Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Sport dhe rekreacion

Lexuar në lidhje me sport - futboll, hendboll, basketboll, ski - dhe të gjitha llojet e rekreacion - not, ecje, gjimnastikë, plani i ushtrimit dhe përfitimeve pilates.

---------------------------------------------------------

Si për të përmirësuar tuaj palestër

Si për të përmirësuar gjendjen e çdo aktivitet fizik të çon në shëndetin e përmirësuar e përgjithshme, mbron kundër trashje, dhe kështu e përmirëson shëndetin tonë.
Çdo aktivitet fizik të çon në shëndetin e përmirësuar e përgjithshme, mbron kundër trashje, dhe kështu e përmirëson shëndetin varet czynnikówz shumë që nuk është padyshim një faktor i rëndësishëm që mund të ndikojnë në shëndetin e përgjithshëm në përgjithësi faktorët më të rëndësishëm që e bëjnë. Gjendja fizike, aktiviteti funksional përfshijnë kardiovaskulare, të frymëmarrjes muskujve, të skeletik dhe sistemin nervor, lodhje dhe aftësinë për shërim të shpejtë në rast të sportit në nivele më të larta. Shumë i rëndësishëm është edhe nervor dhe mendor shtetit. i rëndësishëm për marrjen e një ekuilibër të mirë, është njeri që të çojë sa më shumë faktorë që mund të ndikojnë në gjendjen optimale. Një tjetër kërkesë është optimizimi i të ushqyerit dhe qarkulluese ritmet. për përmirësimin optimal duhet të udhëhiqet nga këto udhëzime. shuma
u të drejtën e gjumit. / u Kjo do
ju rreth tetë orë gjumë të qetë. ushqyerit
u adekuate. / u
Rregullo sasinë dhe cilësinë e ushqimit për ngjarjet sportive. kushtoj vëmendje të furnizimeve ushqimore në proporcione relative të çdo składnikó in Kjo nuk është vetëm në lidhje me karbohidratet, proteina dhe yndyrna . Mos harroni gjithashtu vitaminat, aminoacidet, acidet yndyrore, të cilat do të përshpejtojë procesin e Wellness nëpërmjet metabolizmit të shpejtë dhe më efikase e acidit laktik. u
Sigurimi kujdes të duhur të trupit dhe pushimet e duhura dhe relaksim / u
Pas trajnimit të paktën një herë në javë, përdorni një saunë ose një masazh, unë të përdorë gjithashtu edhe pishinë - not .. muskujve shkaktojnë relaksim dhe lehtësim i kockave, i ligament dhe të përbashkët -. dhe vorbull thyen Plani i shkurtër në mes të çdo periudhe të trajnimit, të ashtuquajturin deconditioning natyrisht, jo plotësisht, atëherë ju mund të arrijnë, por me shumë intensitet të ulët dhe disiplinë të mirë, të cilat nuk janë pjesë e trajnimit normale
.. u
ubiór Sigurimi i pajisjeve të përshtatshme ushtrim. / u
do të ndihmojë për të zvogëluar rrezikun e lëndimit. këpucët e duhura, xhaketë të ngrohtë, përkrenare etj Ideja është që lëndimi më ka çuar në një kthim në gjendjen e organizmit në një shtet përpara fillimit të trajnimit.
u marrin lloje të ndryshme të aktivitetit fizik. / u Trupi
e ideve për aplikimin e llojeve të ndryshme të ushtrimit, në mënyrë se ai nuk mund të mësohen me një lloj të stërvitjes. Bëni aktivitet fizik me shkallë të ndryshme të intensitetit, e cila është e rëndë dhe trajnimit të lehta. Mundohuni për të ushtruar sa më shpesh të jetë e mundur.
Shmangni
u. / u
lodhje, dietë e varfër, stresi, infeksionet e vogla, drogës - nikotina, alkooli, droga -
> .. Sa shpejt nabildovati
> . Rollers
> Si për të lëvizur duart tuaja, kur ju valle barku
> Si për të luajtur tenis
> Si për tu kujdesur për të viçit
> Si të forcojë këmbët tuaja për sezonin e dimrit
> Si për të luajtur futboll të vogël | Sport & Fitness?
> .? Cili është Ninjutsu Bujinkan
> Si për të rritur pjesën e poshtme
> . Si të ketë një pjatë
> Si për të shmangur dëmtimin
> Si të sigurtë ngasin një biçikletë
> . inflamacion i muskujve
> Si të visheni për ski,
> . Çdo gjë ju e di për ski
> Si të tokës në një dëborë
> .. Ushtrime për barkun
> Si në mënyrë efektive për të trajnuar
> Si të kofshëve të pakta poshtë
> . Uluniups për gratë