Најдобри совети за секојдневниот живот

Дома Артикли Јазици

Храна и Готвење

Дали ви се допаѓа готвење и подготовка на добра храна? Здрав ручек или тестенини, идеи за чоколадо колачи, кафе, коктели. Еве рецепти за сè!

---------------------------------------------------------

мајмун ТОРТА Торта Банана Крт.от

Мајмун торта е, всушност, банана торта, и е подготвена да лесен начин. Ние сме подготвени рецепт за подготовка на торта. Она што е потребно и како да се подготви мајмун торта: IDIVIDI: Тесто: 6 žumanjaka6 šećera3 лажица лажици супени лажици brašna2 kakaapola прав pecivopekmez на marelicabanane IDIVIDI: Подготовка: жолчка и шеќер пена помеша. Додај брашно, какао, тепани жолчките и половина од прашок за пециво. Печете и пријатна палто на кајсија кајсија. Распоредот на парчиња на врвот на банани. Крем: 1 дл mlijeka2 лажици унци остар brašna10 šećera2 jaja3 ребра čokolade20 margarina3 унци крем пена IDIVIDI: Подготовка: се варат парови без мешање, мешање повремено (Не е густа. Промешајте во ладна путер. Стави крем врз банани. Се шири во текот на две шлаг пена.
> Како да се направи мрсна леб
> Изработка на компир да се пече компири Крт.от
> ЗНАЧЕЊЕТО НА ЦВЕЌЕ каранфил
> Како да се направи бело колбас
> телешко месо во рерна, со цел да се подготви телешко месо Крт.от
> Како да се сладолед, рецепт за чоколаден сладолед Крт.от
> VRANILOVA ТРЕВА етерични масла
> костен пире торта, како да се направи пире Крт.от
> Лето салата ладна на сите часови и мезе Крт.от
> Како да се готви лосос
> растителниот свет Како да се заштитиме растенија од студ
> Како да се исчисти лигњи
> Како да се направи tulumbe
> Тортелини со чадена шунка рецепт Крт.от
> рузмарин РАСТЕНИЈАТА расте рузмарин
> Како да се направи тинктура од chokeberry
> Како е леб рецепт за леб, најдобар рецепт за леб
> ТОРТА срце дека е бисквит Крт.от
> леќа храна, калории леќа, леќа како гарнир
> Sarma ПОДГОТВИ кутии за зелка ролни Крт.от