Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Arsimi dhe Psikologji

Arsimi dhe Psikologji kategoria në të cilën ju mund të gjeni të gjitha në lidhje me kujdesin e fëmijëve, ADHD në fëmijët, divorc të lartë konflikti dhe fëmijët, Business Intelligence, etikës në vendin e punës, të mësuarit në distancë, mirësjelljes në internet, trajnim komunikimi...

---------------------------------------------------------

Çfarë është puna?

Cili është teza e tezës master dhe mbrojtja e tij është kulmi i shumë viteve të studimit të vështirë në universitet?.. Puna
dhe mbrojtja e tij është kulmi i shumë viteve të studimit të vështirë në universitet pas stres lidhur me zaliczeniami dhe kolokwiami, dhe më në fund me një tezë, ka një moment në të cilin ato konkurrojnë për herë të fundit titullin e tij Është thënë shpesh se mbrojtjes Puna është vetëm një formalitet, dhe në fakt shumica janë vetëm formalitete janë ulur. Për fat të keq, kjo zakonisht nuk të zvogëlojë testin e stresit, kështu që ju duhet të dini se si të përgatiten dhe çfarë duhet të presin nga hyrja me këtë të fundit në dhomën e karrierës studentore.
Zakonisht ne të gjithë e mbani mend, megjithatë, të jetë i sigurt se po thërret vlerë se forca e mbrojtjes elegante. Kjo është një veshje modest në ngjyra bardhë e zi. për burrat kjo do të thotë, natyrisht, një kostum të errët, këmishë të bardhë dhe ndeshje kravatë. Nëse është e nxehtë, ne mund të supozojmë këmisha me mëngë të shkurtra, por vetëm para hyrjes në dhomën e rrëshqet në një xhaketë. Zot, të kenë më shumë hapësirë ​​për të manovruar, por duhet ti kushtojnë vëmendje të veçantë modestisë fjalë. pantallona të gjera shumë të shkurtër, stockings dantella të dukshme, të prera thellë, etj janë të lejuara! pantallona të thjeshta ose pantallona të gjera, këmishë të bardhë me një prerje modeste, dhe ndoshta xhaketë do të jetë zgjidhja më e sigurt.
më parë duhet të mendojmë për lulet, të cilat anëtarët wręczymy e komisionit, pasi ka dëgjuar prej tyre që ne kemi fituar një diplomë master duhet të jenë bouquets përpunuar , duken më të mirë me një lule të bukur të vetme, shkurtohet mjeshtërisht, natyrisht, do të përgatisë si lule shumë si ju keni njerëz në bord - zakonisht tre .. -. me shije të mirë është vërtetuar edhe të veshin një lule, lady me dekanin, e cila përsëri do të na ndihmojë në studime.
varësi të universitetit dhe kërkesat e saj, dhe indeksi ynë tashmë do të jetë në pritje në zyrën e dekanit, apo ne duhet të marrin atë me ju. Gjithashtu, nëse ne kemi një detyrë për të përgatitur një përmbledhje të punës në formën e prezantimeve, ose janë dorëzuar Dean ose të sjellë në mbrojtje - në CD -.
Para bashkuar mbrojtjes të marrë frymë thellë dhe mos harroni një buzëqeshje të këndshme në
tij fytyrë duke pritur për një telefonatë nga Komiteti i Presidentit -. zakonisht dekan - i cili, pas prezantimit të na brenda, kjo tregon se na përshëndet pastaj erdhi në momentin e dorëzimit të prezantimit tonë, është koha për ne, sepse ne jemi në gjendje të bëhen të njohur me situatën, dhe më shumë. mund të provoj se çfarë është shkruar në rrëshqitje.
Pastaj ju do të jetë Vlerësimi i informuar i punës tonë na kanë dhënë mbikëqyrësin tuaj dhe arbitër, dhe kjo është koha për pyetje. Pyetjet më njohin, kështu që të përpiqen për tu çlodhur dhe nuk përgjigjet, nuk është një përkëdhelje në kujtesë, të them vetëm atë që ju e dini. Pas
seri e pyetjeve Presidenti kërkoi për të lënë derën dhe prisni.
Pas një kohe, të merrni për të dëgjuar mbrojti vlerësimin dhe vlerësimin se në fund do të jetë në një diplomë. Ju faleminderit të gjithëve, dal shpejt në korridor pas luleve, me të cilat ne jemi të mbrapa, dhe ne japim anëtarët e Komitetit, ju falenderoj edhe një herë dhe tani ne mund të shkojnë në shijuar emrin tuaj të re.
> Cilat provimin e anglisht për të zgjedhur FCE, CAE, TOEFL, dhe ndoshta disa të tjerë për të marrë në të ardhmen e universiteteve jashtë vendit
> Si për të shkruar një ese
> Si të merrni para per kolegj
> Si të përdorni metaleve të çmuar |? Arsimi
> Si mund të shkoj
> Si te zgjidhni një çantë shkolle
> Si është gjendja koordinon mbi |? Arsimi
> BEST SHITJA prill Fools joke
> .? Çfarë është dekstrozë
> Si e bëri gjuhën ndërkombëtare të botës |? Arsimi
> Si për të mësuar një theks britanik
> DO TË Kopshtit ndan fëmijën nga nëna
> . Si erës
> Sa mirë ju mëson
> Mëso sa e lehtë
> Këshilla për ushtrimin e përqendrimit të mirë për të përqendrimit dhe të kujtesës, si të përmirësohet përqendrimi
> pikëpresje
> Si për të kontrolluar lëvizjen e ajrit të ngrohtë në shtëpinë tuaj
> Si për të mësuar
> Si për të ndërtuar besimin
Gjuhë
Artikuj
Contact: kontakt@daily-helper.com
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@daily-helper.com
Marketing: marketing@daily-helper.com