Најдобри совети за секојдневниот живот

Дома Артикли Јазици

Уметност

Какви видови на уметност и да научат на важноста на уметноста во категоријата на уметноста. Традиционалните естетика шест различни видови на уметност, на филмови и стриповите се прошири на традиционалните поделби на уметноста. Тоа се: музика, драма, литература, сликарство, скулптура, архитектура, филм, танц и лента.

---------------------------------------------------------

ТАТКО GORIOT содржина романи Крт.от

Татко goriot роман е напишан од Оноре де Балзак, како и содржината Романот ја раскажува судбината на двете спротивставени личностиОноре де Балзак: Татко goriot IDIVIDI: На почетокот на романот goriot татко, Балзак зборува за реализам романите: IDIVIDI: Но, имајте во предвид и: Оваа драма не е фикција или роман. така е точно дека секој може да ја видиме нејзината основните состојки, можеби дури и во неговото срце. Татко римски goriot приказна за судбината на две спротивни личности: Отецот Goriot и Јуџин Rastignaca. Татко ми го направи своето богатство шпекулираат goriot жито, но сите ваши пари потрошени неблагодарните ќерка. Неговата љубов кон своите ќерки прекумерно, глупаво, апсурдно, но Балзак успеавме да го направите тоа љубовта е можно, дури и во целиот логичен редослед на причина и последица. Трагедијата на неговиот татко goriot расте од почетокот на романот. По обемна домот на нивната ќерка, тие и нивните сопрузи го фрлаат надвор од своите домови. Goriot стан се наоѓа во една улица, каде што човекот станува najbezbrižniji тажна, и главниот одбор соба Vauquer смрди возење за кои не имиња во човечки јазик, кој ќе се вика интернат здив ... Тука мизерија без поезија. Ако сеуште не ги имаат кал, има дамка ... Иако тоа беше лесно да се дознае дали производителот навистина goriot тестенини и како е неговото богатство, постарите луѓе кои се интересираа за Неговата судбина не излегува од нивното соседство и живеат во интернат како школки во карпата. Г-ѓа Vauquer веднаш погледна парите Goriotov и еребица во сланина, се стопи во огнот на желбата дека сето тоа е obuzimala да се ослободи од еден грозни покритие Vauquerova и да се зголеми во Goriot. Но, тој не се грижи за неа и таа чувствува навреден, но Чичко goriot беше нејзиниот закупец, така што на вдовицата се совлада outpourings на неговата навреден само-љубов, за да ја прикријат здив, бидејќи на овој разочарување и да ја задуши желбата за одмазда. IDIVIDI: Ова ќе биде неговата Г-ѓа истиот Vauquer кога goriot повеќе нема пари, да одбие да смртна постела постелнина чиста, бидејќи ваквиот пресврт на подобро čavrši од соба број 7 се добри за мртвите. Сите жители на пансиони Vauquer беа цврста и силна тела кои се издржа сите на ветрот, нејзиното лице ладно и груби, како лик izanđala пари се повлекуваат од оптек ... И овде, меѓу овие осумнаесет лица, како во училиштето и општеството најде несреќно суштество, и се наметнува (goriot маченик, со кого се сите принудени Šego. Балзак забележува со тага дека можеби во човековата природа дека сè е префрлена на оној кој сите поднесени од вистинска понизност, слабост или рамнодушност. Неговото ќерки кога тие беа добро исцедено лимон, кора од тие фрлил на улица. И тој, Овој луд татко отиде во паркот за да се види неговата ќерка, плаќа долговите своите љубовници, им помагаат против своите сопрузи, се предлага Rastignacu да стане љубовник на неговата ќерка затоа што смета дека времето среќен. Мојот живот е мојата ќерка. Ако тие се имплементираат, ако среќен, убаво облечени, ако одите со теписи, она што ми е гајле како јас облечени во секоја соба и спиење. Јас не ладно, кога тие се загрее Јас не беше досадно, кога тие не се. Јас сум само жал кога тие жали. И тоа е тоа тага, болката што тој се применува неговата ќерка, го убива Goriot и дека тие не се ни обиде да го омекне. Goriot погребан две сиромашни студенти на свој трошок, и ќерки се испраќаат на погребот само празни вагони. Rastignac е олицетворение на младиот француски адолесцентите која се соочува со многу пречки што ќе ја елиминира упорни, напорна работа и лична вредност. Rastignac има благородна душа, Јас би сакал да се успее во општеството, работата и личниот заслуга, но веќе на прагот пати во високото општество, која сака Евгениј, г-ѓа де Bozean се обидува него да се скрши илузијата на едно општество кое е оштетена според кој нема треба да се однесуваат. Ако се излади на компјутер, на повеќе можете подобро успее, вели г-ѓа де Bozean. Ако сакате да се обои во светот, Штрајк без милост. И мажите и жените се разгледа на поштенски коњите што на секоја станица ќе ја напушти целер прилепува, па Ќе се постигне сите ваши желби. Исто, само груби зборови, рече Јуџин и Vautrin, избегна осуденик: Знаете ли што самите луѓе навлегуваат? Блесок на генијалност или вешт зло. На човековите масовно да летаат со топ Cannonball или да добијат во чума. Интегритет не може да се постигне ништо. Париз, кој Rastignaca па примамливата, батак Vautrin е најчестиот: Оние кои се во него kaljaju коли се чесни луѓе, оние кои се kaljaju нога, крадците. Оние кои ја крадат се смета дека се прегледани за необични реткост, оние кои крадат милиони луѓе етикетирани како доблесно. Vautrin видов преку Rastignacove желби и предлага да го убиство да се дојде до пари, кои го JavaScript за да животот во средно општество. Ова е твојот живот, тој утеши Vautrin. Нејзините ништо поубаво од кујната, мириса, и кој сака да јадат добро и да пијат, мора да нечисти раце: учат по само ги мијат добро: тоа е сè моралот на нашето време. Сепак, Rastignac се уште не е помирен со успех по секоја цена. Тоа ќе биде само на крајот на романот, се сретнав со трагедија татковска љубов и целосна незаинтересираност на неговите ќерки, закопај неговата последна солза и да воскликнеме: Сега ние двајца на линија! ... Јас, Првиот чекор на неговата кауза, кои се заканија на компанијата се случува Ручек во Мадам де Nucingen. Составот на романот класичен пример за Balzacs романи зрела техника. Од има намера да се развие пред нашите очи, човековата драма, ние и експлицитно покажува на првата страница на текст, Балзак, и ја сочинува роман, како и многу други, со законите на структурата на драмата, а фокусот ставен на изложеност и критички, што посветува на најголемиот дел од текстот. Во рамките на изложеност, кој во овој роман веќе е сведен на една разумно ниво и е дури и помалку од една третина од текстот, Балзак служи својата вообичаена постапка, секогаш почнувајќи од надвор од внатрешна. Прво, детален опис на животната средина во која Неговите јунаци се движат, одејќи од опис на животната средина за опис на куќата, или опис на надворешноста на зградата на описот на нејзината соба, и постепено развијат потребните атмосфера во која тие може да се случи и на самите учесници драма. Во нивниот опис на Балзак повторно почнува со опис на надворешниот изгледа како ликови, кои вешто се поврзува со психолошки карактеристики на нивните карактер и социолошки позадината на нивното постоење, така што Конечно, како и опис ние само не знам точно како изгледа или како става некои луѓе веќе го знаат и нејзините праисторијата и материјални состојба. Балзак беше развиена и истовремено да развијат три независни но испреплетени приказна линии, кои се одвиваат во две различни и спротивно на животната средина - во средината на плочата učmaloj г-ѓа Vauquer во домот, луксузни салони на Париз населби. Првата парцела е поврзана со основниот концепт работи и го покажува несреќна судбина на поранешниот тестенини работник во фабрика, Жан-Јоаким goriot, што е лишено од имотот што беше лекувањето на богатите и омажил својата ќерка, а оние во новите животната средина и ќе почнат да се срамиме од својот татко откако бил повлечен од него и последниот монета, нека умре во надворешниот мизерија, Im како куче. Со оваа основни Заплетот поврзани со судбината на Балзак goriot цимер, млад провинциски член на кралското семејство Јуџин де Rastignaca, кој дошол во Париз полн со идеали, но кога се сретнав и мизерни пензија на г-ѓа Vauquer и модерно Париски салони сите недостатоци на животот на метрополата, во која парите и интерес во управувањето со човечките судбини, оставајќи ја неговата младешка идеали и одлучи дека тоа не е начин да се фати во костец со живот. На дека тоа е начинот на кој неговиот циничен забелешки за општествениот поредок и зајакнување на правдата и поранешен осуденик Vautrin, чие око е поврзана со апсења и третиот роман тематски основа. Goriot не си сакате признае она што својата ќерка, па измамен Rastignacu велејќи: Почитувани Мојот господар - му рекол следниот ден - како може да мислите дека Де Restaud лут на вас, како ќе се спомене моето име? Ќерките јас многу се допаѓа. Јас сум среќен татко. Тие само се сиромашните синови- Мене. Не сакав овие драги суштества кои страдаат поради мојата несогласување со нивните сопрузи, па го одбрав да ги видам, тајно. Дека ние тајност дава безброј задоволства кои не ги разбираат другите татковци кои можат да види ќерки како што сакаат. Не можам да го направи тоа, ви е јасно? Јуџин сепак почнува да се реализира она што општеството: Отиде да се облекуваат Вртење на главата во многу тажна и обесхрабрувачко мисла. Достоинственички неговата светот се појави како океан од кал во кој мажот е заробена од страна на грлото веднаш штом само натопи нозете, Мој драг пријател - тој одговорил Rastignac од падна во поглед на спиење старецот - само оди, гледајќи скромна среќа youve намали вашите желби. Што се однесува до мене, јас западна во пеколот и Морам да останат во неа. Без оглед на злото да ве земам кај високо општество, верувам. Не Јувенал дека orisao својата расипаност, прекриени со злато и скапоцени камења. Лежејќи на својата смртна постела, а јас goriot го признаат она што на неговата ќерка. Неблагодарност на неговите ќерки дојде на прв план во најсилните кога goriot нема повеќе пари, и блискост на нивните ќерки, бидејќи е сериозно болна. Само тогаш, во агонија, неговиот татко изрази goriot сокриена болка и страдање: IDIVIDI: Не - одговорил стариот човек и стојат исправени во кревет. Тие имаат работни места, спиење нема да дојде. Ја знаев. Ви треба човек да умре, така што знаете на децата. Ах, мојот пријател, никогаш не се ожени, немаат деца! Можете да ги даде живот, и тие ви даде смрт. Можете да ги запознаам со живот, а таа протера дека од него. Тоа нема да дојде, знам! Јас го знам тоа веќе десет години. Јас тоа време и си реков, но немав храброст да се верува. ; Човекот кој има ќерки секој даде Осумстотини илјади франци беше еден од која требаше да се грижи. И тие беа многу внимателен, но само затоа што на моите пари. Светот не е убава. Во оваа бев многу задоволен. Превоз ме возеше до театарот, а јас останав толку долго како што сакав да вечер настапи. На кратко, тие тврдеа ќерка ми признати Јас бев на таткото. Сеуште имам острината на умот и ништо не ми избега. Сите Тоа беше за пари, и тоа ме боли до срце. Видов дека се беше само конвертирате, но немав успех. Со нив јас не се чувствуваат удобно како за локалните табела. Не знаев за добро да разговараме. , Живеев за за мене да се навредуваат, понижуваат. Сакам нив толку многу што јас трпеливо ги претрпе сите навреди на кои ние се продаваат мал патетичен задоволство. Таткото криеше ќерка за да го видиш! Им ги дадов живот, и тие сè уште не ќе ми даде еден час! Јас сум жеден, гладен сум, моето срце гори, и тие ќе дојдат да се олесни ми агонија, бидејќи сум умирање, јас го чувствувам. Но, не знам што е грев да ја згазат татковците мртво тело? Постојат Бог на небото, и тој avenges неговиот татко, дури и ако ние не сакаме да. , Сега Гледам целиот негов живот. Јас ве измамат! Тие не ме сакаат, јас никогаш не биле ниту Љубев! Очигледно е! Кога не посетуваат, нема да дојде. Колку повеќе се не се подготвени, тоа ќе биде потешко да се nakaniti ние да си дозволат оваа радост. Знам нив. Тие никогаш не беа во можност да се погоди дека моите проблеми, мојата болка, мојата цели и не треба да значи или мојата смрт, навистина, не знам колку Те сакам. Да, гледам во нивните очи е сакајте да жртвува се за нив, Цена земаа се што јас направив. Кога тие ме замоли да Јас би се ископа очите им рече: Копа тоа! Итна пораки премногу глупави. Тие мислат дека дека сите татковци се како нивни. Таа секогаш треба да ја прикаже својата вредност. Јас ќе очисти нивните деца. Истото ќе се повредат ако не дојде. Кажете изложување на нив на истиот мачење и смртниот час. Во кривично дело да се направи било кривични дела. Овие одат, да им каже да не доаѓа OCO средства за да изврши убиство! Тие се без неа и овој пат доста направено. , Дали навистина умре како куче? Арес како ми е наполнета, да го заборавам. Тие се безобразни, zlotvorke; гади мене, беше проколнат, болните, станувам во текот на ноќта од ковчегот, па тие ќе секогаш повторно колнат, бидејќи конечно, моите пријатели, ако имам во ред? , Да се ​​разбере Знам дека ќе умрам без да се види неговата ќерка? Вечна жед, и никогаш не не пијат, Тоа е она што беше мојот живот е десет години ... Моите синови- тие ја убија мојата ќерка. Навистина, откако се омажи, имав повеќе од нив. Отци, бараат во Собранието да донесе закон за брак! Конечно, ако ви се допаѓа ќерки, дали тие некогаш се ожени. Зет е кривично кои iskvari сите дома сите валкани. Нека брак да се избегната! Тие се нашата ќерка, и тие не се имате било какви во моментот на смрт! Се донесе закон за смртта на неговиот татко. Ова е сега ужасна! Одмазда! Овие синови-тие нека не доаѓа. Да ги убие! Тие се мојот убиец! Смрт или ќерка! Ах, речиси, без умирање! Без нив! Nasi, ФИФА, кои доаѓаат веќе! Тато оди да ти ... IDIVIDI: Оноре де Балзак: Татко goriot IDIVIDI: На почетокот на романот goriot татко, Балзак зборува за реализам романите: IDIVIDI: Но, имајте во предвид и: Оваа драма не е фикција или роман. така е точно дека секој може да ја видиме нејзината основните состојки, можеби дури и во неговото срце. Татко римски goriot приказна за судбината на две спротивни личности: Отецот Goriot и Јуџин Rastignaca. Татко ми го направи своето богатство шпекулираат goriot жито, но сите ваши пари потрошени неблагодарните ќерка. Неговата љубов кон своите ќерки прекумерно, глупаво, апсурдно, но Балзак успеавме да го направите тоа љубовта е можно, дури и во целиот логичен редослед на причина и последица. Трагедијата на неговиот татко goriot расте од почетокот на романот. По обемна домот на нивната ќерка, тие и нивните сопрузи го фрлаат надвор од своите домови. Goriot стан се наоѓа во една улица, каде што човекот станува najbezbrižniji тажна, и главниот одбор соба Vauquer смрди возење за кои не имиња во човечки јазик, кој ќе се вика интернат здив ... Тука мизерија без поезија. Ако сеуште не ги имаат кал, има дамка ... Иако тоа беше лесно да се дознае дали производителот навистина goriot тестенини и како е неговото богатство, постарите луѓе кои се интересираа за Неговата судбина не излегува од нивното соседство и живеат во интернат како школки во карпата. Г-ѓа Vauquer веднаш погледна парите Goriotov и еребица во сланина, се стопи во огнот на желбата дека сето тоа е obuzimala да се ослободи од еден грозни покритие Vauquerova и да се зголеми во Goriot. Но, тој не се грижи за неа и таа чувствува навреден, но Чичко goriot беше нејзиниот закупец, така што на вдовицата се совлада outpourings на неговата навреден само-љубов, за да ја прикријат здив, бидејќи на овој разочарување и да ја задуши желбата за одмазда. IDIVIDI: Ова ќе биде неговата Г-ѓа истиот Vauquer кога goriot повеќе нема пари, да одбие да смртна постела постелнина чиста, бидејќи ваквиот пресврт на подобро čavrši од соба број 7 се добри за мртвите. Сите жители на пансиони Vauquer беа цврста и силна тела кои се издржа сите на ветрот, нејзиното лице ладно и груби, како лик izanđala пари се повлекуваат од оптек ... И овде, меѓу овие осумнаесет лица, како во училиштето и општеството најде несреќно суштество, и се наметнува (goriot маченик, со кого се сите принудени Šego. Балзак забележува со тага дека можеби во човековата природа дека сè е префрлена на оној кој сите поднесени од вистинска понизност, слабост или рамнодушност. Неговото ќерки кога тие беа добро исцедено лимон, кора од тие фрлил на улица. И тој, Овој луд татко отиде во паркот за да се види неговата ќерка, плаќа долговите своите љубовници, им помагаат против своите сопрузи, се предлага Rastignacu да стане љубовник на неговата ќерка затоа што смета дека времето среќен. Мојот живот е мојата ќерка. Ако тие се имплементираат, ако среќен, убаво облечени, ако одите со теписи, она што ми е гајле како јас облечени во секоја соба и спиење. Јас не ладно, кога тие се загрее Јас не беше досадно, кога тие не се. Јас сум само жал кога тие жали. И тоа е тоа тага, болката што тој се применува неговата ќерка, го убива Goriot и дека тие не се ни обиде да го омекне. Goriot погребан две сиромашни студенти на свој трошок, и ќерки се испраќаат на погребот само празни вагони. Rastignac е олицетворение на младиот француски адолесцентите која се соочува со многу пречки што ќе ја елиминира упорни, напорна работа и лична вредност. Rastignac има благородна душа, Јас би сакал да се успее во општеството, работата и личниот заслуга, но веќе на прагот пати во високото општество, која сака Евгениј, г-ѓа де Bozean се обидува него да се скрши илузијата на едно општество кое е оштетена според кој нема треба да се однесуваат. Ако се излади на компјутер, на повеќе можете подобро успее, вели г-ѓа де Bozean. Ако сакате да се обои во светот, Штрајк без милост. И мажите и жените се разгледа на поштенски коњите што на секоја станица ќе ја напушти целер прилепува, па Ќе се постигне сите ваши желби. Исто, само груби зборови, рече Јуџин и Vautrin, избегна осуденик: Знаете ли што самите луѓе навлегуваат? Блесок на генијалност или вешт зло. На човековите масовно да летаат со топ Cannonball или да добијат во чума. Интегритет не може да се постигне ништо. Париз, кој Rastignaca па примамливата, батак Vautrin е најчестиот: Оние кои се во него kaljaju коли се чесни луѓе, оние кои се kaljaju нога, крадците. Оние кои ја крадат се смета дека се прегледани за необични реткост, оние кои крадат милиони луѓе етикетирани како доблесно. Vautrin видов преку Rastignacove желби и предлага да го убиство да се дојде до пари, кои го JavaScript за да животот во средно општество. Ова е твојот живот, тој утеши Vautrin. Нејзините ништо поубаво од кујната, мириса, и кој сака да јадат добро и да пијат, мора да нечисти раце: учат по само ги мијат добро: тоа е сè моралот на нашето време. Сепак, Rastignac се уште не е помирен со успех по секоја цена. Тоа ќе биде само на крајот на романот, се сретнав со трагедија татковска љубов и целосна незаинтересираност на неговите ќерки, закопај неговата последна солза и да воскликнеме: Сега ние двајца на линија! ... Јас, Првиот чекор на неговата кауза, кои се заканија на компанијата се случува Ручек во Мадам де Nucingen. Составот на романот класичен пример за Balzacs романи зрела техника. Од има намера да се развие пред нашите очи, човековата драма, ние и експлицитно покажува на првата страница на текст, Балзак, и ја сочинува роман, како и многу други, со законите на структурата на драмата, а фокусот ставен на изложеност и критички, што посветува на најголемиот дел од текстот. Во рамките на изложеност, кој во овој роман веќе е сведен на една разумно ниво и е дури и помалку од една третина од текстот, Балзак служи својата вообичаена постапка, секогаш почнувајќи од надвор од внатрешна. Прво, детален опис на животната средина во која Неговите јунаци се движат, одејќи од опис на животната средина за опис на куќата, или опис на надворешноста на зградата на описот на нејзината соба, и постепено развијат потребните атмосфера во која тие може да се случи и на самите учесници драма. Во нивниот опис на Балзак повторно почнува со опис на надворешниот изгледа како ликови, кои вешто се поврзува со психолошки карактеристики на нивните карактер и социолошки позадината на нивното постоење, така што Конечно, како и опис ние само не знам точно како изгледа или како става некои луѓе веќе го знаат и нејзините праисторијата и материјални состојба. Балзак беше развиена и истовремено да развијат три независни но испреплетени приказна линии, кои се одвиваат во две различни и спротивно на животната средина - во средината на плочата učmaloj г-ѓа Vauquer во домот, луксузни салони на Париз населби. Првата парцела е поврзана со основниот концепт работи и го покажува несреќна судбина на поранешниот тестенини работник во фабрика, Жан-Јоаким goriot, што е лишено од имотот што беше лекувањето на богатите и омажил својата ќерка, а оние во новите животната средина и ќе почнат да се срамиме од својот татко откако бил повлечен од него и последниот монета, нека умре во надворешниот мизерија, Im како куче. Со оваа основни Заплетот поврзани со судбината на Балзак goriot цимер, млад провинциски член на кралското семејство Јуџин де Rastignaca, кој дошол во Париз полн со идеали, но кога се сретнав и мизерни пензија на г-ѓа Vauquer и модерно Париски салони сите недостатоци на животот на метрополата, во која парите и интерес во управувањето со човечките судбини, оставајќи ја неговата младешка идеали и одлучи дека тоа не е начин да се фати во костец со живот. На дека тоа е начинот на кој неговиот циничен забелешки за општествениот поредок и зајакнување на правдата и поранешен осуденик Vautrin, чие око е поврзана со апсења и третиот роман тематски основа. Goriot не си сакате признае она што својата ќерка, па измамен Rastignacu велејќи: Почитувани Мојот господар - му рекол следниот ден - како може да мислите дека Де Restaud лут на вас, како ќе се спомене моето име? Ќерките јас многу се допаѓа. Јас сум среќен татко. Тие само се сиромашните синови- Мене. Не сакав овие драги суштества кои страдаат поради мојата несогласување со нивните сопрузи, па го одбрав да ги видам, тајно. Дека ние тајност дава безброј задоволства кои не ги разбираат другите татковци кои можат да види ќерки како што сакаат. Не можам да го направи тоа, ви е јасно? Јуџин сепак почнува да се реализира она што општеството: Отиде да се облекуваат Вртење на главата во многу тажна и обесхрабрувачко мисла. Достоинственички неговата светот се појави како океан од кал во кој мажот е заробена од страна на грлото веднаш штом само натопи нозете, Мој драг пријател - тој одговорил Rastignac од падна во поглед на спиење старецот - само оди, гледајќи скромна среќа youve намали вашите желби. Што се однесува до мене, јас западна во пеколот и Морам да останат во неа. Без оглед на злото да ве земам кај високо општество, верувам. Не Јувенал дека orisao својата расипаност, прекриени со злато и скапоцени камења. Лежејќи на својата смртна постела, а јас goriot го признаат она што на неговата ќерка. Неблагодарност на неговите ќерки дојде на прв план во најсилните кога goriot нема повеќе пари, и блискост на нивните ќерки, бидејќи е сериозно болна. Само тогаш, во агонија, неговиот татко изрази goriot сокриена болка и страдање: IDIVIDI: Не - одговорил стариот човек и стојат исправени во кревет. Тие имаат работни места, спиење нема да дојде. Ја знаев. Ви треба човек да умре, така што знаете на децата. Ах, мојот пријател, никогаш не се ожени, немаат деца! Можете да ги даде живот, и тие ви даде смрт. Можете да ги запознаам со живот, а таа протера дека од него. Тоа нема да дојде, знам! Јас го знам тоа веќе десет години. Јас тоа време и си реков, но немав храброст да се верува. ; Човекот кој има ќерки секој даде Осумстотини илјади франци беше еден од која требаше да се грижи. И тие беа многу внимателен, но само затоа што на моите пари. Светот не е убава. Во оваа бев многу задоволен. Превоз ме возеше до театарот, а јас останав толку долго како што сакав да вечер настапи. На кратко, тие тврдеа ќерка ми признати Јас бев на таткото. Сеуште имам острината на умот и ништо не ми избега. Сите Тоа беше за пари, и тоа ме боли до срце. Видов дека се беше само конвертирате, но немав успех. Со нив јас не се чувствуваат удобно како за локалните табела. Не знаев за добро да разговараме. , Живеев за за мене да се навредуваат, понижуваат. Сакам нив толку многу што јас трпеливо ги претрпе сите навреди на кои ние се продаваат мал патетичен задоволство. Таткото криеше ќерка за да го видиш! Им ги дадов живот, и тие сè уште не ќе ми даде еден час! Јас сум жеден, гладен сум, моето срце гори, и тие ќе дојдат да се олесни ми агонија, бидејќи сум умирање, јас го чувствувам. Но, не знам што е грев да ја згазат татковците мртво тело? Постојат Бог на небото, и тој avenges неговиот татко, дури и ако ние не сакаме да. , Сега Гледам целиот негов живот. Јас ве измамат! Тие не ме сакаат, јас никогаш не биле ниту Љубев! Очигледно е! Кога не посетуваат, нема да дојде. Колку повеќе се не се подготвени, тоа ќе биде потешко да се nakaniti ние да си дозволат оваа радост. Знам нив. Тие никогаш не беа во можност да се погоди дека моите проблеми, мојата болка, мојата цели и не треба да значи или мојата смрт, навистина, не знам колку Те сакам. Да, гледам во нивните очи е сакајте да жртвува се за нив, Цена земаа се што јас направив. Кога тие ме замоли да Јас би се ископа очите им рече: Копа тоа! Итна пораки премногу глупави. Тие мислат дека дека сите татковци се како нивни. Таа секогаш треба да ја прикаже својата вредност. Јас ќе очисти нивните деца. Истото ќе се повредат ако не дојде. Кажете изложување на нив на истиот мачење и смртниот час. Во кривично дело да се направи било кривични дела. Овие одат, да им каже да не доаѓа OCO средства за да изврши убиство! Тие се без неа и овој пат доста направено. , Дали навистина умре како куче? Арес како ми е наполнета, да го заборавам. Тие се безобразни, zlotvorke; гади мене, беше проколнат, болните, станувам во текот на ноќта од ковчегот, па тие ќе секогаш повторно колнат, бидејќи конечно, моите пријатели, ако имам во ред? , Да се ​​разбере Знам дека ќе умрам без да се види неговата ќерка? Вечна жед, и никогаш не не пијат, Тоа е она што беше мојот живот е десет години ... Моите синови- тие ја убија мојата ќерка. Навистина, откако се омажи, имав повеќе од нив. Отци, бараат во Собранието да донесе закон за брак! Конечно, ако ви се допаѓа ќерки, дали тие некогаш се ожени. Зет е кривично кои iskvari сите дома сите валкани. Нека брак да се избегната! Тие се нашата ќерка, и тие не се имате било какви во моментот на смрт! Се донесе закон за смртта на неговиот татко. Ова е сега ужасна! Одмазда! Овие синови-тие нека не доаѓа. Да ги убие! Тие се мојот убиец! Смрт или ќерка! Ах, речиси, без умирање! Без нив! Nasi, ФИФА, кои доаѓаат веќе! Тато оди да ти ... IDIVIDI:
> Ежен Ionescos трагична фарса претседателство Крт.от
> познати цитати и пораки за животот Крт.от
> Како да се пука портрет
> Како да се изврши
> Како да се земе слики на небото во текот на ноќта
> IMENDANSKE Честитки Честитки за farmhouses Крт.от
> Како да преземете MP3 песни од wrzuty
> Како да се направи трик со монета
> Како да се напише книга
> Како да се фотографираат предмети во движење
> SMS пораки за прошка Како велите вие ​​Крт.от
> Како да се фотографирањето на луѓе на патот
> Како да се фотографираат огномет
> Како да се фотографираат бурата
> Како да се направи линорез
> СМС пораки на ЉУБОВ ТЕ САКАМ
> национална слобода изреки за среќа
> Како да се направи картичка трик со предвидување во плик
> бајки за деца дефиницијата на бајките
> Како да се погоди картичката избрани од гледачите