Најдобри совети за секојдневниот живот

Дома Артикли Јазици

Храна и Готвење

Дали ви се допаѓа готвење и подготовка на добра храна? Здрав ручек или тестенини, идеи за чоколадо колачи, кафе, коктели. Еве рецепти за сè!

---------------------------------------------------------

Како да се развие прашува, развој на пити, пита со зеленчук и свежо сирење

пита со зеленчук и свежо сирење; Cvijetić одвоени од дршката на брокула, шунка парче во ленти, пиперките на тенки стапчиња, се раствораат 100 гр путер, 200 гр путер во коцки, четири јајца во чаша, камшик и камшик во посебен сад ...Крт.от пита со зеленчук и свежо сирење Состојки: 400 гр IDIVIDI: пченично брашно 375 гр урда 300 г путер IDIVIDI: 200 г шунка IDIVIDI: 1 главата IDIVIDI: брокула 1 црвена пиперка 1 свеж Крт.от жолти пиперки IDIVIDI: 5 јајца 60 мл млеко 1 лажица IDIVIDI: пченкарен скроб IDIVIDI: 1 кесичка прашок за пециво 1 лажичка Крт.от морско оревче
1 лажиче сув босилек сол и бибер IDIVIDI: Подготовка: IDIVIDI: Cvijetić одвоени од дршката на брокула, шунка парче во ленти, пиперките на тенки стапчиња, се раствораат 100 гр путер, 200 гр путер во коцки, четири јајца во тава сад , и камшик во посебен сад. Во одделен сад кваси брашно и прашок за пециво, додадете путер, лажичка сол и се фаќа во путер со вашите прсти во брашно. Кога смесата добива изглед на breadcrumbs истурам испомешани јајце и лажица нежно се промешува состојки. Потоа смесата се преселат на десктоп и рака замеси тестото јасни. обликување на тестото топката, таа се движи во една чиста чаша, ги покрие сад и оставете го да отстои 10 минути. Во ова време во сад со млеко, се прелива тепани јајца, стопен путер, сезона со рендано морско оревче ореви и суво босилек, да додадете на пченкарно брашно и размахване промешува состојките добро. Потоа додадете го сирењето, сезоната со сол и се промешува се заедно добро. Стале промена тестото на сад за печење, се тркалаат го стркала со дебелина од 5 мм, отстранете го вишокот тесто тестото со вилушка и нож од 10-ина места. Потоа во текот на тестото rasporedimo Mandy брокула, шунка ленти, се меша заедно со сирење и се прелива преку јајца, посипете бибер барови и се пече во загреана рерна до 190 ° C, 25-30 минути. Скоро една пита парче на парчиња и служат.
> роза сорта, садење на грмушки
> Што е марципан, рецепт за марципан, марципан состојки
> лаванда маслото масажа масло
> имела станица зимзелени растенија
> цветни растенија gymnosperms и angiosperms
> Како да се произведе шампањ |? Храна и пијалаци
> Како да се избере вино
> Образец торта со чоколадо, калап за печење Крт.от
> . кокошка со зеленчук
> Raskovnik РАСТЕНИЈАТА Talisman против злото и опасна болест
> Како да направите една кутија Божиќ |? Храна и пијалаци ?!
> Велигден пита, сирење торта Крт.от
> Sarma рецепт да се направи Sarma Крт.от
> Невен РАСТЕНИЈАТА фабрика за рано
> полнети гуска месо од гуски Крт.от
> октопод Печете рецепт како да се подготват октопод Крт.от
> бреза РАСТЕНИЈАТА обичните Бреза и Холи растение
> .. Како да направите полн со љубов и торта
> Заоѓање на коктел и јагода сок Крт.от
> Како да се готви ирски кафе ирски кафе.