Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Moda dhe Bukuria

Këshilla rreth modës dhe bukurisë -. Kozmetike të mira, stilet e flokëve, depilim, dizajnit të modës, dietat

---------------------------------------------------------

Si te zgjidhni bizhuteri

Si te zgjidhni bizhuteri bizhuteri duhur është zgjedhur shokun e përkryer të imazhit tonë, të krijojë, ose ajo mund me sukses të nxjerrë në pah bukurinë e vlerave tonabizhuteri
zgjedhur në mënyrë të përshtatshme është e përkryer për imazhin tonë, të krijojë, ose ajo mund me sukses të nxjerrë në pah bukurinë e vlerave tona në anën tjetër, nëse ajo është e pashembullt konstituohet, sa mund të ndikojë në imazhin tonë, ose të përmirësuar pamjen e defekteve Vetëm fun.. Por mos harroni se bizhuteri ka qenë përdorur që nga kohërat e lashta, si pjesë e zbukuruar me një grua, kështu që le gjithmonë e rastit. Ajo mund të marrë një vështrim në disa parime themelore të zgjedhjes së bizhuteri duhur.
e rëndësishme të mos teproni me zbukurime të tepërta, me të cilat ne zbukuro trupat tanë. Nëse unë them przedobrzymy dhe ne varur me dekorata si pemë e Krishtlindjeve, ne mund të frymëzojë peals e qeshura në mesin e miqve dhe të burrave. Vlen këtu në përputhje me parimin e më pak është më shumë dhe theksohet se kjo është elegante dhe gratë sexy mund të nxjerrë në pah cilësinë e delikate të saj, medalje bukuri individuale do të argumentohet se të parat.
Kur blejnë bizhuteri duhet të zgjidhen në bazë të përballet me formën e keni. shembull, nëse fytyra juaj është mjaft e rrumbullakët, të përpiqet për të zgjedhur një palë vathë që vizualisht zgjatur. pse zgjedhin një palë vathë të gjatë , për të shmangur një rrotë të madhe, dhe vetëm të bëhet fytyra e dukshme dhe më të harmonishëm Sidoqoftë, nëse fytyra juaj është zgjatur, për të shmangur një palë vathë shumë të gjatë, sepse ata do të jenë edhe më të zgjas fytyrën dhe wyszczuplać
Nëse jeni duke blerë bizhuteri për një rast të veçantë -.. për shembull, Dasma, Prom -.., mirë që ju keni vendosur që të zgjidhni vetëm një widget një, që është, çdo palë vathë apo necklaces për shkak të krijimit të raste të tilla në vetvete janë shumë bujar dhe elegante, dhe pagesat e tepërta mund të prishin efektin Megjithatë, në qoftë se keni ndërmend për të blerë stoli çdo ditë Ju mund të shkoni të egra me ngjyra dhe modeleve. Por mos harroni se bizhuteri siç kontradiktë jo vetëm me bukurinë, por edhe rrobat e tyre. Kështu, çdo ditë në këmbë banda zbukuruar butë për të zgjedhur, të flokëve një palë vathë të vogla, pendants, ose klasik, butësisht pika nga qafën tuaj.
Zgjidhni bizhuteri sipas bukurisë tuaj. Gratë me karakteristika shumë delikate të fytyrës, e brishtë, trupi i hollë ndërtuar dhe fytyra të ndjeshme duhet të zgjidhni dekoratave që nuk do të pretenduara të parat, vetëm duke u fokusuar në bukurinë e posiadaczki tyre. Ajo është gjithashtu i vlefshëm për të ngjyrë në kontrast me ngjyrën e flokëve dhe lëkurës. Në të kundërt, gratë me një shumë mjaft, dhe madje edhe disa karakteristika të meshkujve të fytyrës, ata nuk mund të përballojë për të zgjedhur diçka më të elaboruar në aspektin e dizajnit të brendshëm dhe skemë të ngjyrave e bizhuteri.
Mbani në mend se blerja e bizhuteri përshtaten moshës së tij. Që prej është në vend, nëse 50-vjeçari grua merr grupi dekorative flokët, apo të një 15-vjeçar në një fustan shumë të ulët të prerë do të përzgjidhen nga një gjerdan të madhe që do të mbulojë qafën e pothuajse të gjithë dhe supet.
> .. Problemet me lëkurën në verë
> .. Si të Permiresimi Your Memory
> Si për të luftuar puçrra fytyre
> Si të sheshoj maskë
> Si për të bërë një maskë me vezë në fytyrën e tij
> Braids thurje, Hairstyles gajtan
> Si për të bërë të njëjtin trajtim hollim
> Si për të pastruar brushat kozmetikë
> Si për të bërë flokët rriten më shpejt
> Si të përshkruaj sytë e vendosura thellë
> . Si për të bërë kozmetikë këshilla prom dobishëm
> Si për të bërë një gjerdan me një zemër
> Si për të bërë një sapun të mirëfilltë
> Si të merrni një bark të sheshtë
> flokeve trajtim njollë
> Si për të ushqyer vetullat dhe rëna në shtëpi
> Si për të bërë një band të dyfishtë në flokët
> Duart formësimin - ushtrime për muskujt e armëve dhe të ushtrimeve me pesha
> Si për të fshehur barkun spikatur barkun
> Lavender lehtëson simptomat e migrenë