Најдобри совети за секојдневниот живот

Дома Артикли Јазици

Миленичиња и животни

Домашни миленици - кучиња, мачки, папагали, желки, зајаци, заморчиња. Прочитајте за обука за кучиња, третман на животните, фризура кучиња, алергија на мачки.

---------------------------------------------------------

.. Малку птици

. Малку Птици Птиците Малку ќе можат да привлечат лесно со инсталирање на птица фидер и да се обезбеди редовен извор на водаМалку Птиците можат да бидат привлечени лесно со инсталирање на птица фидер и да се обезбеди редовен извор на вода Ќе имаат двојна корист: Вашиот пердувести пријатели ќе се грижи за несакани грешки и штетници како што се комарци и други инсекти кои можат да го нападне вашиот растенија,. и можете да се опуштите и да уживате во птица Сплет и да пее во текот на летото. 1 - Поставете го фидер за птиците Постојат различни видови на колибри, што поевтино оние, како што е виси фидер, на оние малку поскапи, како што е. стои колибри. Последново е подобро решение ако имате верверички во дворот како ќе на овој начин да се спречи верверички јадат птици храна. се одлучат за голем број на различни видови на птици храна да се привлечат различни видови на птици. сончогледово семе е евтин начин за привлекување на различни видови на птици, а ако сакате да привлечете finches на вашиот двор, на пример, подобро решение трн семе. врапчиња, гулаби Robins и преферираат да јадат од земјата, така што тие ќе семе основа на тоа дека постојано sejete се врати во вашиот двор 2 -. Расте растенија кои привлекуваат птици растенија како грмушки и грмушки, ќе се обезбеди место каде птиците може да гнездо и да живеат во текот на годината Откако птици се обезбеди место каде што nidify, тие најверојатно ќе се врати.. година по година. Vines е одлично место за парење и гнездење сајтови за виткање на различни видови на птици. грмушки, четинари и лугуструм исто така, некои од фаворитите. трихинозен грмушки за привлекување на птици на вашата градина, а во зима кога храната е малку на друго место. цвеќиња, како што се кученце, очи Сузан, златни шипки, пеперутка во грмушка, Вечерна, невен, Larkspur, равнец и трн е исто така омилен птица. Ако тоа е внатрешен двор или немате услови за садење грмушки и дрва, може да се одлучат да се постави гнезда 3 -. Постави базени Ова не само што ќе изгледа добро за око, но ќе ви даде птици извор, од кој ќе се напојува и која ќе плива во текот на летните месеци извори на вода од мали фонтани.. да големите, ќе привлече голем број на птици од различни видови во вашата градина. Ако сакате да се направи нешто поедноставно, сад со вода што ќе ја објавите на теренот ќе биде доволно. Ставете го лист на површината на водата, така што птици може да ukapiraju тоа е извор на водата наменета за нивните потреби 4 -.. растенијата и светли цвеќиња кои произведуваат нектар да го привлече сколовранец Некои од овие растенија вклучуваат орли помине, azaleas, Lantana, пеперутка Буш и акантус сколовранец колибри, кои се полни со. света вода со шеќер може да се купат во локалните миленичиња продавници во пакет со тинктура која се користи за мешање и добивање на вода. Овие колибри обично имаат црвени цвеќиња, кои се поврзани со нив да ги направи лесно да ја признаат сколовранец. IDIVIDI:
> Како да започнете јава
> како да се обучуваат вашето куче да уринира во куќата
> Како да се плашиш Хорнетс
> Како да се научи вашето куче ја командата престој
> Која раса на куче да се избере?
> Лабрадор кучиња
> Како да се донесе куче од засолниште
> Бурма Пајтон
> Како да се патува со мачка
> Како капак при Swallow
> Jaguar животно, златни крзно Крт.от
> Што да направите во случај на гушење мачка?
> . Како да го задржи аквариум сом
> Како да се грижи за африканските еж
> Како да се заштитиме вашата куќа против комарци
> Како да се утврди дали децата се инволвирани во куче
> Кат миленичиња
> Агресивните кучиња
> Како да поставите аквариум
> Како да се искапат куче