Најдобри совети за секојдневниот живот

Дома Артикли Јазици

Внатрешни работи

Сè за мојот дом. Фенг шуи, внатрешен дизајн и декорација, украсување стилови ... Совети како да се избере бои за ѕидови, мебел за спалната или решенија за мали станови.

---------------------------------------------------------

Како да се засади лалиња

Како да се засади лалиња лалиња се одличен избор за вашата градинаЛалиња се одличен избор за вашата градина. Тие доаѓаат во многу бои и раси. Лале светилки се засадени главно помеѓу октомври и декември, но не сите. Подолу ќе најдете инструкции како да ги растение. Изберете место во вашата градина, цвет креветот каде што сакате да садиш цвеќиња. Пред да дознаете каков вид на сонцето и земјата, како и изборот на светилки. Повеќето како еден сончев позиција и добро порозни, плодна, хумус и мека почва. Собирање на вистинското место, имајте на ум дека ова не е премногу сенка во текот на денот. А добра основа може да се направи едноставно мешање на почвата со универзалните цвет на песок и компост ѓубриво тип. Впие светилки на лалињата во подготовката на фунгицид. Лопати направи дупка во земјата со длабочина од околу 15 см - за големи светилки, мали, околу 10 см - ширина и арх. Вметнете ја сијалицата во дупката посочи страна нагоре. Покриено со земја да го копаат. Земјата не може да биде премногу компресирана. Тоа треба да биде мек и дебел. На врвот, се стави слој од мов да се задржи на изолација во внатрешноста на Земјата. Наместо тоа можете да го користите кората на мов и слама. Вода еднаш месечно. Кога ќе го видите лисја и пупки од водата еднаш неделно.
> Како да се украсуваат деца начин на decoupage мебел
> Како да се запали во печка
> Како да се направи транспарентен хартија лампи
> Како еколошки чисти куќата
> Како да ја сменам нафта во пешак
> Како да се отстрани дамките од лак
> Како да се засади јоргованот
> Како да се направи декоративни топката од слама
> Како да направите домашна чистење
> Како да се направи сите цел почиста гѓа Совршен куќа
> . Како да се засади бамбус
> .. Како да заштедите електрична енергија
> Како пенкало организаторот дискета3333333333 ?
> Како да се засади pansies
> Како да се исчисти животната средина . Растително масло
> Како да се направи езерцето во градината
> Во сад на накит материјал во состојба форма
> Како да се врати еден стар огледало
> Како да се направи табела со дрвени палети
> Како да се направи едноставна чаша чувствува влошки