Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Sport dhe rekreacion

Lexuar në lidhje me sport - futboll, hendboll, basketboll, ski - dhe të gjitha llojet e rekreacion - not, ecje, gjimnastikë, plani i ushtrimit dhe përfitimeve pilates.

---------------------------------------------------------

Si të trajnojë muskujt e barkut

Si të trajnojë muskujt e barkut, Forcimi muskujt e barkut dhe të djegur yndyrë
. Forcimi muskujt e barkut dhe të djegur yndyrë - Koncepti është i thjeshtë, por zbatimi i saj mund të jetë pak e vështirë kjo kërkon një kohë pak, përkushtim, përpjekje dhe durim për të marrë banesë stomak, ju duhet të bëjë dy gjëra: ndërtimin e muskujve dhe djegur disa yndyra me dietën e duhur dhe ushtrimet fizike kanë një abs me të vërtetë e bukur, por nëse shtresa e mbuluar e yndyrë, ata do të jenë të padukshëm që këtu janë këshilla se si të trajnojë muskujt e barkut tuaj

...
Crunches bregdet / u
u / u shtrihen në dysheme -. në rrogoz apo jo - dhe zgjas duart tuaja në gjoks - nuk marrin pasme tuaj tyre kokat kërrusem tuaj gjunjë Ngritja e armëve dhe e epërme të trupit drejt gjunjë.. , për përdorim ekskluziv e muskujt e barkut. Është e rëndësishme që të mos heq nga kati prapa gjithë, pasi kjo mund të shkaktojë tensione dhe dhimbje, dhe këto lëvizje do të ju ndihmojë të ndërtojë muskujt e barkut. pjesa më e rëndësishme për të bërë crunches është që të mobilizojë muskujt e barkut të heqë duart tuaja nga dyshemeja. Në ngritur duart tuaja off nxjerr kat me gojën tuaj, të bëjë atë. Duke ngritur tashmë në duart e tyre në një tjetër të ndaluar dhe të marrë një nxjerr thellë frymë për lirimin pjesën e mbetur të ajrit. Tani ngadalë më të ulët duart tuaja në dysheme, derisa teh prek kat. bërë një frymëmarrje të thellë në të njëjtën kohë . Mos lejo që flokët tuaj goditi terren. boot
u. / u
u / u shtrihen në dysheme, të vënë këmbët tuaja banesë në terren, këmbët e vendosur në gjunjë dhe ndër krahët në gjoksin tuaj . Pyet dikë për të mbajtur këmbët tuaja apo të kaloj atë nën diçka e rëndë. të përpiqet të shkëputet nga kati i të dy supet dhe të ulët mbrapa. Ulët e trupit. Repeat. Pas një kohë ajo do të bëhet një ushtrim bëhet më e lehtë për ju. Rritja e numrit të repetitions ose shtoni sfida të reja. Gjej të pak e prirur stol për ushtrime ose ti bëni në një top të veçantë. Ju gjithashtu mund të shtoni një peshë të vogël në gjoks. bikes
bregdet. / u gënjeshtër
banesë në dysheme, ngre këmbët tuaja dhe të kthehet ata sjell në gjoks. Lead tuaj gju majtë drejt shpatullën e djathtë dhe pastaj të kthehet në pozicionin e fillimit, ndërsa flexing gju e duhur drejt shpatullën e majtë. tren
u muskujt mbështetjen e shpinë. / u
për të ndërtuar një të vërtetë të mëdha muskujt e barkut, ju duhet të Para së gjithash, që të dini funksionin e tij. Funksioni kryesor i këtyre muskujve është që të punojë me mbrapa tuaj për të mbajtur qëndrim korrekt dhe stabilizimin kurrizore. Prandaj, njëjtë trajnimi barkut muskujve pa trajnuar muskujt e mbrapa, të kontribuojë në mungesë ekuilibri, e cila, në RSH është e rëndësishme që të mbajë qëndrim korrekt muskujt e barkut nuk janë vetëm Ajo tregon muskujt e barkut stërvitje e mirë është ajo që forcon muskujt dhe të tjera mbështetëse shpinë tuaj do të jenë të dobishëm në këtë rast, ulem-ups apo ... peshëngritjes. Këto ushtrime do të krijojë të gjitha muskujt që mbështesin shpinë tuaj. shtesë , dhe përforcon muskujt e tjera, të tilla si mollaqe, dhe promovon humbje peshe. u
boot thikë g / u Gënjeshtra
në shpinë në dysheme, ngre këmbët tuaja, të vënë duart në trupin tuaj ngadalë heqin këmbët tuaja drejt up -. nuk bëj gju -. si unë jam i do të jetë në 90 gradë në dysheme, ngadalë ulur këmbë dhe të përsëritur ushtrimin e tërë, nuk e le fakti se këmbët e tij të prekë terrenin për rritjen e sfidë për të shkuar në palestër Nuk janë instrumente të se -. . ditë mbi supe - ju duhet të heqin këmbët tuaja deri në qoftë se ju përdorni këto pajisje, ju mund disi të lehtësuar detyrën e përkulur gjunjët dhe duke tërhequr ato në gjoks është më e vështirë për të ngritur këmbët tuaja drejt në gjoks Ky ushtrim ndihmon ne për të formuar ... muskujt e barkut Nëse ju jeni të vërtetë. atlet, duke u përpjekur për të marr këmbët tuaja me këmbët tuaja varur mbi topin mjekësi. gënjeshtër
bregdet banesë në katin. / u Përhershëm
të vënë duart në trupin tuaj, ata do tju ndihmojë të mbani trupin tuaj në ekuilibër. Nëse ju keni arritur tashmë ato .
u kryejnë lakimi dhe gjarpërues e trupit gjatë aktiviteteve të përditshme. / U
Arrijnë dorën tuaj të majtë për gjërat në të djathtë dhe anasjelltas. Nëse ju doni të bëni diçka për të kthyer për të parë nëse ju nuk mund të kryejnë pa lëvizur hips tuaj dhe gjarpërues e trupit vetëm në bel. Është shumë i papërshtatshëm kur të doni të flisni me një person tjetër, kështu që përdorin këtë metodë vetëm nëse ajo ka të bëjë me sendet e vdekur. duke ecur ose duke qëndruar në vend, pretendon të jetë diçka që vijnë në drejtimin tuaj, dhe bëj trupin tuaj të humbasë atë. Bëni këtë sa më shpesh të jetë e mundur, por nuk e teproj. Ju mund të kryejnë bending përpara, apo edhe ulet. u
Futni Run për stërvitje tuaj të përditshme. / U running
shpejtë do të ndihmojë në trajnimin e muskujt e barkut, sidomos më të ulët të partisë së tyre.
Shto
bregdet lëvizjet komplekse në trajnim themelor. / U
të trajnojë muskujt gjithnjë e më shumë në trup. Për shembull, që lidh duart shfuqizimin wymachami. Ju gjithashtu mund të marr e peshave dhe të bëjë një lëkundje alternuar bëj. shihni sa keni shpenzuar për bilancin e energjisë. Kombinoje stërvitje. Jini kreativ.
> . Si për të ushtruar të ulur në tavolinë
> Si për të shkuar në këmbë nordikë
> . Si të hidhen në pishinë
> . Si të ketë një bark të sheshtë është një grup i ushtrimeve për muskujt e barkut
> Si për të luajtur Solitaire kartë për të pasjans games tre rregullat e lojës dhe harta për Solitaire
> Si për të krijuar një hapësirë ​​për yoga
> Si te zgjidhni një listë
> . Fitness dhe dietë është e vlefshme për të parë nga një distancë
> Si për të bërë një kartë 3D | Libri Hobbies & Lojra
> Si te zgjidhni pajisjet e skive për fëmijët
> Si për të ndërtuar biceps
> Si të kërcimit Salsa
> Si për të bërë podium në bark
> . Aerobics dhe Fitness
> . Trajnimi për pllaka
> Si të sigurtë ngasin një biçikletë trajnim gjatë shtatzënisë
> Si për të trajnuar gjoksin tuaj
> Si për të luftuar menopauzë
> Si për të parandaluar këmbët marznięciu mbi shpatet
> . Për të forcuar mollaqe