Најдобри совети за секојдневниот живот

Дома Артикли Јазици

Храна и Готвење

Дали ви се допаѓа готвење и подготовка на добра храна? Здрав ручек или тестенини, идеи за чоколадо колачи, кафе, коктели. Еве рецепти за сè!

---------------------------------------------------------

пусти ТОРТА состојки, рецепт подготовка и Крт.от

Подготовка пусти торта може да започне кога ќе се соберат сите состојки. Пусти торта е подготвена како што следува: (4444478555555,33333333331 НА ПАРИ се разматуваат 3/4 од чоколадо, особено на жолчката со двата типа на шеќер и ванила екстракт. Измешајте брашно и прашок за пециво, измешајте жолчка од јајце и се додава растопеното чоколадо. Потоа промешајте во сецкани ореви и се прелива во квадратни мувла да ги покрие мрсна хартија. 2 Печете околу 30 минути во загреана рерна до 180 ° C. Кога ладна сече коцки 3 работ см. Истурете емајл на млечно чоколадо. На нивните планови орев половини. Се топи останатите чоколадо во прав и красат пусти. 40 парчиња, подготвени 50 мин IDIVIDI: 20 г чоколадо во прав + 3 унци за гарнитури 15 г путер 15 г кафеав шеќер 2 јајца 1 мала тегличка од ванила 1 лажичка екстракт Печење сол 15 мл брашно 10 гр сецкани ореви +40 половина 20 унци емајл на млечно чоколадо IDIVIDI:
> KLAMATH WEED РАСТЕНИЈАТА лековити растенија
> NANA РАСТЕНИЈАТА помош со главоболки и гадење
> Свиткана СВИНСКО entree Крт.от
> Рецепт за Mojito коктел Крт.от
> Како ирското кафе од редовните кафе
> Како да направите домашна ракија
> Како hummus
> БРОКУЛА ТЕСТЕНИНИ како да се готви тестенини Крт.от
> Сок од рози, рецепт за сок од латиците од рози
> оброци со зеленчук приготвен пита, рецепт Крт.от
> Тестенини carbonara
> Како харинга во масло
> Месо подготовка зачини за месо Крт.от
> ЦВЕЌЕ Во есента садење едногодишни
> Како да се пече леб, напишано
> Одржување на млеко UHT млеко во шишето и лесно расиплива стока
> CIKLAMA Имајќи го во зимно време цветни декорации
> . Како да направите кроасани со мармалад
> ЛАДНО супи како да се подготват супа Крт.от
> Киндер PINGVINI ТОРТА, евтини торта Крт.от