Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Udhëtime

Këshilla dhe idetë për udhëtimet mund të gjenden në kategorinë udhëton. Si për të udhëtuar me aeroplan, tren, autobus, udhëtimit të studentëve, shpenzimet e udhëtimit me makinë, paketa pushime familjare dhe sigurimit të lirë të udhëtimit.

---------------------------------------------------------

Çfarë duhet të shikoni në Barcelonë?

Çfarë duhet të shikoni në Barcelonë, Barcelona, ​​kryeqyteti i Katalonjës, qyteti
Barcelona, ​​kryeqyteti i Katalonjës, është një qytet i bukur, nëse jeni duke shkuar për të shkuar atje për një fundjavë, ju mund të dëshironi të dini se çfarë ju keni për të parë dhe shqyrtuar
u në fillim .... Las Ramblas - rrugë më të famshme në Barcelonë / u gjata, rrugët me hije rreshtuan me implantet është shëtitore në zemër të qytetit Ajo kombinon dy sheshet kryesore të Barcelonës. Plaza de Cataluna dhe Plaza de la Peurta de la Paz, ku ai bën një statujë e Kristofor Kolombit mocion Ramblas kryer në të dy anët e shëtitores të gjerë, ku ju mund të lëvizin lirshëm, të luajnë dhe relaksohuni. pikë
u e ardhshme e udhëtimit tonë duhet të jetë Katedralja e Shën Eulalia. / u
Katedralja është një projekt i mbështetur në kanonet stilistike të stilit gotik katalanisht. Puna filloi në 1298 dhe vazhdoi deri 1448r Brenda katedrale është shumë i rreptë dhe i madhërishëm Nave Vëllimi brendshme mësoj në anijatat dhe dy pesëmbëdhjetë -... Shekulli Gjithçka me njolla gotë meriton një vizitë të plotë ende mund të shihni 26 faltoret, The sakristi, në dhomë e nëndheshme me sarkofag e shenjt , një manastir i bukur
u Një tjetër gjë është .. Casa Batllo. / u
Kjo ndërtesë u rinovua nga familja Guadiegodla Batloo Casanovas y Jose. Ai përdori stilin personal të arkitekturës hollë. Fasada restauruar jep përshtypjen e jetës . Gaudi ndryshuar dhe redesigned mobilje brendshme. gjitha shtyllat e ballkonit mund të shihet si diçka në lëvizje. u
atëherë ne duhet të shohim Casa Mila. / u Puna
në Casa Mila ka filluar në vitin 1905. përfunduar pesë vjet më vonë. Kjo është një tjetër vepër e Gaudi. Kjo ndërtesë është e njohur si gurores. Casa Mila është shembulli më i mirë dhe më të plotë të konceptit të natyrës, si shihet nga Gaudi. Ne mund të themi se ky lloj kanë për qëllim llojin e malit shpellë guri artificial me një pamje të fasadë, e cila rrezaton një jetik
pikë force u tjetër është Familia Sagrada -. Kisha e Shën Nikollës ... Family / u
është kulmi i një serie të shquar të letrave Antonio Gaudi Kjo strukturë është një kryevepër edhe pse ajo nuk e ka përfunduar para vdekjes tragjike të artistit. projektuar origjinal është bërë nga dy arkitektë. Atëherë ai mori me kujdestarinë e Gaudi. Në parim,, arkitekt ndërtimi i ndërtesës kishte për të kujtuar një organizëm të madh. kuriozitetesh
bregdet janë objektet olimpike. kushtonte shumë kohë për të përgatitur ushqim. Megjithatë, jo secili që dëshiron të shkojë, ai e di si të shkojë në lidhje me të. Këtu janë disa rregulla për të mbajtur në mendje kur duke planifikuar një udhëtim pushime.
Nëse jeni duke planifikuar për të shpenzuar Krishtlindjet ose Vitit të Ri në malet polake Kujtojnë se ne nuk jemi ndoshta të vetmit njerëz që mendojnë rreth saj, të largohet nga shtëpia. Kështu që, paraprakisht, të shqyrtojë në dispozicion ofertat B & BS dhe hotelet, pa shumë vështirësi të rezervoni një vend për të qëndruar për veten dhe familjen e tërë. Ju gjithashtu duhet të kujtojmë se çmimet nuk janë në atë kohë të vitit për të lirë. Për shkak se pronarët e B janë të vetëdijshëm për veçantinë e peizazheve të bukura, provokoj jo vetëm turistë polakë, por edhe nga e gjithë bota. Nëse jeni duke planifikuar të kalojnë Vitin e Ri në malet polake, çmimin në tryezë pa shpenzime akomodimit rreth 200 ZL, por me akomodimin në 600 ZL.
Nëse doni të kalojnë një pushim në det ose malet, ju mund të duan të dinë paraprakisht se çfarë ushqimi do të shërbehet. Sepse mund të ndodhë që jo çdo hotel ose motel do të ofrojë klientëve të saj mundësinë për të ngrënë një vakt festive. Nëse ju gjeni që është me të vërtetë rasti, ju duhet të përgatiten në shtëpi, tre ose katër ushqime të pasura që lehtë mund të rinxeh kur jeni larg nga shtëpia dhe të ndjehen atmosferën e Krishtlindjeve. Përveç kësaj
, udhëtime, nevoja për të CD duhur muzikës që do të vënë familjen tuaj në një atmosferë miqësore dhe familjare.
të kalojnë pushimet e tyre në male është një vlerë shijen e ushqimit vendor Krishtlindjeve, të dëgjoni një këngë vërteta malore dhe të shkojnë në Meshë, dhe pa dyshim do të mbetet gjatë në kujtesën. A nuk heqin dorë dhe me ski ose snowboarding nëse ju e doni sportet e dimrit. Nëse ju nuk keni uprawiałeś ky lloj i sportit, të shfrytëzoj këtë rast dhe sigurohuni që ju të përpiqet
të vlefshme për një dekoratë në shtëpi - i vogël pemë e Krishtlindjeve zbukuruar me baubles apo emrat e anëtarëve të familjes - në një dhomë hoteli të ndjehen si një shtëpi të rehatshme familjare
. br Dhe ata që planifikojnë të kalojnë pushimet jashtë vendit në vendet e nxehta, ne mund të vazhdojmë këto rregulla. duhet të përdorë bukurinë lokal, sportet e ujit, dhe hani pjatat tradicionale lokale. sjellë këtë Krishtlindje gjithmonë do të mbahet mend dhe mos harroni se ju do të jetë unike dhe mjaft i ndryshëm nga të gjitha të mëparshmet. Për të bërë ju të veshin në plazh për kapele swimwear kuqe Santa dhe për të marrë disa piktura që do të luajnë në pak vite në albumin e familjes.
> A është e mundur për në Itali me një personal, duke kaluar kufirin me kartë identiteti
> Si për të mbijetuar larg nga qytetërimi
> Cilat koncesion hekurudhor dhënë për udhëtarët
> Çfarë duhet të shikoni në Kinë
> Si për të vendosur drejtim pa një busull
> Çfarë duhet të shikoni për në zgjedhjen e një apartament privat pushime?
> SARAJEVË Kuriozitetesh e Sarajevë Bosnja dhe Hercegovina.
> Si për të udhëtuar me një fëmijë
> Si të dal një valixhe
> Bikes për kalërim rekreative dhe humbje peshe, kalori çiklizmit
> Çfarë duhet të Shiko në Vjenë?
> plazhet më të bukura të botës Plazhet në Adriatik, Zlatni Miu
> Zagorje ndjenjë Turizmi rural i paqes
> Oqeani më i thellë në botë, thellësia e Paqësorit
> Si te zgjidhni një tendë
> Çfarë duhet të eksploruar në Pragë?
> KUTEREVO i ri mbart
> Si për të kontrolluar sëmundjen lëvizje
> Sa është e mjaftueshme për mbijetesë në Indi Delhi muaj , qira ushqim, transport ?
> Mrekullite e Murit të Madh kinez Botërore