Најдобри совети за секојдневниот живот

Дома Артикли Јазици

Спорт и рекреација

Прочитајте за спорт - фудбал, ракомет, кошарка, скијање - и сите видови на рекреација - пливање, пешачење, аеробик, план на вежбање пилатес и бенефиции.

---------------------------------------------------------

Како да се подмачкува скиите

Како подмачкување подмачкување за топла ски скии е наменета пред се за зголемување на лизгачки снег на скии. .. Крт.от скии топла лубрикант првенствено е наменета за зголемување на лизгање на снег скии скии топла подмачкување обично врши специјализирани услуги како што се центри за подмачкување, како и да се направи дома Се разбира, со користење на овој восок наменета за таков вид на снег. Повеќето од восоци за влажно снег, или возење на температура над нулата, а восокот да се исуши снегот што на температури под нулата. вистинската мешавина на видови на восок и маст пред лизгање, скии не само што ќе се подобри на лизгање снег скии и скијачки планирам лекува Тоа е затоа што топла стопен восок продира во микро пукнатини на нашата заедница Крт.от слајдови за вршење на подмачкување, ќе треба .. ширење топла восок железо, четка за чистење на се лизга, Циклин Превземете го вишокот восок и силна кабел поврзани ски Затките. Крт.от буџет ски капи треба да се договорат со ски како чевли закачени на обврзници. IDIVIDI: Подгответе Крт.от работилница каде што може да се стави на скии, па можете слободно да работат со нив. IDIVIDI: исплакнете со топла вода Лизгајте го ски со одмастување детергент, потоа се сушат и се избрише со сува крпа Авторско топлина железо, но не е премногу тесна за да не се горат восок -. восок не се стопи само -. за жешка парче железо кревети, така што восокот се топи восок истури на површината на лизгање IDIVIDI: Ставете го жешко железо на лак и се лизга. преместете ја во задниот дел на скии, така што восокот се топи во железо и создал целата површина со тенок слој на обложување. подготвени од страна на скии, оставете неколку минути, така што восок лади и се стврднува. IDIVIDI: Земете циклин вишокот восок и отстранување на почетокот на клуновите на скии лизгање кон задниот дел на скии. да го направите ова, го прават тоа неколку пати, внимателно да ги отстрани восок од слајд. IDIVIDI: Последното нешто што треба да направите четкање со фрли прилично тешко четка влакната. Како и во случајот на проектот стружење на носот и се движи кон задниот дел на скии.
> Како да се кандидира на топката и дрибла |? Спорт и Фитнес
> .. Кардио Тренинг
> . Како да се обучуваат за вежбање ТВ мрзливи
> Како да се добие подобро се вклопуваат
> . силни и убави рамена да им се изгради
> . Како да се направи основна Пилатес вежби Дел Втори
> . Вежби за целулит отстранување
> Како безбедно да се вози велосипед за обука во текот на бременоста
> Како да се направи основна Пилатес вежби Cz VI Хип ..
> Што е нуркање маска да се избере?
> Најчеста спортски повреди
> . Како да го користите сауна
> Обука за Фитнес
> Како да се биста на компанијата
> Што можете да направите еднаквоста вежби дома
> Како да се вклопи на велосипед да расте
> Како да го направите на лактите
> Како да се исчисти велосипед синџир
> Како да се отстрани до желудникот
> Како да се грижи за скии