Најдобри совети за секојдневниот живот

Дома Артикли Јазици

Миленичиња и животни

Домашни миленици - кучиња, мачки, папагали, желки, зајаци, заморчиња. Прочитајте за обука за кучиња, третман на животните, фризура кучиња, алергија на мачки.

---------------------------------------------------------

Како да се минимизира алергични на мачка првут

Со цел да се намали алергични на мачка првут алергија на мачка косата е непријатност, и уништување на многу љубители на мачкаКрт.от алергија на мачка косата е непријатност, и уништување на многу мачка љубовници често сакаат да имаат една мачка дома, но тоа предизвикува непријатни симптоми како што се кивање, течење на носот или водени очи се неподносливи за некое време .. Кат алергени се многу мал, лесно да се добие во воздухот во нашите ноздрите и очите и се многу силни. Кат алергени честопати остануваат дома дури и за неколку години. Ако одлучите да ја напушти мачка во куќата треба да го следат неколку совети за да се намали проблематична симптоми измачува Ние алергии. IDIVIDI: не дозволувајте им на мачката во спалната соба. може да биде тешко, бидејќи повеќето мачки, таму каде што тие нормално се направи, но ние не можеме да дозволиме дека мачката алергени се во нашата кревет. Оние неколку часа спиење, без помош на алерген нас низ остатокот од денот игра со мачката. . br Со оглед на фактот дека тој секако не можеше да го запре маче од нас неколку посети на нашите кревет, измијте ги сите постелнина најмалку на секои две недели во 40oC може да се купи кревет специјално дизајниран за лицата со алергии, која може да се перат на 60 ° C - на пример, . Hollofil Allerban -. IDIVIDI: Секогаш измијте ги рацете после секоја игра со мачката Odzwyczaj допирање на лицето и на рацете -. повеќе очите .. Крт.от обично се мие мачката Мора да има туш или миење Едноставно ги исчистите со влажна крпа. .. мантилот, и дневни посебна мачка чешел чешел IDIVIDI: Купување на мерката со која се намалува на причините за алергии Тие се често достапни внатре подобро миленичиња продавници и онлајн продавници мери прска на крзно на мачката, теписи, мебел и завеси -. Искрено тоа е најдобро за нас да се ослободи од теписи, завеси и било каков материјал кој може да се акумулира во мачката алерген -.. IDIVIDI: чисти, се пере, вакуум, проветрувајте ја просторијата колку што е можно Ако е можно добри работи почиста . IDIVIDI: да ја купите на филтерот за воздух треба да бидат инсталирани во секоја соба. IDIVIDI: Размислете за desensitising третман. Тоа е вистина, тоа обично не помогне, но понекогаш се случува да носи позитивни резултати. алерголог консултира мислењето на лекарот .
> 5 начини за подобрување на животот на вашето куче
> англиски сетер работни кучиња Крт.от
> Кат болести
> гризе admin отров Крт.от
> Rhodesian Ridgeback куче сафари Крт.от
> Што е матичната плоча?
> Зајаци диети
> . Како да се подготват куќа или стан за куче
> Како да се обучуваат куче залак
> Како да се учат кучето да донесе
> Како да се бориме болви во зајак
> Како да се исчисти ушите вашата мачка
> Како да направите колачиња за кучето
> . Чистење на уши мачки
> Како да се научи вашето куче на команда седи?
> Како да се научи вашето куче да ползи
> Како да се препознае куче нос
> Англиски сетер
> Заеднички Костенурка
> Како да се научи на папагалот да зборува