Најдобри совети за секојдневниот живот

Дома Артикли Јазици

Мода и Убавина

Совети за модата и убавината -. Најдобар козметика, стилови на косата, депилација, моден дизајн, диети

---------------------------------------------------------

Како да се грижи за зимски усните

Грижа за вашите усни во зима усни се најчувствителните дел од човечкото тело.? .. IDIVIDI: Усни се најчувствителните дел од човечкото тело се твоите усни се мазни и меки цело време јас не мислам така, и ако е така, тогаш сте навистина среќен За жал, многу од нас имаат проблеми со испукани или spierzchniętymi устата особено во зима. Усни се многу чувствителни на овој тип на штета при ниски температури, силни ветришта и снег. Наша основна заштита капа, рака ракавици, јакна тело потопло, и устата? Не ги заборавиме. Прекрасна усните даде не само удобност, но и да привлече, да се привлечат внимание, прв од сите украси. Затоа е важно да влогови и јадев на нив редовно. Запознајте го методи со кои сигурно ќе послужи неговите усни. IDIVIDI: u хидратација и исхрана. / u влажни устата убава и здрава усните . Важно е дека устата е секогаш доволно вода во него, да бидат сите времиња под заштита на разни природни полнила. наградува тогаш сигурно ќе изгледаат и се чувствуваат убаво да ни служи добро. IDIVIDI:
IDIVIDI: Треба да се пијат многу чиста, сепак вода . Идеално, тој irrigates целото тело, вклучувајќи устата. Крт.от јаде премногу овошје, бидејќи содржи многу сокови, особено оние кои содржат витамини Б и Ц Тие, исто така линкот во телото. IDIVIDI: Измешајте една лажица мед 1 лажица сода бикарбона. Примени на усните и да се направи нежна масажа. Потоа исплакнете ја устата со топла вода и се фаќа со маслиново масло. маслиново совршено влогови твоите усни оставајќи ги мазна и мека. Крт.от употреба вазелин пред спиење. Ќе бидат вкусни да спие, а таа ќе се грижат за своите . устата IDIVIDI: Исто така, алое е погоден за улогата на нашите chapped усните крем Крт.от влажнење устата, и да им даде убав боја, да ги применуваат пред спиење сос од домати кејот / u -. би можело да биде концентрација ако се допаѓа -. IDIVIDI: Масажа устата парчиња краставица IDIVIDI: / ul
u пилинг / u Како што сите знаеме .. - или барем треба да биде - на усните се многу чувствителни Нивната големината, сепак, Тоа е од суштинско значење за да ги задржи во добра состојба користи на крајот на лушпите за лице и тело, не сте Усни исто така ќе треба, сепак, со користење на маска на лицето чистење во вашата уста ..?. не е добро решение. ткиво што го покрива устата е многу потенки и поделикатни од лице. Значи како ние да лупам на усните? IDIVIDI:
IDIVIDI: По капење, кога усти вода за наводнување пареа масажа на влажна, мека четка за заби. Користете кружни движења. IDIVIDI: Микс земјата шеќер и маслиново масло во еднакви делови . Нанесете ја смесата со мека, влажна четка масажа со кружни движења на усните zębówi. Потоа исплакнете ја устата со млака вода и се применуваат крем со путер од какао. IDIVIDI: Можете да ги користите шеќер, miód вазелин на твоите усни и масажа да се ослободи од мртвите клетки на кожата.
Повторете двапати неделно. IDIVIDI: / ul
u усни мелем. / u Наместо купување на крем или кармин устата издадени може да се направи. би го направиле сигурни дека од природни состојки. IDIVIDI:
Крт.от рецепт за лосион? Микс 2 лажички на кокосово масло, 3 капки од лимон масло, сок од лимон и 1 лажичка пчела восок. Тогаш сите топлина на тивок оган и се прелива во тегла. Чекај, додека на густо. лосион подготвена. IDIVIDI: Или, на пример, масажа со мед усните секоја вечер. Можете да го мешаат со маслиново масло. Тоа устата ќе се хранат и хидрирани. мед ќе работат чудо. IDIVIDI: Ако немате време да се направи крем мед и се фаќа за тоа во вашата уста, можете да купите усна мелем во аптека или аптека. Користете го во текот на денот, пред секое излегување на надворешниот и секогаш кога ви треба. Запомнете, сепак, за да се избегне парфимирани лосиони или вкус. и оние што содржат салицилна киселина , камфор, алкохол, ментол и разни феноли. IDIVIDI: / ul Авторско кејот се избегне лошите навики. / u Луѓето имаат тенденција да се лижат усните во зима ветер и студ. Ова, за жал, не повеќе штета отколку добро. лижење бидејќи содржина е тенок заштитен слој на крема, балзам или кармин, а прашањето неподготвени, незаштитени устата како надворешни фактори. Не е чудно што и да побегнете. Ако припаѓаат на група oblizywaczy, мора да научат да го контролира овој процес и елиминира.
> Како да се направи пилинг со кафе
> Како да се ослободите од лузни, со примена на витаминот Е масло
> Како да се грижите за вашата коса
> Како да се украсуваат чорапи држејќи се надвор од чизми
> Како да се избере очила за сонце
> Како да се наслика КОСА Боја на коса
> Како да се избере мирис
> Како да се вклопи со кошула во кревет
> Како да се шие кошулата боја блок
> косата ролки додава волумен
> . Како izbeliti заби
> Како да се избере панталони за мажи
> Како да се направи едноставна ѓердан со заклучување
> косата како модел на насловната на Vogue
> Како да се исчисти и одржување дијамантски накит |? Мода и Стил
> Вежби за добар секс
> Како да се бориме ефикасно против целулит
> Начини на chapped усните
> Како да се исчисти накит
> Како пурпурна око шминка