Најдобри совети за секојдневниот живот

Дома Артикли Јазици

Храна и Готвење

Дали ви се допаѓа готвење и подготовка на добра храна? Здрав ручек или тестенини, идеи за чоколадо колачи, кафе, коктели. Еве рецепти за сè!

---------------------------------------------------------

пилешко со слива како да се подготват пилешки Крт.от

Постојат многубројни начини да се подготват пилешко, па ние имаме подготви рецепт како да се подготват пилешко со сливиПилешко со сливи е многу вкусен антена и само еден начин како да се подготват пилешко. Се подготви себе си печено пилешко со суво сливи. Печена кокошка со сливи IDIVIDI: 1,5 килограми пилешко месо, 50 унци проследен сливи, 1/2 сет беа pešinovih гранчиња, 2 лук каранфилче, 7,5 мл бело вино 2 чаши ракија, две унци на путер, масло, сол, бибер IDIVIDI: На ден пред миење сливи и истурам вино. Следниот ден, кора и се исецка на лук магдонос. Чистење на сечилото, го отстрани масти, измијте ја добро Избрише. Бришење внатрешноста на ракија, сол и бибер и Притисни на лук со магдоносот и на долниот дел од слива. На отворањето во близина чепкалки за заби. СРЈ пилешко во топла путер и се тркалаат насекаде добие боја. Стави во ovenproof антена, сезоната со сол и се прелива преку топла виното. Печете 20 минути во рерна на 200 ° C до пилешко врти боја. Потоа Дистрибуирање на останатите сливи околу пилешкото. Намалување на температурата на 180 степени и печете 1 час. Повремени наводнување вино.
> Како да се направи ќебапи
> најдобар рецепт за топло пиво
> Исцелување цимет Цимет и мед - Цимет Ролс
> СРЦЕ ТОРТА ТОРТА moka како да се направи торта Крт.от
> RAZMNOŽAVANJE во градината орли помине и розиползавци
> ..? Што е етанол
> На Божиќ СТАР ГРИЖА
> Рум топки рум торта Рецепт Крт.от
> NAMAZ на јајца, јајца пита - да се подготви јајца, хранлива вредност, холестерол и калории
> цреша плодови сорти
> Шејтанот ПОДГОТОВКА вегетаријанска кујна, месо замена Крт.от
> LENS чорба како да се готви леќа Крт.от
> Stevia РАСТЕНИЈАТА камилица
> палента ПОДГОТВИ торта и боровинки Крт.от
> сок од рибизла, црвени рибизла што се медицината, свежи овошни сокови
> сок од смрека, смрека сок од јагоди, смрека бобинки
> Како да се научат да готват готвење за почетници, неуки, утре и за едно лице
> GNOCCHI во сос GORGONZOLA да се подготват gnocchi Крт.от
> телешко месо во рерна, со цел да се подготви телешко месо Крт.от
> Од elderberry сок рецепт