Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Udhëtime

Këshilla dhe idetë për udhëtimet mund të gjenden në kategorinë udhëton. Si për të udhëtuar me aeroplan, tren, autobus, udhëtimit të studentëve, shpenzimet e udhëtimit me makinë, paketa pushime familjare dhe sigurimit të lirë të udhëtimit.

---------------------------------------------------------

Çfarë duhet të shikoni në Sydney

Çfarë duhet të Shiko në Sydney Sydney është qyteti i famshëm gjendet në lindje të Australisë. Qytet i njohur
Sydney s të vendosura në shtetet lindore të Australisë u themelua në fund të shekullit të tetëmbëdhjetë, sot qendra e kushteve politike, kulturore, tregtare dhe ekonomike kjo është qytetet rritje më të shpejtë në Australi, ky qytet frymëzon pikëpamjet e bukur dhe ... monumentet historike. planifikuar një udhëtim në Sydney, ne duhet të hetojë? i jashtëzakonshëm dhënë më poshtë.
ftuar të parë në Sydney Opera House, e cila praktikisht u bë një simbol i qytetit, dhe ndoshta edhe Australi. ndërtimi i një ndërtese moderne në vitin 1957 filloi dhe mbaroi 16 vjet më vonë. interesante është kulmi i ndërtesës, i cili u bë në formën e shell! një vlerë të vizitës edhe për një shfaqje. Megjithatë, nëse nuk është i interesuar patjetër në art, ne mund të ulen në një restorant ose bar e cila gjendet në pikën
Opera e mëposhtme mund të udhëtojnë të jetë Ura e Portit, e cila është ura më e madhe në botë është e qartë nga opera nganjëherë referuar si një goditje Natyrisht, emri i saj i zakonshëm për shkak të formës, një hallkë ... -. ne më admirojnë nga larg, hipur me të ose të shkojnë në krye të qepëve - inputeve të organizuara janë dhënë në krye të urës - .. Sigurisht, ne rekomandojmë opsionin e fundit për shkak të tërheqjes së
turne zgjidhni Tower Sydney, ku kulla vëzhgimi, nga të cilat ju mund të shihni panoramë të tërë të ndërtesës qytet është edhe ndërtesa më e lartë. . në qytetin Ka edhe restorante që rrotullohen ngadalë, duke e lejuar ju që të gëzojnë në Sydney në çdo anë vende
të tjera me vlerë vizituar janë të vjetër dhe qendra e re në fillim të kësaj zone, tempuj historike, kishat dhe rrugët e bukura të vjetra. -. dominuar nga stilin kolonial -. tërheqje kryesore në pjesën e re të Harbour Darling - kjo është një qendër argëtimi ku ju mund të argëtohen dhe të pushojnë aty është një lagje e kinezëve, Sydney Aqarium, IMAX teatër -. ekran i madh në botë sugjerojnë gjithashtu duke vizituar muzeume e mëposhtme Kombëtare Detare Muzeu, Royal. Botanic Gardens Muzeu, Syndey, Australian Museum, Hyde barakat Park Sigurisht, ne nuk kemi nevojë për të parë të gjitha Alter itinerar për interesat tona , nr .. Udhëtimi
pika e fundit mund të jenë malet Blue - Emri vjen nga vajrat e paqëndrueshme të eukalipt, e cila ngjyra blu i dyshimit, qëndrimet janë të shquar, sepse kjo do të largohet nga ju pafrymë kërkime Gëzuar
: - ..!
> ushqim Thai, kryeqyteti Thai Bangkok, ishujt ekzotike
> Si të rezervoni një biletë në tren
> Këshilla për të udhëtuar në pushime me një makinë fëmijës Çfarë kujdes
> Si për të mbijetuar larg nga qytetërimi
> PYETJE DHE PËRGJIGJE Urgjente, shoferi emergjente shkolla pyetje
> !? letovati Ku në Kroaci
> Si manar në avion
> Si për të udhëtuar me çmim të ulët
> Si për të udhëtuar në rrugë savoir vivre
> Qyteti më i madh në botë, qyteti më i madh në botë me popullsinë, qyteti më i populluar
> Si të përshtaten një rroba banje
> Danisht kryeqyteti Copenhagen Airport
> Hotele luksoze në strehim Kroaci dhe çmimet
> Çfarë duhet të bëni gjatë fundjavës Wisla: pishinë SPA ...?
> Çfarë duhet të marrë në male?
> Cili shtet është i njohur mirë për të bërë clogs, clogs, ku ata lindin
> Si për të planifikuar një udhëtim në malet
> Si të sillemi gjatë një sulmi
> Si të dal për një fundjavë me fëmijën
> Oqeani më i thellë në botë, thellësia e Paqësorit