Најдобри совети за секојдневниот живот

Дома Артикли Јазици

Миленичиња и животни

Домашни миленици - кучиња, мачки, папагали, желки, зајаци, заморчиња. Прочитајте за обука за кучиња, третман на животните, фризура кучиња, алергија на мачки.

---------------------------------------------------------

Како да се грижи за африканските еж

Како да се грижи за африканските африкански еж еж е многу оригинален и интересен миленичињаКрт.от африкански еж е многу оригинален и интересен милениче кое е навистина симпатична, и покрај настапи, не Претераните барања за условите на живеење јазици Крт.от живеат 5-8 години, достигнувајќи должина од околу 15 см .. и да се постигне максимална тежина на 450g. Овие животни се дозволени во Полска и не е ограничено со прописите. IDIVIDI: przyjacielskimi ежеви се суштества и не би залак. може да се случи некое животно помалку како галење, и директен контакт со сопственикот, од другите. Ако се случи на помалку социјална копии, мораме да го прифатиме фактот дека тоа не те присили да те присили да контактирате со нас. IDIVIDI: Овие се животни кои можат да се направи дури и на децата кои страдаат од алергии. Не крзно или пердуви не прави никаква лебди во воздухот, и ние имаме за борба против мирис. IDIVIDI: нема проблем ако имате било какви други животни. Конечно, еж може да се брани, дури и пред мачка, сквотирање и puffing од шила, што е речиси недопирлива. Од истата причина, треба да се разгледа Дали нашите деца се премногу мали за прободување пријатели. Преземање еж страна бара малку грижа и вештина. Крт.от јазици се дозволени, а останатите на денот, и ќе почнат да бидат активни во вечерните часови. Крт.от малку стан за еж. IDIVIDI: аквариум или терариум треба да имаат минимум димензии на 70x40x30cm, сепак, како кај другите животни, така што во овој случај, еж е повеќе простор, толку подобро за вашето здравје и благосостојба IDIVIDI: Како позадина, можеме да го користиме стариот крпи - .. лесно чистење или гранули може Крт.от како ежеви имаат место во кое за да се скрие и да се одморите. Имаме голем избор на опции и создавањето на нашиот пријател, вистински палатата на рамка или кафез може да ни предизвика многу забава. внатрешноста на куќата wyścielmy jeżowego меки материјали за дома домашно милениче имаше една прекрасна сон. IDIVIDI: Ние, исто така треба да се отвори Крт.от poidełka и храна контејнери. еж, исто така, ќе бидат задоволни со различни играчки како топки, се тркалаат во ткивото хартија, итн Исто како хрчаци, ежеви љубов дека странците, особено во вечерните часови. IDIVIDI: А местото каде што живееме еж, треба да имаме термометар, затоа што е многу важно за здравјето на вашето домашно милениче за одржување на константна температура од 24 степени. Тоа е монтиран во близина на топлина светилка на пример, поради прекумерна пад на температурата можат да доведат до спие почетокот на болеста, од кои нашите мали, бодлив придружник можеби никогаш нема да се разбудам. IDIVIDI: Што еж? Крт.от прашање тука не е премногу тешко, бидејќи јазици многу добро за да се скрие здрава храна Royal Canin мачка. IDIVIDI: Во Покрај тоа, како додаток, да додадете на исхраната на свеж зеленчук и овошје како што се јаболка, ротквици, краставици и јагоди. Крт.от за домашни миленичиња продавници, исто така може да се купат или mączniki најмногу полжави и три пати Jeżów недела Забелешка: Не се справат со јазик:. на човековите сладост, моркови, кромид, пиперки, пченка, грозје, ананас, ореви и суво овошје
> како да се обучуваат вашето куче да уринира во куќата
> Како да го нахрани змијата
> Како да се хранат вашиот геко
> Како да се заштитиме животните од ефектите на топлина
> Како да се учат вашата мачка да достигне цена
> Како мачка преде |? Миленичиња
> Како да се красат хрчак кафез
> Ши Цу раса
> Како да се избегне пчела убоди
> риба на темните длабочини на морето на Крт.от Океан
> Како да се бориме на грешки
> Истарски покажувачи, темпераментен куче Крт.от
> германски Лов Териер еја, остар карактер Крт.от
> Како да се третираат кучешки темпера во мачки
> Како да се подигне зајаци
> Како да се пресмета возраста на куче
> германски жица PTIČAR ловечки нагон Крт.от
> Како да се направи јака Божиќ за кучето
> Како да се ослободите од кртови во плакарот
> Како мачката да се навикне на куче