Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Pets & Animals

Pets - qentë, macet, parrots, breshka, lepujt, derrat gini. Lexuar në lidhje me trajnimin për qentë, trajtimin e kafshëve, qentë prerje, alergji në macet.

---------------------------------------------------------

Si të kujdeseni siç duhet për një lloj brejtësi

Si të siç kujdeset për kafshët shtëpiake lloj brejtësi lloj brejtësi, mund të shoqërohet me një farë mërzitje, lehtësinë e kujdesit, ose një nuskë dhe një manar të përshtatshme për fëmijët e vegjël
manar lloj brejtësi, ajo mund të jetë disa lidhur me mërzitje, lehtësinë e kujdesit, ose një nuskë dhe manar miqësore për fëmijët e vegjël Në lloj brejtësi fakt është edhe një përgjegjësi e madhe, kujdes i madh dhe dashuri unë jam i shkruar këtë artikull për tju ndihmuar .. zgjedhin, ose madje edhe të ndryshoni zakonet në përkujdesjen për kafshët
blerë këto kuti - ... kjo është në të vërtetë atë që ju dëshironi që të ketë një lloj brejtësi sirian hamsters
kërkon një kafaz të madh duhet të ketë më të mëdha se sa tub plastike dhe një shtëpi të madhe kafaz Dimensionet syryjka. duhet të jetë më e madhe se 41cm të gjatë dhe 21cm të gjerë
DŻUNGARSKI lloj brejtësi nënlloje dhe Panda -. kafaz nuk duhet të jetë më pak se 35cm i gjatë dhe 25 cm e gjerë
.
ROBOROWSKI lloj brejtësi - lloj brejtësi nuk ka një gjoks të lartë, por ajo duhet të një kohë të gjatë, sigurisht më shumë se 45 cm në këto hamsters, dhe nganjëherë madje edhe një Akuariumi është i rekomanduar, por për shkak të faktit se më keq qarkullimi. ajrit, ju duhet të pastrohen më shpesh se sa në një kafaz. roborków ndarje midis shufra duhet gjithashtu të jenë më të vogla se në dżungarów sepse janë hamsters vërtetë të vogla. kafaz
SHËNIM nuk mund të jetë mbi të gjitha plastike dhe i vetmi shembull i bare derë, kafaze duhet të jenë të gjitha baret, si dhe në aquariums dhe në këto arka plastike është një qarkullim i keq e ajrit ose avull nga siuśków hedh në qarkullim ende në kafaz . kafaz mund të jetë ovale ose të rrumbullakët PAJISJE
kafaz - por kam shkruar pak në lidhje me atë në pasiguri
parë, por kjo nuk është ende mjaft
kafaz, ju duhet të:.. Ndihme Reel - nuk mund të jetë mashtrohen nga kołowrotkom plastike 7zł, sepse ata bëjnë zhurmë dhe thyejnë shpejtë. ramps mira janë metalike, por Baton duhet przepleść si letër higjienike apo ndonjë material, fashë, për shkak se më pak se chomiczkom këmbët syryjka mund të thyhen. Ju gjithashtu mund të shfletoni online dyqane për disa rrotullon plastike paqësore - gjithmonë të lirë në net -.
Sa për mbështjell, diametri i hamsters saj xhuxh nuk mund të jetë më pak se 20 cm dhe 28cm për sirian, në një hamsters mënyrë të ndryshme mund të bëni diçka me shpinë apo mustaqe

. Bowl - .. Unë nuk e rekomandojmë plastike sepse lloj brejtësi mund të dorëzojë tas porcelani mirë duhet të jetë i madh dhe të thellë të mjaftueshme që lloj brejtësi nuk ka shpërndarë jedzonka
Poidełko * -. Unë nuk e rekomandojmë xhami, sepse lloj brejtësi mund ujë porozlewać ose zhytem në të. hamsters dhe pandas dżungarskim kapaciteti poidełka mjaftueshëm prej 50 ml, por sirian lloj brejtësi dhe roborowskiemu 75 dhe mbi. hamsters siriane pirë më shumë për shkak se ata janë më të mëdha, por roborowskie jetojnë në grupe, në mënyrë që të gjithë do të përfitojnë nga një poidełka
* Cottage
-. Cottage është me të vërtetë vetëm zgjedhjen tuaj personale, por mos harroni se shtëpia duhet të jetë i përshtatur për madhësinë e lloj brejtësi dhe grupi i tij janë kabina druri, plastike dhe qeramika për ditët e nxehta, unë rekomandoj qeramike . ftohtë -. dru
Linje tuba - më të njohura janë tuba plastike - goxha i vogël - por syryjek rritur ata nuk do të përshtaten, kështu që ju duhet të shikoni për tubacione të mëdha
pięterka * -. shkruaj më shumë se pięterkach, sepse ju mund të shihni kafaz bare pięterka, por kini kujdes hamsters mund të thyejnë këmbët tuaja mbi to, sepse plastika mirë
Nëse dikush dëshiron të, mund të sigurojë një kuadër, sigurisht, që zhavorr pododawać njëjtë, tuba në listë tualet, një hay pak, shtëpi me kokosit, etj!. - rrotullon e lot letre shpejt -.
lloj brejtësi luftoi me kthetra dhe dhëmbë - e cila është prioriteti i parë - I propozon për të vënë gurin kafaz pastër apo modë, apo edhe të blerë një balonë dhe të lënë atë pas të hahet një pjellë
ngjit -. shtrat e mirë është pambuk, e cila është shumë absorbues, nuk të mbetet në kafaz, shumë i butë, por, për fat të keq, shpesh nuk është e mjaftueshme dhe ai kushton 10 PLN për paketë., kështu që unë rekomandoj vetëm fillimin e, kur chomiczek është i vogël dhe vetëm në kafaze të vogla, ose pandas ose dżungarków . Unë personalisht rekomandoj tallash. Kur zgjedh pllaka, ju gjithmonë duhet të shikojmë në madhësinë e tallash, dhe nëse ata kanë shumë pluhur. tallash mëdha të mirë, dhe më pak pluhur, më pak gjasa për të marrë një lloj brejtësi me alergji apo iritim. Mos përdorni tallash nga mbeturinat. mulch kashte nuk është i përshtatshëm për shkak se ajo nuk mund të përballojë poprzecinać lëkurën chomiczek në këmbë dhe pas barit nuk thithin urinë nuk rekomandohet për mbeturinave ushqyerit Pets Hamster
-.. hamsters Feeding është një hap themelor është ushqyer mirë hamsters piper, Apple,, kastravec karrota dhe rreth një javë të djathrave të vështirë, mos kini frikë nëse lloj brejtësi tuaj është diçka tjetër - .. hamsters kanë personalitete të ndryshme - si njerëzit, kanë një shije të ndryshme, kështu që do të jetë mirë në qoftë se ju dha pak inch pak gjithçka pas
. Sa për ushqim të thatë që lloj brejtësi time në një çështje të thatë përbërës ushqimore janë alergjik, kështu Pets Lolo dhe unë duhet të them se ajo punon. pasurojnë dietën tuaj, ju mund të blejnë preparate të tilla si pika Pervivet lirshme ose diçka DOLFOS HK, i cili edhe vetë.

SHËNIM nën asnjë rrethanë, nuk blej ndonjë gunga e gëlqerorëve kripë ose kalli, sepse ata janë shumë të pasura me proteina dhe yndyra dhe sheqer, i cili shkakton trashje lloj brejtësi
lloj brejtësi PER JU ZGJIDHNI -. Zgjidhni hamsters varet tërësisht nga tuaj shije, dhe angazhimi i fondeve, shumë të Sirisë thotë se është mirë për të filluar me të, sepse ata janë të mëdha dhe zbutur lehtë, ajo nuk është e vërtetë në fakt, dżungarskie dhe pandas -. specia dżungarskiego - ata vetëm mund të sa më shpejt i nënshtrohen Kjo varet nga chomisia natyrës që Për fat të keq unë nuk mund të parashikojë JO .. mbajnë dy ose më shumë prej hamsters. Është shumë e rrezikshme, dhe arriti vetëm 20 për qind në lloj brejtësi kombinuar dhe ajo sigurisht që është vetëm prej mbarështuesve përvojë. Si te zgjidhni një të shëndetshme dhe të aftë për çdo lloj brejtësi, e ndjekur nga një artikull në këtë faqe http://www e-chomik.eu/index.php id = 27
Zbutja -. Në fillim, kur ju e bëni shtëpinë tuaj lloj brejtësi, ti japë atij dy ditë duke u përdorur në mjedisin e ri, nuk e mërzit, ju vetëm mund të flas me atë mësohen me zërin tuaj.
pastaj të fillojnë të shëruar në dorën e saj dhe për tu dhënë chomiczkowi nëpër bare, të përsëritur kjo për rreth 2-3 ditë, pasi disa herë në ditë.
pastaj të fillojnë të vënë dorën e tij në kafaz. fshij duart tuaja të plotë kafaze, e lloj brejtësi të ndjehen të sigurt, dhe pastaj një gjysmë dore dhe prisni deri sa ju të merrni atë hamsters trajtuara. Përsëriteni këtë ushtrim disa herë në ditë deri lloj brejtësi vetë nuk do të marrë në duart tuaja dhe nuk hani një trajtojnë për dorën tuaj.
lloj brejtësi është i sëmurë .... nëse jeni të papërvojë, ajo do të jetë mirë në qoftë se ai shkoi çdo muaj për të kontrolluar chomiczkiem të vet. Megjithatë, siç e shihni shenja shqetësuese, të shkojnë të vet menjëherë, pa fjalë në çdo forum. lloj brejtësi
Si për të ?
transporterki Nuk janë të ndryshme, por vargjet e tyre çmimeve nga $ 20 përpjetë, kështu që mora një kuti të vjetër këpucëve, unë bëra një vrimë në kapakun dhe i hedh pak ushqime tallash dhe të thata. Nëse dikush e ka, ai mund të sigurojnë gjithashtu në shtëpi me një banesë çati.
> Si për të ngritur një akuariumi, hap pas hapi
> DISKUS FISH edukate dhe përhapjen e peshkut
> Si të shikojnë Birds
> Gjermanisht Shorthaired gjueti Pointer qen në apartament
> Si të cookiet për qen
> Si për të kuptuar cat tuaj
> Si për të ndjekur pëllumba
> Chow Chow qentë
> Si të përdoret për një mace një mace
> Giant Panda SHUARJA bambu
> Recipes për qentë
> Çfarë është motherboard?
> ..? Çfarë hrcak jo për të ngrënë
> Home mjeteve juridike për milingone
> Shi race Tzu
> Cat Food
> Si të mbroni veten nga mushkonjat
> Si të udhëtojnë me qenin tuaj / mace në një avion
> Si te zgjidhni një qen
> Të vaksinat e nevojshme për macen?