Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Sport dhe rekreacion

Lexuar në lidhje me sport - futboll, hendboll, basketboll, ski - dhe të gjitha llojet e rekreacion - not, ecje, gjimnastikë, plani i ushtrimit dhe përfitimeve pilates.

---------------------------------------------------------

Si për të praktikuar pozicionet anije yoga Navas paripurnam

Si për të praktikuar pozicionet anije yoga.
Navas Paripuna kujton një anije të pajisura me lopata dhe emri i saj në anije, anije referohet varkë Nava do të thotë, anije, dhe paripurnam një të plotë, pozicion i plotë që forcon muskujt e ijet, shpinë dhe muskujt e czterogłowe veshkat ... stimulon aktivitetin në zorrë. Këtu janë disa
dhe si për të kryer këtë pozicion. Sit
në dysheme. këmbët duhet të jenë të sheshtë. shpinë drejt. duart shtrirë në tokë, vetëm pas hips. Ata duhet të jetë i drejtë dhe bërryla tërheqë siluetë, i cili më tej shtrihet në shpinë.
pastaj ligët mbrapa. Mbani mend, megjithatë, se ishte i drejtë shpinë gjithë kohën.
kërrusem tuaj gjunjë, dhe pastaj korrigjuar ato, duke mbajtur kofshët në ajër.
Heqin këmbën duke tërhequr kundër çdo armë të tjera. dy këmbët dhe krahët duhet të jetë i drejtë gjatë gjithë kohës. armëve paralele në dysheme. duart në pjesën e brendshme duhet të kthehet në drejtim të në dysheme. bilancit të trupit. këmbët
duhet të nxirren. ngriti një gisht.
> Cilat raft biçikletë
> Si për të nxjerrë duke përdorur kapak limon kos | Libri Hobbies & Lojra ?
> Cilat janë avantazhet e tij?
> . Si për të përzënë poshtë Pjesa 2
> . Trajnimi për explosiveness
> Ushtrime për shpinë
> Si për të praktikuar pozicionet anije yoga Navas paripurnam
> ... Si te Zgjidhni Inline patinazh
> Si të trajtuar morth ER ?
> Si për të ruajtur shëndetin e mirë për më shumë se 50
> Si të ngasin një biçikletë për të humbur peshë
> Çfarë duhet të blej syze?
> Si për të drejtuar Fondacionit të shpejtë.
> Snowboard Style
> . ski vend Kryqi
> Si për të menaxhuar trikke Me |? Sport & Fitness
> . djeg 600 kalori në ditë
> . Si për të motivuar për stërvitje
> . Si të ketë një bark të sheshtë është një grup i ushtrimeve për muskujt e barkut
> Si të humbni peshë rreth qafës