Најдобри совети за секојдневниот живот

Дома Артикли Јазици

Храна и Готвење

Дали ви се допаѓа готвење и подготовка на добра храна? Здрав ручек или тестенини, идеи за чоколадо колачи, кафе, коктели. Еве рецепти за сè!

---------------------------------------------------------

Sarma ПОДГОТВИ кутии за зелка ролни Крт.от

Подгответе зелка ролни може да биде на различни начини, во зависност од каков вид на кутии за зелка ролни што правите. Ние сме подготвени рецепт Направи Ева Брз Sarma. Не Zante како да се подготват кутии за зелка ролни. Постен зелка ролни се подготвени да што следува: IDIVIDI: ПОДГОТОВКА (4 порции: IDIVIDI: 25 г јачмен каша, 2 залив лисја, неколку иглички рузмарин, мајка малку душа, 1.3 l зеленчук супа, 3 мл бело вино, 3 главици кромид, 1 голем морков, целер 1 гранка, 2 јајца, 3 чешниња лук, шеф светла свежа зелка, путер, сол, црвен пипер, црн пипер IDIVIDI: Донесе да зоврие 1 литар супа со јачмен, ловоров листови и билки. Се вари 20 минути. 2 Тргни на кромид, кора морковите и целерот и ситно се исецка сè. СРЈ во путер. Додај форсиран јачмен, сол, бибер и црвено пиперки, па дури и во студот и јајца. Вари листови зелка во солени води и се исцеди. Се шири кутии на нив. Пати зелка ролни и ставете ги во длабоко подмачкан на состојба, и се шири сецкан кромид и лук. Истурете останатите супа и вино, додадете 3 лажици стопен путер на. Печете 40-45 минути во рерна на 180 ° C. IDIVIDI:
> принцовите крофни
> CRNJUŠA РАСТЕНИЈАТА соба и одгледување
> Како да се направи салата од грав
> СОС Туна, како да се подготват туна Крт.от
> Од elderberry сок рецепт
> Како да се развие прашува, развој на пити, пита со зеленчук и свежо сирење
> Како ирското кафе од редовните кафе
> роза што расте, и кога да растение рози
> Подгответе стек сос за месото Крт.от
> едногодишни градина во подготовка на почвата за садење
> Колку долго да се готви Chard, Chard подготовка и калории
> Како да изберете и служат вино
> ореви торта и афион семе торта со ореви и афион, рецепт Крт.от
> КРЕМ СУПА костен костен супа
> Рецепт за Mojito коктел Крт.от
> октопод Печете рецепт како да се подготват октопод Крт.от
> Како да се служи вино |? Храна и пијалаци
> КАРП рецепт да се подготви риба Крт.от
> Како да се готви добра супа
> Како да се направи сладолед