Најдобри совети за секојдневниот живот

Дома Артикли Јазици

Здравје

Совети за здравјето како препознавање на симптомите на алергии, депресија, лекување од алкохолизам, најдобар лек за мигрена. Сè, од здрава храна за здравственото осигурување.

---------------------------------------------------------

Исхрана за бремени жени

Исхрана за труднициБременост Крт.от е важен период во животот на секоја жена е многу важно да се обрне внимание на она што го јаде во текот на бременоста Неопходно е да се земе предвид квалитетот на храната што ја јадеме секој ден... Правилната исхрана е на прво место бидејќи тоа може да ги задоволи различните потреби на бремените жени и е особено важно и треба на фетусот, поради што, исто така, содржи јаглехидрати, витамини и протеини и масти. IDIVIDI: за време на бременоста, за да се доведе до фетален раст бара енергија. Тоа е невозможно да се одреди кој точно и идеален енергетски внес во текот на бременоста, бидејќи секоја бременост да е единствен и уникатен на свој начин. енергија влез кој треба да се внесе на ден е помеѓу 1600 калории дневно до 2600 калории на ден, понекогаш до 2900 калории на ден. сепак потребно да се биде многу внимателен, бидејќи тоа доведе до вели количина на калории не е неопходно да се влезе на големи количини на храна, бидејќи мала количина на некои храни може да содржи повеќе калории отколку што мислите. Има IDIVIDI: неколку совети за исхрана во текот на бременоста: 1 дете Крт.от значи дека не може да ги задржи по сопствена иницијатива, без консултација со лекар IDIVIDI: 2 треба да внимаваш за оброци во текот на бременоста, во прилог на доручек, ручек и вечера. , треба да имаат уште два оброци и две ужинки. IDIVIDI: 3 Ние Ви препорачуваме да води дневник на вашите храна, каде што тие можат да пишуваат она што го јаде во текот на денот и во тоа време. Вие ќе имате преглед на внесувањето храна и исто така да дојде на власт или контрола. IDIVIDI: бременоста е неопходно да се јадат млеко и млечни производи, бидејќи тие содржат калциум, кој е многу важно, и што има, освен во млечни производи, семки, бадеми и зелен зеленчук, на пример спанаќ, зелена салата и така на. IDIVIDI: секојдневно треба да јадат житарици и месо и риба, кои се препорачува дури и во еден оброк секој ден. IDIVIDI: Важно е да се јадат јајца, бидејќи тие содржат многу хранливи материи како што се протеини, железо, масти и витамини.
Овошјето и зеленчукот се неопходни во исхраната на секој бремена жена. Се смета дека салати бидејќи тие се богати со витамини и растителни влакна и печени зеленчук како што се компири. Што се однесува до овошјето, сите овошја се препорачува, особено ореви, секој ден . Крт.от бременост се препорачува да се кафе и газирани пијалаци замена природни сокови притиснати од овошје и билни чаеви, ужина да се замени тиква и семки од сончоглед и ореви, бел леб да се замени со wholemeal леб, бидејќи тоа е поздрав, излечи производ на замена на риба, и бел шеќер со мед или кафеав шеќер
> Карамфил е хармоничен подправка
> Тестовите на крвта кај мажите
> Што правиш да се направи вашата коса растат побрзо?
> .? Како да се забрза метаболизмот наутро
> . Исхрана за млади
> Крв од носот, причини и лекување
> Како да се користи тампон.
> зрелоста
> Парацетамол таблети
> Болка во горниот дел на грбот
> Млеко млеко Исхрана е штетна?
> ТСХ хормонот
> Dark столче
> . Храна за желудникот
> хистамин алергија
> Како да се подобри вашата меморија
> Како да се подобри помнењето и концентрацијата
> Црвена Ветер, еризипел симптоми, црвени ветер болест
> Мед за подобро варење
> тироидната жлезда Хипертироидизам