Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Para

Këshilla rreth transfertave të parave, normat e tregut, kreditë, kartat e kreditit, transferimin e bilancit, kursimet e larta të interesit, kreditë me interes të ulët.

---------------------------------------------------------

Si të merren me stresin

Si të merren me stresin e ndryshimin e shprehive të caktuara, ne mund të eliminojnë burimet më të stresit në jetën tonë, por jeton plotësisht i lirë nga stresi, ajo nuk është e mundur
ndryshimin e shprehive të caktuara, ne mund të eliminojnë burimet më të stresit në jetën tonë, por jeton krejtësisht e lirë të stresit stresit nuk është e mundur për tiu përgjigjur sfidave të shumta të jetojnë një jetë pa sfidë është i mërzitshëm dhe e pakuptimtë .. Megjithatë, unë besoj se stresi është më krejtësisht i panevojshëm dhe mund të hiqet duke marrë disa të thjeshta dhe
. u
Identifikimi stressors. / u

Kjo është
parë eleminuar stresin. Për njohjen e armikut nuk do të jetë në gjendje të atë për të luftuar. marrin 10 minuta për të menduar për të gjitha gjërat që keni vënë në gjatë ditës. Çfarë lloj i njerëzve që filloi dhe gjëra që nuk mërzitur për të bërë një listë të 10 shkaqet kryesore të stresit, sigurohuni që ajo mund të eliminohen dhe të gjejnë mënyra për të zbutur këto faktorë, Ju nuk mund të shmangur atë.
u Eliminimi angazhimet e panevojshme. / u
Secili prej nesh ka jetën shumë obowiązkóww e punës dhe obligimet familjare dhe detyrimet e bashkëshortit, fëmijët, familjen, shoqërinë, fenë , hobi dhe shumë, shumë më tepër. Mendoni se secili prej detyrimeve të tyre në këto norma - nëse ndonjë prej tyre me vlerë një dozë të stresit që ju dha zvarritje
u?. / U
Secili prej nesh, natyrisht jo. Megjithatë, performanca vonesa e detyrave të caktuara, të cilat duket se për të filluar të grumbullohen në kokë dhe shkakton stres edhe më shumë. Bëni atë që ju keni bërë dhe asnjëherë asgjë për më vonë. Mungesa
u e organizatës. / U
Çdo të çorganizuar paksa tonë. Asnjë organizatë, megjithatë, është një nga shkaqet e stresit. Mundohuni të bëni çdo ditë të gjitha gjërat e vogla në mënyrë dhe të rendit - për shembull, të bëjë shtratin tim çdo ditë, të pastër në tryezë, krahasuar mesazhe në dyqan e-mail tuaj, kalendar të gjitha emërimet dhe datat e rëndësishme -.
u Fra vonë. / U Mungesa
e kohës dhe të vonesës ka shqetësuar gjithmonë na. Zakoni i saktësisë dhe stresi do të zhduket. Çohu herët dhe të shkojë në shtëpi më herët. Ju do të keni kohë të mjaftueshme, ju nuk do të duhet të bëj me ngut dhe udhëtim më të këndshme. Mundohuni të jetë kudo 10 minuta përpara kohës - ju do të shihni se kjo është një ndjenjë e bukur
bregdet. Kontrolli. / U
nuk pozjadaliśmy të gjitha mendjet e në botë. Unë e di se çdo herë që unë ëndërroj për këtë, ajo do të jetë i urti. Sillen në një mënyrë që unë e di më mirë është një mënyrë e madhe për të fyejnë veten dhe të tjerët. Më lejoni të punojë me njerëz në mënyrën e tyre, për të pranuar mënyrën e tyre të menduarit dhe të pranojë të gjitha zgjidhjet e mundshme për situatën, dhe të mos luajë me ndonjë gjë. Gjithmonë të jetë i gatshëm për të mirë dhe të keq. E vetmja gjë që ju mund të kontrollojë veten - të mësojnë për të kontrolluar e parë dhe vetëm më vonë për të kontrolluar të gjithë botën. Mëso delegimin e detyrave dhe përgjegjësive.
Opatija detyra rrugore shumë në të njëjtën kohë. / U
marrë disa hapa në një kohë mund të duket të jetë shumë efektive, por realiteti është krejt e kundërta. Paaftësia për tu përqëndruar në detyrat e ndërlikuara që kryhen përmes procesit të tërë është punë shumë e ngadaltë. Përveç bërë disa gjëra në të njëjtën kohë është shumë e vështirë.
u kursejnë energji. / U detyrat
tepërta dhe të panevojshme është jashtëzakonisht e plotë. Shpesh mendoj edhe për detyrën që i pret ne, ne mendojmë se ne jemi plotësisht të lënë forcën. Eliminimi detyra të vogla që nuk duan ose kanë nevojë për të mbajtur të energjisë që do tju ndihmojë në mënyrë efektive për të ekzekutuar gjërat që janë me të vërtetë e rëndësishme për ju. Heqja e këtyre detyrave do të jetë më pak stres dhe më shumë energji.
rrugore Njerëzit Opatija shmangur konfliktin. / U
identifikojë njerëzit që fyejnë ty - nëse një kokë-in-ligj, bashkëpunëtor,, konsumatori mik, etj Print në letër emrat e të gjithë njerëzve që e bëjnë jetën tuaj të vështirë. Gjeni mënyra për të shmangur ato dhe të jetë me ta sa më pak gjëra të përbashkëta. Ndonjëherë ajo mund të jetë e vështirë, por thjesht mendoj se sa stres dhe nerva në të ardhmen ju do të ruhen.
Dhoma Opatija rrugore autoritetet. / U nuk
e nevojshme për të ruajtur orarin e çdo minutë të jetës. Shmangni takime. Në vend të kësaj, të organizojmë takime, do të përpiqen për të zgjidhur çështjen me anë të e-mail apo telefon. Nëse jo, të kërkojë personit që të jetë në telefon - si ju do të jetë i lirë në çdo kohë, ju do të jetë në gjendje të përmbushë çështjen
u .. / U
Në vend që të konkurrojnë përmes jetës, të mësuarit për të ecur. Të bëjë gjithçka ngadalë. Shijoni ushqim, gëzojnë populli dëgjoi ju admirojnë natyrën. Një veprim i tillë do të relaksoheni ju dhe ju nuk do të duhet të ndjehen të lodhur kështu dhe theksoi.
Opatija ndihmë rrugë tjetër. / U
Ju mund të habiteni - pse jam në duke shtuar më shumë përgjegjësi në qoftë se unë të eliminuar ato? Të tjerët vetëmohim ndihmuar me të vërtetë hoqi besimin tonë, për të përmirësuar humor, energji dhe mbi të gjitha stresit reduktimin. Me pak fjalë - të ndihmuar të tjerët e bën jetën tonë u mirë
Relax gjatë ditës .. / U
janë shumë të rëndësishme mini-break në punë. Merrni një pushim nga atë që bëni ju, të freskëta, fshij qafën tuaj, supet, krahët, kokën dhe duart. Shtrihet, të shkojë një
pak për të pirë një gotë me ujë. Pooddychaj dalë dhe ajri i freskët. Bisedoni me dikë që ju pëlqen. Ju nuk duhet të jetë produktiv gjatë gjithë jetës së tyre. Sa kanë mundësi të ecin larg nga kompjuteri juaj dhe have fun. A nuk veprojnë të lartë jetën shoqërore në internet në atë në realitet. Në vend të kësaj, flisni me miqtë tuaj me anë të MSN, sipas tyre të vërtetë.
u Cancel punën e tanishme. / U
Kjo është një metodë drastike për të de-stres - shumë drastike për shumicën e njerëzve. Megjithatë, në shumë raste, kjo punë është faktori më i madh stresi. Merrni një punë të dytë që ju pëlqen dhe të gëzojë atë çdo ditë. Në këtë mënyrë, jeta juaj do të jetë i plotë, dhe ju do të jenë të lumtur dhe të harrojmë se çfarë ishte stres. Por mos harroni se rend i saktë -. Së pari, gjeni punë tuaj ëndërr, dhe pastaj lirimin e një që ju merrni lodhur dhe stresues praktikën
u. / U
ushtrim mund të ndihmojë në zvogëlimin e stresit dhe relaksohuni. Me ushtrimit do të jetë të shëndetshme dhe më pak dhimbje. Por, sëmundja sëmundja, dhimbja është edhe mungesa e stresit lidhur.
u hani. / U
Me një dietë të shëndetshme, si dhe nëpërmjet ushtrimit fizik, ju do të jetë të shëndetshme në këtë mënyrë për të shmangur stresin lidhura me sëmundje. Përveç kësaj, ushqimet yndyrore shkakton shumë njerëz në humor që menjëherë të përkthehet në nivele më të larta të stresit.
> Misteri i kompanive të leasingut të botuara
> Si për të gjetur një punë
> Si për të gjetur një punë brenda 40
> Rregullimi i kthimit të taksave vjetore si të bëhet kjo
> Si mund të ndryshojë mënyrën e dikujt e të menduarit
> Patenimi kopjimi ilegal i kartave të kreditit në ATM
> Si të shpenzojnë para më pak
> Si të shkruajmë një CV të mirë
> . Si të bëhet një gazetar
> Si të kurseni për ushqim
> Si për të negociuar një ngritje
> .? Çfarë është akciza
> Mocioni i aksioneve
> . Si për të bërë një model bikini
> Cili është depozitave
> Si të njohë abuzimin
> . Si për të shkruar dhe të mbajë një fjalim të suksesshëm
> Çfarë të tjerët thonë se rreth komunikimit joverbal
> Përfundimi i punës pa paralajmërim
> Si për të negociuar paga