Најдобри совети за секојдневниот живот

Дома Артикли Јазици

Здравје

Совети за здравјето како препознавање на симптомите на алергии, депресија, лекување од алкохолизам, најдобар лек за мигрена. Сè, од здрава храна за здравственото осигурување.

---------------------------------------------------------

Високо протеински, протеини за мускулната маса, исхрана за мускулна маса

Протеините се основа на исхраната и, исто така, треба да биде во центарот на дополнување план Тоа често е тешко да ги добиете сите протеини ви треба-извори на храна.
Зголемен внес на протеини кај бодибилдерите е од клучно значење и е потребно и корисно да ги поради неколку причини: зголемена мускулна синтеза, позитивен нитрогенски баланс, побрзо опоравување на мускулите и анти-катаболизам Важно е да се запамети дека протеини - . амино киселина градежни блокови на мускулите и за раст на мускулите бара одреден процент од секој оброк. Тоа е ден за да влезат околу 2 до 2,5 грама протеини по килограм на чистата мускулна маса ...
Протеините се основа на исхраната и исто така треба да биде во центарот дополнување план. Тоа често е тешко да ги добиете сите протеинска храна извори. Направете го тоа лесно за вас на протеини ви се потребни - до 2-3 грама дневно по килограм од телесната тежина со користење на протеин во прав. .. Тие се најпознатите концентриран извор на протеини на располагање и се лесно да се свари А високо-протеинска исхрана, исто така го стимулира производството на хормонот за раст, инсулин како фактори за раст и тироидните хормони се неопходни за раст и обновување Крт.от некоја доза: Најмалку 2 g на протеини по килограм телесна тежина секој ден. мнозинство треба да дојде од природна храна, со биланс на протеин во прав. За најдобри резултати трае околу 50 грама протеин во прав од сурутка по обуката и се потпираат на протеини врз основа на казеин остатокот од денот - особено пред долго спиење, кога гладните треба да консумираат 2-3 оброци на ден кои содржат протеини, или од животинско или растително извори Пример:. 100 g месо без коски - сушено говедско месо, јагнешко или свинско месо, 100 g месо од каре. живина - пилешко или мисиркино градите, 100 гр риба - лосос, сардини или туна 2 средни јајца, 3 лажици масло - од сончоглед или тиква, 3 лажици ореви - бадеми или ореви.
> хормоните естроген
> . Третман на хипноза
> Како да кадифе кожа?
> Млеко млеко Исхрана е штетна?
> Како да се добиваат на тежина
> пролет исхрана
> Чај за лицето и чај за подобра тен - Природни лицето и растенија лице
> . Како да се пресмета индексот на телесна маса
> генетско инженерство
> Заб Белење
> .. Ананас диета
> Јога Сонцето Титула
> Како да се излечи сексуалната импотенција импотенција.
> Тестенини со печурки
> ибупрофенот таблети
> Што е за животна средина медицина
> Како да знаете дека некој е дрогираат
> Чај на црниот дроб и жолчната кеса и чај за зајакнување на имунолошкиот систем - природен лек за црниот дроб
> средното уво вртоглавица, вртоглавица, слабост, вртоглавица и синусите
> Вежби за градите, градите вежби дома вежби за пекторални мускули