Најдобри совети за секојдневниот живот

Дома Артикли Јазици

Внатрешни работи

Сè за мојот дом. Фенг шуи, внатрешен дизајн и декорација, украсување стилови ... Совети како да се избере бои за ѕидови, мебел за спалната или решенија за мали станови.

---------------------------------------------------------

Како да се избере бојата на ѕидовите

Како да се избере бојата на ѕидовите Без разлика на тоа каква боја ние сме во внатрешноста ѕидовите на нашиот стан, лесно е да го промени лицетоБез разлика на тоа каква боја ние сме во внатрешноста ѕидовите на нашиот стан, тоа е лесно да се промени твоето лице. Само дури насликани еден ѕид во различна боја, рамно да почнете да правите повеќе пространа и удобно. Имајте на ум на ѕидот е клучен елемент во собата. Додавање боја на природно го привлече вниманието на целата област ќе биде зајакната. Треба да се напомене камин или посебен агол на нашиот стан. Ако собата не е видлива тука, наслика на ѕидот на кој висат на рамка со фотографии на своите сакани, или други декоративни елементи. Доколку имате триаголник соба, слика најкус ѕид. Тогаш ќе изгледа поудобно. Тоа ќе привлече внимание од правоаголен облик. Изберете ѕид кој не е директно со декоративни место, што само по себе привлекува внимание. Избираат нијанса подлабоко од бојата боја на ѕидовите sąsiednich.Na пример, ако собата е насликан во нијанси на лаванда, изберете подлабоко сенка на ѕидот, кои сакаат да се нагласи: на пример, на Слива. Принципот е едноставен: на боја треба да бидат потемни околу два тони. Нека се инспирира да наслика својата амандмани. На пример, соба за крем, кој има идентична црвена перници, изберете боја слична на ѕид сакате да се потенцира. Забележите на сликата: Валкани деликатна рози може да се најде на перници, и на ѕидовите.
> Како да го поставите хартија ѕид, позадина и позадина за ѕидови - спалната соба на детето
> Како да се запалат градина
> Како да расте lovage
> Да се ​​ослободиме од места кои се појавија после миење црна облека
> Како да се создаде ретростил ентериер
> Како skalniak во градината
> Како да се исчисти на сода бикарбона
> Како да се подготви почва за растенијата
> Како да се накваси на воздухот во куќата
> Како destilovati вода
> Како да се засади орев
> Како да се отстрани мирисот PSA куче дома - мирисот и чување куче во стан
> Како да се направи топка со sequins на новогодишната ноќ
> Како да се подели на соба во два дела
> Како да се избере јагоди
> Како да го поставите на плочки на терасата
> Како да се украсуваат тегла на замокот
> Што да надомест на штета во случај на кражба без трага?
> Како да се украсуваат на табелата Велигден
> во нејзината спална соба е женски и романтични