mezarının üzerindeki kitabesine göre, onun ne kadar zaman geçtikten gösteren bir su saati ya clepsydra icat ondan su ve seviyesini azaltmak için seeped Böyle saatler. doğru zamanda yapılabilir tapınaklarında ibadet ve kurban için gece ne zaman bilmek zorundaydınız yararlıdır rahipleri idi en eski su saati Amenhotep IIIün saltanat tarihleri ​​-.. erken 14. yy - ve 1905 bulundu , parçalar halinde, at Karnak Amun-Ra tapınağında.
Su saatleri Eski Dünya idi zamanı ölçmek için standart bir aracı haline gelmiştir, ve Çinde M.Ö. altıncı yüzyılda ortaya çıkmıştır. Onlar bir edildi birçok ilde de onlar kasaba saat saat yaklaşık 350 MÖ yarattı. MÖ. hareket muhtemelen su seeped kadar az delikten batan bir şamandıra ile tahrik edilir kalıntıları bulundu Atina, gündelik görme alt. şamandıra üzerinde muhtemelen iğne tahrikli takipçisi kolu olduğunu. tankı her gün içinde dolduruldu.
Yunan dünyasında böyle bir o kadar daha rafine ve su saatleri vardı sonuca mil aşağı getirerek olarak Izlizanost adımları .. M.Ö. 270 M.Ö. hakkında İskenderiye Ktesibije mucidi yapılan su sızdıran zaman, tam Tentacles kontrollü, tekme makineleri her türlü başlamış, bu yüzden kuklalar ve cıvıl cıvıl kuşlar hareket, zili çaldı - muhtemelen guguklu ile ilk saat oldu , Atinada Ancak, astronom tarafından yaptırılan Rüzgar Kulesi, yerde M.Ö. birinci yüzyılın başlangıcına yakın Andronicus üst vardı Sundial - güneş saati - ve kadran üzerinde bir zaman gösterdi teslim karmaşık su, içinde, ise Disk yıldızlı ve döner hareket takımyıldızlar boyunca Güneşin yıllık yol gösterdi. izlenim tür çok su saatleri bırakarak ne izle bize onların uygulamanın çeşitli bağlamlarda belirtilen eski yazarlar, söyle. Plato Yani, M.Ö. 360. MÖ. civarında yazma, avukatlar clepsydra peşinden ... bir mola asla. anlatmamış
saat bile edebiyatı etkilemeye başlamıştır. trajedi uzunluğu, Jada, Aristoteles ise Eğer clepsydra yargılamak olmamalı ... ama ne eylem aittir. Açıkçası bu dersi yaşamı büyük ölçüde hakim olan görebilirsiniz. Su partiler çok konuşmak için belirlenen yerde daha değerli bir ders ödev, mahkeme salonunda şeydi. konuşma nedeniyle durumda erişim örneğin, bir an için durdurmak olsaydı, boru çıkış balmumu ile tıkanmış ve hoparlör devam yalnızca tıkanıklığı gidermek. spor, bunların sırayla, Roma mahkemeler, kazananı belirledi. Daha sonra İslam dünyasında
sadece muhteşem su ünitesi yapılmıştır biri özellikle numune elçiler ladin Bağdat Halifesi Harun el-Reşid Charlemagne getirdi -. 814 ile 724 -., Kutsal Roma İmparatorluğunun hükümdarı onbirinci yüzyılda ise, Arapça Toledo mekaniği de azaldığı aya yükseldi ve boşaltılan dolu su saatleri ile büyük kaplar bir çift yaptı. Onlar da ayarlama ihtiyacı olmadan, yüz yıl boyunca yapmış olan, bu nedenle bilinçli olarak yapılmıştır.
> ilkbahar noktası, bahar başlangıcı
> Monkeys Hayvan ve insan ve şempanze
> Nasıl uçan hava gemisine |? Buluşlar
> ilk kitap gibi |? Tarihi
> okyanus ötesindeki bir telefon kablosu nasıl kurulur |? Buluşlar
> VUČEDOL Kültür ve güvercinler
> uzay mekiği başlatmak için nasıl |? Buluşlar
> Drakulanın Şatosu sarayının efsanesi
> dinozorların Sürüngenler ve DINOSAURI tipleri
> Grand Canyon nasıl başardık |? Tarihi
> uzay organları Karanlık madde 3D
> doğum, evlilik ve ölüm SOYADLARI KÖKENİ
> kırmızı dev, yeni gezegen ve Perseus takım
> Tac Mahal inşa Nasıl |? Tarihi
> Hitlerin ölümü komplo teorileri
> acı tantal sembolü OF MİT
> siyah kahve kirli ortamda fincan,
> ilk evleri inşa gibi |? Tarihi
> JEANNE DARC Orleans Maid ölüme mahkum edilir
> Neandertal insanı oluşumu fosil kalıntıları