Најдобри совети за секојдневниот живот

Дома Артикли Јазици

Уметност

Какви видови на уметност и да научат на важноста на уметноста во категоријата на уметноста. Традиционалните естетика шест различни видови на уметност, на филмови и стриповите се прошири на традиционалните поделби на уметноста. Тоа се: музика, драма, литература, сликарство, скулптура, архитектура, филм, танц и лента.

---------------------------------------------------------

Како да се фотографираат вода

Како да се фотографираат вода вода се чини дека е прашање толку значајни што тешко е да фотографијаВода Крт.от нешто се чини дека е толку важно дека е тешко да се фотографираат, но тоа трае многу форми, како што се езера, океан, поток или водопад Тоа може да биде незамисливо износ, или една капка или замрзнати ... тоа тече што е интересно и драматични. Таа се стреми да ја рефлектираат светлината, која може да биде многу фотогеничен. Еве неколку совети за тоа како да ги искористат предностите на вода. IDIVIDI: u капки од вода. / u Крт.от капки на вода . тешко да фотографија треба да користите статив и блендата кабел по можност со помош на далечински управувач Крт.от неколку начини за да го поставите слика Користете макро објективот на дното на тоа;.. .. rnym Napuść извор на светлина во бањата и нека падот капки одразува од површината во исто време се кандидира серија на слики, и најмалку еден од нив да го фати еден момент на рефлексија во водата капки пракса прави совршен.! Крт.от u замрзнување вода. / u IDIVIDI: Поставете го активира за кратко време и се сврти на светла за на замрзната состојба. Користете статив и мулти-владата, па можете да го избере најдобриот. Крт.от кејот рефлексии. / u Крт.от Погледни за интересни детали во снимањето на размислување, бидејќи не постои причина да се земе слики на објекти во здодевни и слободното изразување. Запомни да не се користи блиц. Употреби поларизирачки филтери за да се намали сонцето отсјај. Изберете го соодветниот брзината на блендата да blur решение, особено кога водата се движи. Ако е можно, почекајте водата смирува. Крт.от кејот Крт.от паѓа . / u Крт.от време веќе изложености, експеримент, за да го најдете совршениот време, кои се движат од две секунди. Не заборавајте да се стави на камерата на статив, тоа нема да се постигне саканиот ефект. го користете блиц. Вие исто така може да се постави на отворот на f / 16, сликата е остра. IDIVIDI: u движењето на водата на сончеви денови. / u IDIVIDI: Совршен за да се одржи на камерата може да ве спаси голем број на слики. IDIVIDI: Користете го авто-тајмер и стави камерата на елементот, така што не е преместена за време на изложеност. Сонце може да додадете неколку секунди, но трпение ќе се исплати. IDIVIDI: Ако го држите фото апаратот застрелан премногу висока, свитка колената или седат на стол, со цел да се минимизира можноста. Земете удобна позиција пред да ве однесе на сликата. IDIVIDI: Имајте на ум дека не сите слики мора да биде донесена во висина на главата. Обидете се да додадете некои разновидност да стане предмет или пукање од тераса или скалила. IDIVIDI: Поставување на совршен осветлување за да се избегне области премногу темно или премногу светли. Камерата снима тесен опсег од темнината во светлина, а уште повеќе светлост, повеќе детали на сликата. Можете да изберете и да се воспостави многу можности за слики, на пример, изложување / маскирање ролетни, го вклучите / исклучите светлата во другите соби, или да користите фенерче. IDIVIDI: Избегнувајте флуоресцентни светлина, можете да креирате зелено светло на сликата. Неговата поврзаност со бел ден и лампи бара некои искуство. IDIVIDI: Сликата може да прикажува сите детали и план да пука по темелно чистење. Му дадат некое време, особено на чиста мебел, завеси, лен промени, и се разбира на килимот. Отстрани ѓубрето и да кријат кантите за ѓубре. Крт.от малку облачно небо може да обезбеди совршен фаќање, бидејќи прозорците ќе блесне. IDIVIDI: Пукање во рамките на потребното поле во секоја точка. Значи се избегне преземање на слики одблизу. Поставување на отворот да f/11 или f/16. IDIVIDI: Ако користите статив, во собата на подолг изложеност. Тоа е уште животот, само толку долго изложување дела - така да не се постави силна осветлување IDIVIDI: Пред да се погледне низ визирот сликата за да почне .. Проверете дали или не да се фати несакани предмети, Клатери или проекции на работ од кутијата. IDIVIDI: Поставете го апаратот на статив точно во исправен став, да се избегне навалување. Спореди со вертикални линии во собата. Ако ова чини дека е тешко, само треба пракса. IDIVIDI: фокусира на предмети со добро балансирана светлина, не темно мебел, и светли ѕидови. Не плашете се до X-ray, тоа е многу популарна, бидејќи во принцип, претпочитаат да се погледне на светла за внатрешни работи, а не темнината. IDIVIDI: Подесување на изложеност на различни должини, така што подоцна може да изберете од најатрактивните сликата. Понекогаш тоа е оној кој не може да се очекува. Да потрае некое време за преземање на слики, а резултатот ќе биде достоен за тоа. IDIVIDI: Ако може да се пука од широкоаголен објектив што ќе ја покрива целата површина и да ви можност да се добие поголема, но не забораваат на деталите, бидејќи на уникатен карактер може да се најде само во мали детали, а не во целост. Злоупотреба на широк снимки може да се заморуваат по некое време за примачот, како и квалитетот на овие слики, за жал, е помал. IDIVIDI: Пазете се од огледала, што може да фати дел од вас. Watch out за одраз во стаклото и рамки за слики, стакло и огледала -.
> Животот е сон шпански барокна Крт.от
> HAPPY BIRTHDAY на пријател
> Како да се фотографираат луѓе
> Барак 5B Мирослав Крлежа содржи идеи и активности
> афоризми на пари
> Како да се развие една африканска музика |? Уметност
> Како да се палат свеќи на сликата
> Како да се убие досадата на патување со воз
> изглед ... Серена ван дер Woodsen
> Како да се научат да играат
> Како да се привлече лице
> цитати на вино
> Како да го фати капките вода
> цитати на танцот и танц Крт.от
> Како да му кажете на среќата со кафе
> COMBRAY содржина романи Крт.от
> ТАТКО GORIOT содржина романи Крт.от
> Медеја Еврипид трагедија и содржината Крт.от
> ПОЗНАТИ ЉУБОВ читањето
> Како да се фотографираат пејзаж