Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

I llojllojshëm

Kategoria Ndryshme përfshin përmbajtjen nga sferat e ndryshme të jetës. Këtu ju mund të gjeni këshilla për sport, para artit, ... Cilat janë përfitimet shëndetësore të ecje të shpejtë, terapi rekreative, komunikim dhe interesave të ndryshme.

---------------------------------------------------------

Mbrojtja nga rrufeja dhe si për të mbrojtur kundër sulmeve rrufe

Mbrojtja nga rrufeja është shumë e rëndësishme për të shmangur pasojat ndodhur. Prandaj, duhet të dini se si për të mbrojtur kundër sulmeve rrufe.Mbrojtja nga rrufeja është shumë e rëndësishme për të shmangur pasojat ndodhur. Prandaj, duhet të dini se si për të mbrojtur kundër sulmeve rrufe. Nëse ju jeni në shtëpi ose banesë vulën të gjitha dritaret dhe dyert, të ulëta blinds, apo afër dritares kapakëve. Leviz prapa nga xhamit të dritares. Për shembull, një televizor apo kompjuter dhe stakoj antenës. Në fakt, nëse ju keni një ndërtesë e muratorit të shmangur në këmbë pranë dritares, dyert e hapura, zjarrit, shtyllat metalike dhe objekte metalike, të tilla si faucets, priza elektrike dhe ndizet. Është e dobishme për të qeverisur 30 30: kur ju shoh rrufe dhe mund të numëroj deri në 30 sekonda derisa ju dëgjoni thunder, ju duhet të kërkojnë strehim. Të paktën 30 minuta e fundit është parë e rrufe dhe bubullima, ne nuk duhet të lënë strehë. Gjatë stuhisë Mos përdorni telefonat celularë ose radio. Mos harroni se stuhia rrufe në fund po aq e rrezikshme se kurrë më parë. Nëse gjeni gjatë një stuhie në të hapur nuk qëndron nën pemë, por të përpiqet për të fshehur në shtëpi. Qëndro larg nga pajisjet elektrike, dhe nëse ju gjeni veten në një makinë të ngushtë-ups. Kur stuhia pushon të presë një tjetër 15 minuta pas rrufe për të dalë.
> Ngjyra vjollcë do të thotë muret ngjyrë vjollce, do të thotë ngjyra e purpurtë
> HIV simptome
> Mbajtjes dokument dhe humbja e kartës
> Se si të sillen në shoqëri
> Chakra Reiki - chakra e parë dhe të dytë chakra
> Si për të rindërtuar nyjeve dhe pastrimin e nyjeve në pllaka
> Cili është cugopol
> ROMAKE afresk PIKTURA pikturë
> sllovenekroate fjalor, përkthimi nga slloven në kroatisht, përkthimit Sllovene
> parashikimet determinist Chaos dhe zgjidhur ekuacionet
> Recetë për fiku - fig raki liker, fiq dhe fiku
> qen hapësirë ​​udhëtar Laika dhe anijen
> Si për të kapërcyer emocion dhe nervozizmi të folurit publik
> Si për të nxjerrë SHTAZËVE Vizatim kuaj, dragons, fluturat, dhelpra, luanë, mbart, macet
> Ngjyrat e kuptimit atmosferë, e cila është me ngjyrë auras, si për të gjetur ngjyrën e atmosferë
> Si për të bërë një byzylyk jashtë e thërrime ricikluar
> Si të annoy një telemarketer
> Granit Struktura Impala dhe fortësi
> Tabela e marrëveshjet e Krishtlindjeve dhe topat e Krishtlindjeve
> Si për të ngritur tarot
Gjuhë
Artikuj
Contact: kontakt@daily-helper.com
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@daily-helper.com
Marketing: marketing@daily-helper.com