Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Udhëtime

Këshilla dhe idetë për udhëtimet mund të gjenden në kategorinë udhëton. Si për të udhëtuar me aeroplan, tren, autobus, udhëtimit të studentëve, shpenzimet e udhëtimit me makinë, paketa pushime familjare dhe sigurimit të lirë të udhëtimit.

---------------------------------------------------------

Si të sigurtë ngasin transportin publik

Si të sigurtë ngasin transportin publik që nuk është një tramvaj, tren, autobus, por jo të gjithë e ndjen mjetet e transportit të rehatshme, të tilla si frika se diçka do të ndodhë me atë
të cilët nuk kanë përzënë një, tramvaj tren, autobus Por jo gjithkush e ndjen mjetet komode të transportit të tilla si frika se diçka do të ndodhë me atë - ai shqiptohet dikush Rob -. Kjo është një shqetësim i drejtë, sepse hajnat nuk fle ata mund marrë gjithë jetën padukshme -. edhe duke folur me ne Si për të udhëtuar të sigurtë Ju do të mësoni duke lexuar këtë çështje
artikull se sa bagazh keni dhe çfarë keni në të -. nuk e lënë atë vetëm, mos u bëni merak - kjo vlen veçanërisht njerëzit udhëtojnë me tren -.. çanta, të cilat vetëm janë kafshatë e mirë dhe më joshëse për hajdutë që do të vijnë dhe të marrin asnjë
përpjekje Vëzhgoni gjithashtu tepër besim .. për njerëzit që ju sapo u takuan personi ulur pranë Mund të duket si a, nice nice Ju mund të bisedoni me të, por që nuk është arsye që menjëherë të besimit të saj në mënyrë implicite. mos i lënë një person të tillë nën kujdesin e qese. Shumë njerëz mendojnë se si .. Dërgo thes në varg të motrave të vjetër, ose ajo nuk do të ndikohen stereotipet e tilla janë kurs i gabuar ajo nuk është në lidhje akuzuar një grup shoqëror, por këtu është se kjo mund të jetë një grua -. hajdut i maskuar si një murgeshë ndonjëherë ndodh që njeriu të frikshme në kërkim është më tërheqës se kjo murgeshë - natyrisht në maskim -. nuk ndjekin dhe të marrin pjesë në qoftë se ju shkoni me miqtë, pastaj të lënë kujdesin e bagazhit tuaj, kur ju shkoni në banjë, për shembull
Këshilli për popullin hipur në tramvaj apo metro .. - mos të mbajë një portofolin në xhepin e pasme të një hajdut mund efektivisht të hequr portofolin, në mënyrë që ajo nuk ndihet Mos të mbështeteni në ndihmën nga të tjerët këtu nuk do të ndihmojë askujt, sepse njerëzit janë të frikësuar se një hajdut do të kujtoj fytyrën e tij dhe të bëjë atë ... pas lëndimit, kur ajo i përshtatet jo. mbajë çantë në dorë. në mënyrë të lehtë për të thyer dhe për të mbajtur larg kur tramvaj ndalon. It të jenë të kujdesshëm dhe të mbajë një portofolin brenda një xhep xhaketë ose kuletë.
nuk japin një person të ri eksploruar ndërsa udhëtonte për në adresën tuaj. nuk ka se çfarë të besojnë në përrallat, që pas një ore të bisedoni kohë ju doni të përzënë apo të shkruajnë letra. vlerësuar situatën në mënyrë racionale, ata nuk mund lehtë të mashtrohen përsëri. Këta njerëz janë të zgjuar dhe ata mund të na japë argumente të tilla që ne jemi të gatshëm për besimin e tyre., por nuk mund të trajtohen si të huaj armike, por të jenë të kujdesshëm dhe të matur. Pra, të mbajtur kokën në qafë dhe të udhëtimit me kokën tuaj!
> .. Si që të dal për dimër
> Si të përgatiten për udhëtimin ajror
> Çfarë shkurtesat AI, FB, HB, BB, MC, ZPR në shenjat e bordit në hotele
> Plitvicës bileta Liqene për çmimin e biletave
> Si te dal
> Vendi ngrohta në botë, vendi më i ftohtë në tokë, shpërblim driest në botë
> Si te zgjidhni një hotel
> Shefi Tanzania Dodoma, popullsia
> Çfarë duhet të vizitojë në SHBA?
> Si të dal lëngje dhe gels në bagazhin e dorës
> Si për të udhëtuar me aeroplan gjatë shtatzënisë
> Si për të rivendosur humbur bagazhet në aeroport
> Ku të skive në vendpushimet e skive Poloni më pak të mbushur me njerëz
> Çfarë duhet të shikoni në Norvegji
> Çfarë duhet të dini shkuar në Arabinë Saudite
> Sightseeing në Berlin i cili është sigurisht një vlerë të vizitës në Berlin
> Çfarë duhet të shikoni në Varshavë
> Ura më e lartë në botë, ura e famshme, ura e botës
> bordi dhe ski: Zawiercie poshtë
> Siç shihet në Schreiberhau