Најдобри совети за секојдневниот живот

Дома Артикли Јазици

Внатрешни работи

Сè за мојот дом. Фенг шуи, внатрешен дизајн и декорација, украсување стилови ... Совети како да се избере бои за ѕидови, мебел за спалната или решенија за мали станови.

---------------------------------------------------------

Како да се украсуваат за внатрешни работи во бела

да ги красат внатрешноста на бела слушнале за луѓе кои сакаат бела во неговиот центар се вели дека се плаши од други боиОчигледно на луѓето кои сакаат бела во неговиот центар се вели дека се плаши од други бои. Реалноста е веројатно сосема спротивното. Биел бара од нас да сезони. Ти завидувам што секој кој може да се задржи го чисти. Тоа е предизвик! Наспроти позадината на бела и сите други бои да стане светлина. Ова е боја која совршено се совпаѓа со сите бои. Тој сака да биде дует. Што повеќе имаат лековити својства: смирува и опушта. Понекогаш се што треба да даде малку допир на друга боја и создава една сосема поинаква атмосфера. Бело е магично. Инспириран од боите на сликата да ви претставам денес во внатрешноста, каде што на белата влада. Прво, мојата омилена. Сопственикот на оваа прекрасна дневна е Марија од Калифорнија, кој го води еден интересен блог на ентериери. Светлина кат - Pergo компанија - во контраст со стилизирани маса и скапоцени лустерот создава една интересна дуо. Белата троседот со многу перници и перници чини дека е ангел - како што го наоѓаме во Икеа -. Имајте на ум дека сини шише или прав розова Хедер и Add сладост во текот на салон. Со бел простор чини да биде повисока. Подолу простор за сочни девојки. Нога и украсни ноќта светло обоени пастелни розова божур со бели создаде слатка двојка. Следна е спалната соба пастелни нијанси на крем, розева и сина боја. Тоа изгледа небесното. Комбинацијата на овие бои претставуваат мир и хармонија во внатрешноста. Бела не значи досадно. Под бела полици за книги, столици, стол и ѕидот. Дури на ТВ е бело. Внатрешноста на топол дрвениот под. Тоа е пространа и свежо. Бела кујна е секогаш во мода. Денес се повеќе и повеќе луѓето се одлучуваат за овие ретро-стил. Според традиционалните бела кујна со убава и, се разбира, бела, керамички мијалник, две комори. Се покажа, како што купи во ИКЕА. Сива дрвени врвот се вклопува во целиот простор. Осветлување го прави своето: Имаме инсталиран како во стакло случај и во текот на стреата. Кујната е мал, но бели се чини дека е само во право. Скалите може да биде бела. Тука имаме скалила во исто така минималистички верзија, идеално во комбинација со стакло огради на врвот и на елементи на светло дрво. На медитерански стил е, исто така, еден бел има свое место. Со седиште во сина и бела, трпезариска маса е многу добра. Повторно, користете светлина, дрвениот под изолација од внатрешноста.
> Како да се посветам на бамбус
> Како да се стави крпа во морето на роза
> Како да се исчисти од плакарот
> Како да се направи венец на суво цвеќе на гробот
> Како да се негува Grudnik
> Како да се обезбеди вашиот дом пред детето
> Како да се исчисти железо
> Како да се засади begonias
> Како да се отстрани дамките од овошје
> Како да направите Божиќното дрво салфетки
> Пристап до Катастар Кој може да добие копија?
> Како да се направи мал езерцето
> Кои растенија за да изберете за вашиот дом?
> Како да се засади Lychee
> .. Како да се избере кујна
> Како да се засади роб
> Што правиш со стар мебел?
> Како да се направи оригинални огледало на ѕидот
> Како да се украсуваат ленти од хартија абажур
> Како да се губат целулит целулит на листовите, колената, колковите - масажа