Најдобри совети за секојдневниот живот

Дома Артикли Јазици

Разно

Разно категорија ги вклучува содржини од различни сфери на животот. Овде можете да најдете совети за спорт, пари, уметност ... Кои се здравствени придобивки од брзо одење, рекреација терапија, комуникација и различни интереси.

---------------------------------------------------------

Како да се толкува соништа

Се прашувам што вашите соништа се каже за вас Погледнете го нашиот водич во светот на соништатаКрт.от Штом ќе влезете во еден магичен свет на фантазии.. на соништата и реалноста на прописи, тогаш престанува да важи. Во соништа можете да се обратите каде сакате, можете да бидете некој и го прават токму она што го сакате. Кога спиеме како патниците во возот се движи, не сме во можност да ги контролираат своите активности или да се избере на животната средина. соништа имаат моќ да се обединат телото, умот и духот, и преку нас да се обезбеди лични увид во внатрешната состојба. Крт.от Понекогаш соништа можат да се разберат во контекст на потиснатите мисли, затоа што ние ја напушти сонување за да ја видите мисли и чувства, кои се репресирани во текот на денот. Кога спиеме во посебна зона, ослободена од сите ограничувања и да се однесуваме како што тие не би се однесувале во будна состојба. визии и идеи често се јавуваат во соништата тие не се толку ретки случаи да посебен глас на уметниците на вашите соништа направи работи кои им се воодушевуваме подоцна. Во соништа еден наоѓа инспирација и решенија на секојдневните прашања, затоа што во нив ние гледаме на светот од поинаква перспектива. Пред да се појави во текот на sanovnik, Дознајте повеќе за светот на соништата. Крт.от краткиот историски осврт IDIVIDI: Од античките времиња, сонот беа предмет на истражување, меѓу Грците и Римјаните, соништа беа разбрани религиозно. Се верувало дека соништата се пораките од Бога или на мртвите, Ал II откривање во иднина и соништа бара и доби совети за тоа како да се продолжи. Аристотел верувал дека соништата се резултат на психолошки функции на мозокот, а во толкувањето на соништата, постои можност за откривање на болест која ги напаѓа човекот и дознае на почетокот на терапијата. Многу од оние кои владееле, и следниот пат кога беа секогаш блиску до преведувач во својот сон да биде во можност да знаат во секое време на било кое место одеше, и зошто нивниот дух. ориентални земји веруваат дека сонување душата го напушта телото и оди некаде на друго место, затоа што тие треба да биде природно да биде, а не одеднаш и неочекувано дека душата не би се вратиле на телото. Поради оваа причина што Кинезите се многу внимателни во однос на аларм часовниците. низ темните Блискиот век, соништата се гледа како на извор на злото и искушенија кои ѓаволот ги поставува луѓето. Чекор во мистериозниот свет на соништата Крт.от крајот на 19 век работи на Сигмунд Фројд го ​​означи продолжувањето на студијата на соништата и потребата да ги интерпретира . Крт.от механизам соништа IDIVIDI: Додека ние сон, нашето тело се подложува на значајни промени адреналин крева, крвниот притисок се зголемува забрзуваат ритамот на срцето настануваат соништата за време на фазата на спиење, што е кратенка како РЕМ -.. превод од англиски, тоа значи краток брзо движење на очното јаболко -, се јавува во четврти степен на спиење и зафаќа 15-20% од остатокот вашиот ноќ Од моментот кога ќе заспие треба да биде 30 до 90 минути да го помине пред да почнете да сонувате малку време на.. четири циклуси кои поминуваат време во РЕМ спиењето може да се добијат 4-7 пати во една ноќ. Во РЕМ фаза на вашиот крвен притисок и отчукувањата на срцето се крајно се зголеми и да се забрза, и тоа изгледа како ако вашето тело минува низ големи напори, но е всушност сосема спротивното. телото е, во оваа фаза, целосно неподвижен и опуштено на мускулите се од целосно. Во науката како услов, познат како РЕМ парализа.
Видови на соништата IDIVIDI: Да се ​​биде во можност да го протолкува соништа, тоа може да биде најдобро да се види дека таму се сите видови на соништа. Крт.от живеат сонот. IDIVIDI: Дневниот дремат да сонуваат и ако спиеш трае подолго може да оди на следното ниво на фантазија. лажни будење соништа. Дали понекогаш се случува да се зголеми, тие минаа низ утро рутина и да биде подготвен за дневни задачи и во одреден момент да станат свесни дека сте само разбуди. Тоа е овој вид на сон. IDIVIDI: Луцидни соништа.
Овој тип на сон се случува кога ќе го оствари својот сон, и обично си каже Јас мора да се сонува, ова е само сон. Повеќето сонувачи разбудам за да се успее, додека другите остануваат заробени во овие соништа. IDIVIDI: кошмари-кошмари. IDIVIDI: По овие соништа се разбуди исплашен, преплашените, депресија. IDIVIDI: кошмари често реакција на траумата на животот и се издвојува во посебна група на пост-трауматски услови. Постојат оние кошмари кои се резултат за игнорирање на ситуацијата во која едно лице е во животот. Преку кошмари потсвеста предупреди да се справи со ситуацијата и да обрнат внимание на работите кои не се опфатени од тогаш. Крт.от соништа кои се повторуваат. Крт.от овие соништа се повторуваат со на условот дека постојат аберации во мали варијации на тема. овие соништа можат да бидат позитивни, но претежно во негативен контекст. Се верува дека овие соништа се случи поради неразрешениот проблем, и по отпуштање од работа на оние соништа исчезне. исцелување соништа. порака кои се појавија во моите соништа и да се направи на начин, на рецепт како да се реши некој проблем или болест, се јавува во исцелителната соништа. тело е способно да комуницира со мозокот преку сон и на јаве на овој начин и да им помогне да се реши на различни видови на болести.
пророчки соништа. IDIVIDI: види во иднина, се предвидување е секогаш заинтересиран за луѓе. Како оваа визија може да се случи во сонот објаснува на еден многу едноставен начин. човекот е кажано дека откриени и решавање на сите сомнежи за неговата иднина беше толку едноставно како е можно, но само во сонот, за време на релаксација, сите слики не успеваат да се поврзете и да добијат целина, и се разбира поголема слика, резолуција и упатства за тоа како да се продолжи. вкусови се нарекува. сигнал дека соништата се направени решение за одреден проблем во реалноста. IDIVIDI: еп соништа. Крт.от позната и како Големата соништа, космичкиот соништата се толку сложен што тоа едноставно не може да се игнорира. овие соништа се многу детали, симболи кои остануваат во вашата меморија неколку години, ако не цел живот. откако ќе се разбудам после овие соништа се чувствувате дека откриле нешто магично и убави за себе и за светот околу вас. IDIVIDI: сништа кои nastavljuju. IDIVIDI: Тоа често се случува некои соништа се јавуваат од ноќ во ноќ, но од страна на откри парче по парче, и продолжи да се сонува претходната вечер. Овие соништа на принципот на загатки може да помогне да се реши проблемот. Крт.от заедничките сништа. IDIVIDI: Овие соништа најчесто се случува кај луѓето кои се многу блиски , може да се планира или спонтано, и не заборавајте да се насочи кон иста цел, и градење на доверба меѓу нив. Овој тип на сон е најмалку позната, но само покажува голема имагинарна врска меѓу луѓето. IDIVIDI: Има толку многу работи кои господар на детали на вашите соништа е до вас да се обрне внимание на секој факт, да се откине од најмалите делови, и длабоко и искрено се размислува живот ситуација каде што ќе се наоѓаат. секој симбол е дел од големата слика дека вашиот потсвеста се обидува да открие на тебе, па внимателно евидентираат во посебна тетратка сите соништа се сеќавате и мислам влијае на тоа како и што чувства може да биде во вас
> .? Што е октански
> Правила и прописи, со цел да се игра кошарка
> Како да се избере шлем на вашиот велосипед
> Како да се полира автомобилот ламба
> Основи на breakdance
> Како да се исчисти и одржување на паркет и ламинат - чистење на паркет
> ЦРТЕЖ цртање на човечка фигура на човекот - телото, човечки фигури и глави - Како да се подготви еден човек
> Чистење на машина за миење садови
> . Како да се вози во снегот
> Што да се носат за Нова Година Празнична облека за жени
> Подготовка на вашиот автомобил за зимски и потребната опрема во автомобил
> како што е наведено од страна на абењето на гумите
> Што е бајка?
> .. Како да се однесуваме во театарот
> Како да се зборува на клиентот за бизнис ручек
> Како да си врзеш вратоврската едноставен јазол, Половина Виндзор и Виндзор
> Најдобра фризури за тркалезно лице - Боб фризури за тркалезно лице
> Ridovka змии
> По колку километри треба да го замени гуртни?
> Како да повикувате