Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Shëndetësor

Këshilla rreth shëndetit si simptomat e alergjive, njohin, depresioni trajtimin e alkoolizmit, ilaçi më i mirë për migraines. Çdo gjë nga ushqimi të shëndetshëm për shëndetin insurence.

---------------------------------------------------------

Llogaritja BMI

Indeksi i masës trupore ose BMI llogaritet sipas peshës (m) të ndarë nga katrorë lartësi (h): BMI = m / h2 ...Indeksi i masës trupore ose BMI llogaritet sipas peshës (m) të ndarë nga katrorë lartësi (h): BMI = m / h2 Shembull: height = 165 cm (1,65 m), pesha 68 kg = Shuma: 68 ÷ (1.65X1.65) = 24,98 BMI kategori: kequshqyerja = <18,5 Peshë normale = 18,5-24,9 mbipeshë = 25-29,9 Trashje = 30 ose më shumë
> . Breast Cancer
> Ushqimi që ndjen stomakun
> Si të humbni peshë pa dieting
> Llojet e drogës
> Socializimin e fëmijëve - lojëra për fëmijët
> simptome sëmundje Lyme
> .! Si të përdorni lubrifikim
> flokët harlisur si të ketë
> Si për të përmirësuar qarkullimin
> ushqime të lehta për darkë
> karies mesme, prishjen e dhëmbëve në dhëmb, riparimin e dhëmbëve
> TEA për fytyrën dhe çaj për një çehre të mirë - të përballet Natyrore fytyrës dhe bimët
> Si për të mësuar për të notuar, not për fëmijë dhe të frymëmarrjes teknikat - mësimet not mësimdhënies për fëmijët
> Si të përmirësohet, të qarkullimit ushqime për qarkullimin e gjakut më të mirë, të varfër qarkullimit simptoma
> Bajame proteina dhe Shëndeti
> . Fiber
> Kos 5 arsye pse ju duhet për të pirë
> Hahet emocionale
> alergji ndaj ujit
> Sleep duhur
Gjuhë
Artikuj
Contact: kontakt@daily-helper.com
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@daily-helper.com
Marketing: marketing@daily-helper.com