Најдобри совети за секојдневниот живот

Дома Артикли Јазици

Храна и Готвење

Дали ви се допаѓа готвење и подготовка на добра храна? Здрав ручек или тестенини, идеи за чоколадо колачи, кафе, коктели. Еве рецепти за сè!

---------------------------------------------------------

принцовите крофни

принцовите крофни принцовите крофни сме едно. на најпопуларниот тип на торта, кои се веројатно сите слушналепринцовите крофни се еден од најпопуларните тип на торта, кои се веројатно сите слушнале Тие се многу вкусни и лесно да се направи Во оваа статија ние ќе ви даде.. . тестирани рецепт за голема принцови крофни Состојки за тестото: • 500 мл вода IDIVIDI: • 200 мл масло • 1 Крт.от прашок за пециво брашно • 300g IDIVIDI: • 8 јајца Состојки за крем: • 8 јајце жолчки • 10 Крт.от лажица шеќер 10 лажици брашно • IDIVIDI: • 2 литри млеко IDIVIDI: • 300г путер • 4 Крт.от ванилин шеќер Подготовка: 1 - истура нафта во водата се вари, потоа отстранете од топлина и додадете брашно со прашок за пециво и се промешува брзо 2 -. Врати се на плоча до грутка тесто 3 -. Кога на масата на кул, измешајте јајца едно по едно време, од вкупно 8 парчиња, со постојана мешајќи 4 -. Пополнете го шприцот тест и да додадете на тавче посипано обрабени со пергамент хартија и да се создаде простор помеѓу krofnica, тоа не ќе беше нацртан кога ќе пораснат 5 -. Doughnuts рерната на 200 степени, околу 10 минути време, и да се намали температура и се пече уште 5 минути. Да се ​​подготви павлака, жолчки од јајце победи со шеќер и брашно. Претходна razmutite со малку млеко, потоа се става на топло млеко во одмор и готви до задебелена. IDIVIDI: Кога станува густо отстрани од топлина за да .. кул Додај путер и ванилин шеќер и се меша добро Крт.от Doughnuts nafilujte кратење и ладна крем, и посипете со крајот на шеќер во прав Пријатен IDIVIDI: Од работите ќе треба:. брашно, јајца, путер, млеко, прашок за пециво, шеќер, зејтин, ванилин шеќер, вода
> РАЈС НАШИОТ Bizi подготвува грашок Крт.от
> Како да ја креира марципан MARCIPAN Формат - колачи и обланди - кои го прават марципан
> lavander одржување и размножување
> .. Како да направите полн со љубов и торта
> торта со малини, како да се направи украси за торта Крт.от
> костен рецепти, како да се готви костени Крт.от
> палента ПОДГОТВИ торта и боровинки Крт.от
> Како да го исчистите организмот од токсини токсини во телото - токсини во храната и крв
> . Коктел Лонг Ајленд леден чај
> ... Како да направите американски палачинки
> ТОРТА јапонски ВЕТЕР слој за торта Крт.от
> мариноване, па кисела зеленчук Крт.от
> малина JAM Corning стакло Крт.от
> . Како да се спаси на говедско месо чорба
> Како е леб рецепт за леб, најдобар рецепт за леб
> GARDENIJA ЦВЕЌЕ расте во дом
> ЛАДНО супи како да се подготват супа Крт.от
> Како да направите една кутија Божиќ |? Храна и пијалаци ?!
> Како да се подготват Ratatouille
> Во историјата на чоколадо е чоколадо направени Крт.от