Најдобри совети за секојдневниот живот

Дома Артикли Јазици

Храна и Готвење

Дали ви се допаѓа готвење и подготовка на добра храна? Здрав ручек или тестенини, идеи за чоколадо колачи, кафе, коктели. Еве рецепти за сè!

---------------------------------------------------------

Подготовка на лосос маслиново масло Крт.от

Маслиново масло е потребно за да се подготви лосос била комплетна. Еве еден рецепт за тоа како да се подготват лосос. Подготовка на лосос е како што следува IDIVIDI: Лосос стекови со сол, бибер, лесно подмачкан и се стават настрана. На маслиново масло во плиток проток или подлабоко пан лесно zažutite кромид намалување на ребра, исечени домати во тенки парчиња, а кога малку samra Додај мајчина душичка, бело вино и шери. Сезона со сол и бибер и лесно готви за уште пет или шест минути. Кога сосот е завршена, подмачкан со туна Се пече на топла скара или грил-тава, а потоа се стави на послужавник и сараунд или покритие со топла сос. Служи со леб или палента. Состојки за 4 лица: 4 лосос стекови 2-3 зрели домати (Проект Извештаи1 голема кромид 1 дл маслиново масло 1 лажица свеж мајчина душица или 1 лажиче сув 1 дл бело вино 1-2 лажици шери сол и бибер IDIVIDI:
> Како да се направи салата од грав
> Како да се направи медењаците за Божиќ
> Како да се направи коктел Mojito
> пилешка салата
> Како да се спаси Кунг Пао кокошка
> сутлијаш како да се готви ориз Крт.от
> цвеќе на балконот и садење цвеќиња
> Како да се скара на пилешко
> Како да направите домашна бурек
> растителниот свет Како да се заштитиме растенија од студ
> оспорува крем торта НАШИОТ Крт.от
> . Како да се направи торта во брзање
> мудрец
> GARDENIJA ЦВЕЌЕ расте во дом
> телешко месо во рерна, со цел да се подготви телешко месо Крт.от
> Lokarda да се подготват филети Крт.от
> Пилешко во ВИНО пилешки готви Крт.от
> ТОМАТО разновидност одгледување домати
> Како да се исчисти Чистење школки школки - школки на Јадранското Море
> .. Како да пијат absinthe