En iyi günlük yaşam için tavsiyeleri

Ana Sayfa Kategoriler Diller

Matematik ve Fizik

Matematik ve fizik öğrenmek nasıl? Kategori matematik ve fizik hesaplanmasında size yardımcı olur, yüzdeleri hesaplamak için prosedürü, toplama, çarpma, bölme, hesaplanacak kesirler ve tüm matematik işlemleri.

---------------------------------------------------------

Nasıl eko yankı | Fizik

? Eko. Doğada bir şey hakkında soru sormak için şimdiki zaman, kesin ve bilimsel bir cevap olması bekleniyor Ve eski çağlarda insanların hayal ve bir şeyler anlatmaya efsane boyunca anlatılır Yetkiler eski Yunanlılar yankı açıkladı -. Eko - . çok güzel bir hikaye şöyleydi:
tek bir kusur vardı güzel perisi Echo, yaşadı - o sonra tanrıça Hera ona yaklaştı dışında, konuşmayı yasakladı, çünkü cezalandırmak için çok fazla konuştum ve. Sadece o ne duyduğumu tekrarlamak Bir gün Echo Narcissus güzel erkek görünce hemen ona aşık oldum, ama geri dönmedi;.. onu seviyorum
Echo keder tüm üzücü ve üzücü Son olarak, solmuş idi.. ve sadece bir ses kaldı yana: biz kelimenin yankı duyduğunuzda duyduğumuz o ve onun sesi. Tabii ki, efsanenin hazin yankı açıklamak veya ejeku değildir. Bir salıncak oluşturur anlamak için, ses hakkında bir şeyler bilmek gerekir. saniyede yaklaşık 360 metre açık aralıkları hızı geliyor. Bu suya atılan bir taş tarafından üretilen dalgalar gibi, dalgalar halinde hareket eder. tüm yönlerde gibi elektrikli ampuller içinde kaynaktan çıkış ses dalgaları.
bir ses dalgası bir engelle karşılaştığında, onların ışığı yansıtma gibi, sıçrayabilir veya reddedebilir. Ses dalgası bu şekilde reddettiğinde, bir yankı gibi duyulabilir. Bu nedenle eko ses tekrarlanır reddetti.
Ancak, engel üzerine geldiğinde ses hep göstermez. Bazı öğeler kanunen kabul edilmeyen, ancak sesi emer. Ses geri döndü çünkü hiçbir yankı anlamına gelir. Echo genellikle duvarlar, uçurumlar, ya da evin çatısı gibi pürüzsüz, düzgün yüzeyler oluşur. Eğer bulutlar ses ve bir salıncak neden olabilir reddetme biliyor musunuz? Aslında, gök patlaması duyduğumda, ses güçlü bir patlama, yankısı buluttan yansır.
> Nasıl gökkuşağı renkleri ayırmak |? Fizik
> Kesirler DIVIDE NASIL Böl kesirler
> Physics Deneyler
> Nasıl yoğunlaşması ile gelip |? Kimya
> NASIL Kesir IN DECIMAL SAYISI PARA İÇİN ondalık sayılar kesirler
> Ne bir serap olur |? Fizik
> NUMARALARI basit faktörleri ALMA
> dereceyi radyana PARA İÇİN NASIL dereceye Radyan
> olmayan paslanmaz çelikten almak nasıl |? Kimya
> bir termometre içindeki civa nasıl kullanılır |? Kimya
> NASIL KM / HUM / S PARA İÇİN in metreye kilometre dönüştürme saniye
> keşif geldiğinden beri BİLİMSEL buluşlar
> nasıl maç yapılır |? Kimya
> manyetizma açıklamak için nasıl |? Fizik
> Einsteinın görelilik teorisi nasıl okunur |? Fizik
> anlam ve Yüzdürme nedir |? Fizik
> maddenin yoğunluğu kavramak için nasıl |? Kimya
> park olarak Paralel park formülü
> PRANA HANGİ NUMARALARI çift sayıları bir örnek
> Ludolfov sayı PI hacmi ve çemberin çapı