Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Shëndetësor

Këshilla rreth shëndetit si simptomat e alergjive, njohin, depresioni trajtimin e alkoolizmit, ilaçi më i mirë për migraines. Çdo gjë nga ushqimi të shëndetshëm për shëndetin insurence.

---------------------------------------------------------

Sa shumë ujë për të pirë

Pamjaftueshme futje lëng shkaqet mungesa e përqendrimit shqetësim dobësi, dhe depresioni. Edhe një mungesë të vogël të lëngshme, e cila nuk është e nevojshme të jetë i vetëdijshëm, mund të shkaktojë, marramendje dhimbje koke dhe lodhje ...Pini ujë të thjeshtë, për të shmangur ujë salcë, lëngje frutash (me përjashtim të shtrydhur frutash fllad) dhe pijeve të gazuara. Ëmbël janë mësuar të ëmbël, yndyrë! Një duhet të pini rreth 0,3 ml ujë për çdo kilogram të peshës trupore (1,5-2,5 litra ujë në ditë). Vetëm kur ju nuk keni nevojë për të pirë gjatë vakt për të shmangur dobësim të lëngjeve për tretje të ushqimit. Uji është thelbësore për jetën dhe shëndetin. Përbën më shumë se 50 për qind të peshës trupore, ndihmon ushqyesve të transportit, rregullon volumin e gjakut dhe temperaturën e trupit. Për funksionimin e mirë të trurit, është e rëndësishme që të pini ujë të mjaftueshëm, sepse llogaritë e ujit për gati 80 për qind të trurit të tyre. Pamjaftueshme futje lëng shkaqet mungesa e përqendrimit shqetësim dobësi, dhe depresioni. Edhe një mungesë të vogël të lëngshme, e cila nuk është e nevojshme të jetë i vetëdijshëm, mund të shkaktojë, marramendje dhimbje koke dhe lodhje.
> Testet e gjakut në meshkuj
> Inflamacioni i humbjes, të nervit optik të vizionit
> Si.. për të kapërcyer frikën tuaj
> Si për të kapërcyer,
> Të ushqyerit Kontrolloni tensionin e gjakut.
> Mole Operacioni
> Plani dietë për sklerozë të shumëfishtë
> Streptococcus
> Ushqimi dhe vezë
> KOHËZGJATJA E ushqimin më të mirë para se - Identifikimi i vezëve kalbur
> . Si të shpëtoj mbrapa dhimbje
> morrat e fëmijëve
> Goditje kamzhiku
> Sleep duhur
> Si të lehtë të bjerë në gjumë |? Relaksimit
> SI LUHET rregullat e volejbollit të të lojës, lojtarët dhe topin e volejbollit
> hollë këmbët
> Pjesa tjetër pasditen e inerci e, dobësi dhe lodhje trupit
> . Bronkit
> Ushtrime per gjoks, ushtrimet gjoks në shtëpi ushtrime për muskujt e gjoksit