Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Pets & Animals

Pets - qentë, macet, parrots, breshka, lepujt, derrat gini. Lexuar në lidhje me trajnimin për qentë, trajtimin e kafshëve, qentë prerje, alergji në macet.

---------------------------------------------------------

Si për të ushqyer një lepur

Si për të ushqyer lepujt Ashtu si njerëzit, lepujt duan për të ngrënë
Ashtu si njerëzit, lepujt si për të ngrënë lepuri do të jenë të shëndetshëm dhe të lumtur, në qoftë se ushqimi i tyre është i përbërë nga një përzierje e fishekëve, sanë, perime të freskëta dhe lepur uji gjithashtu i pëlqen fruta, por ato duhet ti jepet .. kohë pas kohe në sasi të vogla. hay
. hay
Fresh duhet të jetë gjithmonë në kafaz tonë për një lepur. Sa i përket barit që ka kufij. lepuri mund të hanë ata në çdo sasi në çdo kohë. Hay zëvendëson hace të gjitha përfitimet e terren apo bar dhe bimë të tjera dhe duhet të përbëjnë rreth 70 për qind e dietës. lepujt
vjetër duhet të hani Timothy bar, bar, oats, jonxhë dhe lepujt rinj. lepujt vjetra nuk duhet të hanë alfalfa, sepse ajo ka proteina shumë dhe sheqer. hay
për lepujt është e rëndësishme sepse ajo përmban shumë fibra, e cila ndihmon në tretje Përveç kësaj, lepujt në dhëmbët e barit -. një konflikt dhëmbët lepujt të vazhdojë të rritet dhe të rubbed vazhdimisht -. hay ndodhet më mirë në afërsi të tualet, sepse lepujt kanë tendencë për të ngrënë .. sanë dhe mbeturinave në
njëjtën kohë kur blerjen bari, sigurohuni që duket të freskëta dhe erë Mos blej bari, e cila është dritë ngjyrë kafe apo të verdhë - mund të thotë se Hay vjetër apo të ruajtura keq duhet të ruhet në vend të thatë dhe enë të frymëmarrjes -. si kuti kartoni -. Ajo është e mirë për të blerë hay nga fermerët lokal se sa në dyqane manar - kjo është shumë më i lirë
u perime / u
. perime
ndryshme duhet të jetë pjesë e një dietë të shëndetshme lepuri. blesh perime, përpiquni të zgjidhni pesticideve freshest dhe pa. Gjithmonë para se të shërbente kafaz lepuri. perime për të larë ato plotësisht në qoftë se ju jap VEGJETARIANËT një lepur për herë të parë, pastaj ti japë atij vetëm pak dhe shikoni se si lepuri nuk i përgjigjet - ose keni një më të reja dispepsi dhe diarre -. Mos ushqyer lepujt, lule në shtëpi lë sepse ata janë u më helmuese
lepuri juaj do të jetë me fat nëse ato ndryshojnë në dietë për të / u
borzilok
, lakër -. varietetet e saj të ndryshme -, gjethet brokoli, majdanoz, karrota - flokëkuq janë kalciumi, kështu që duhet ti jepet atij nga koha në kohë -, selino, cilantro, tërfili, lë luleradhiqe - Luleradhiqe - , kopër, marule - romak, gjeth errët - jo - .. ajsberg marule, lakër jeshile, nenexhik, majdanoz, lakërishtë
lepur Pak hani perime vetëm 3 muaj perimet duhet të parashtrohen shumë ngadalë & ndash, në të njëjtën kohë, vetëm një perime dhe një sasi e vogël - për tri ditë pas një perime të vetme lugë gjelle arritur - në qoftë se lepuri është asgjë atëherë ju mund të hyjë në dietë normale perime -. Lepujt i rritur duhet të konsumojnë rreth 2 - 3 gota të perimeve të freskëta çdo ditë
u Uji / u.
lepuri juaj duhet gjithmonë të kenë qasje në ujë të freskët. Nëse keni një kuti mbi bare pezullimit poidełka është një zgjedhje e mirë. Lepujt, gjithashtu, do të pinë ujë nga tas. Në ditët e nxehta, ditë ju mund të shtoni një lepur në ujë një ose dy kube akulli. Nëse vëreni se lepuri yt është thuajse TOTALE nuk le të pirë ujë ju thith një listë të perimeve para vendosjes së tyre në një kafaz.
u Granula / u granula
duhet të jetë i pasur në fibra dhe relativisht e ulët proteina dhe yndyrë minimale. vjetër lepujt duhet të hani patate të skuqura pak granula të pasura me proteina mund të çojë në trashje dhe probleme të tjera shëndetësore Lepuj të vogël për 8 MSC mund të hani sa fishekëve shumë si ata duan, lepujt 8 muaj në një vit -... një gjysmë filxhan i fishekëve në ditë dhe lepujt rritur, rreth ¼ filxhan
ditë u trajton / u Gjithkush
pëlqen të ngrënë nga koha në kohë diçka të mirë, por jo gjithmonë gjërat më të shijshme të shkojnë dorë për dore me shëndetin tonë. Kjo është e njëjtë në lepuj. Asnjëherë ushqyer produkte ushqim lepuri pasur me karbohidrate të tilla si biskota, bukë, makarona, pretzels, biskota patate të skuqura, patate ose patate të skuqura misri. Gjithashtu, çokollatë është toksik për lepujt. snacks lepuri
janë fruta. Prandaj, ajo është e mirë për të trajtuar atyre vetëm një lepur një. Megjithatë, lepuri Ai ishte i shëndetshëm, fruta duhet ai vetëm me raste dhe në sasi të vogla, sepse ato përmbajnë sasi të mëdha të sheqerit dhe karbohidratet është mirë për të blerë një lepur dhe perime fruta pa pesticide Same -. .. para duke u dhënë atyre lepuri tërësisht
juaj do të jetë i lumtur në qoftë se nga koha në Koha do ta shëroj luleshtrydhe, banane, mollë - asnjë farë -., mjedër dhe lepuri pineapple nuk përbuzin frytet e thata si rrush, dhe mbani në mend se ata kanë më shumë se sheqer fruta të freskëta lepujt
në moshën 8.. -12 MSC mund të administrohet deri në 2 lugë të frutave në ditë.
> Si për të pastruar dhëmbët qeni
> Si për të identifikuar sëmundjet e syve në qen
> Si të ushqejë Beagle tuaj të flokëve
> Si të merren me qen në prag të Vitit të Ri
> Si të qep një këmishë për një qen
> Si për të blerë një shtëpi të shpendëve
> Lloji i kafshėve lloje të reja të peshkut, gjarpërinjtë dhe kërmilli
> qen Rhodesian Ridgeback safari
> ..? Çfarë hrcak jo për të ngrënë
> Macet Ragdoll
> Si të mësojnë qen tuaj për të ecur në këmbë
> Si për të llogaritur moshën e qenit
> Si te zgjidhni qen drejtë për ju
> Si për të bërë një batanije për cat
> Si të dekoroj Akuariumi
> .. Si të lahet një qenush
> Si të mësojnë qen tuaj Komanda ulet?
> Karakteristikat e Argentino Dogo - Argentino Dogo dietë
> mënyra natyrore për stings bee
> llojet e maceve BLACK simbol mace aksident