Најдобри совети за секојдневниот живот

Дома Артикли Јазици

Храна и Готвење

Дали ви се допаѓа готвење и подготовка на добра храна? Здрав ручек или тестенини, идеи за чоколадо колачи, кафе, коктели. Еве рецепти за сè!

---------------------------------------------------------

Подготовка на лосос маслиново масло Крт.от

Маслиново масло е потребно за да се подготви лосос била комплетна. Еве еден рецепт за тоа како да се подготват лосос. Подготовка на лосос е како што следува IDIVIDI: Лосос стекови со сол, бибер, лесно подмачкан и се стават настрана. На маслиново масло во плиток проток или подлабоко пан лесно zažutite кромид намалување на ребра, исечени домати во тенки парчиња, а кога малку samra Додај мајчина душичка, бело вино и шери. Сезона со сол и бибер и лесно готви за уште пет или шест минути. Кога сосот е завршена, подмачкан со туна Се пече на топла скара или грил-тава, а потоа се стави на послужавник и сараунд или покритие со топла сос. Служи со леб или палента. Состојки за 4 лица: 4 лосос стекови 2-3 зрели домати (Проект Извештаи1 голема кромид 1 дл маслиново масло 1 лажица свеж мајчина душица или 1 лажиче сув 1 дл бело вино 1-2 лажици шери сол и бибер IDIVIDI:
> малина JAM Corning стакло Крт.от
> Колку долго да се готви компири, компири и Кафе калории
> Месо леб направен од мелено месо Крт.от
> Мандарински торта, чоколадо и шлаг Крт.от
> Како да се спаси Lasagne Lasagne со месо, зеленчук, сирење и спанаќ рецепти
> видови на рози рози
> Како да се избере вино
> Заштеда на тестенини
> КРЕМ СУПА РЕЦЕПТИ супа како мезе Крт.от
> Секс на плажа рецепт, коктел за жените Крт.от
> фризура живи огради Декоративни жива ограда
> пиретрум фабрика едногодишни
> РАСТЕНИЈА за градината На старателите и žednjaci
> ореви торта и афион семе торта со ореви и афион, рецепт Крт.от
> ТОРТА јогурт подготовка и состојки IDIVIDI:
> .? Како да направите француски тост
> Lokarda да се подготват филети Крт.от
> Што е рецепт и даде пијат за да Менхетн?
> Orchid цвеќе видови на орхидеи
> Како да се скара на пилешко