Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Moda dhe Bukuria

Këshilla rreth modës dhe bukurisë -. Kozmetike të mira, stilet e flokëve, depilim, dizajnit të modës, dietat

---------------------------------------------------------

Si për tu kujdesur për flokët e dëmtuar

Si për tu kujdesur për flokët e dëmtuar, mendoj se çdo grua ëndërron që të ketë një zoti dhe të bukur flokët, e me shkëlqim..
se çdo grua ëndrrat e, një fije floku i zoti dhe e bukur, i ndritur, megjithatë, jo të gjithë prej nesh arriti të arritur më shumë, ne kemi vënë lloje tona flokëve të ndryshme të trajtimit, për tu ngjyrosur ato si shkatërrues,, flokët valë të shpeshta drejtimi dhe tharje të çon në shkatërrim total dhe dehidratim. Për të forcuar flokët e dëmtuar dhe si të kujdesen për, këtu janë disa këshilla.
Një nga detyrat më të rëndësishme që duhet të bëni, dhe kujdesi për përmirësimin e flokët e tyre mbrojtjen e tyre nga dielli. për shkak të diellore rrezet të shkaktojë venitje dhe thyer dhe tharëse flokësh. Pra, duke supozuar kapele verore, kapele bejsbolli, shalle ose bashkëmbyllje tjetër.
dytë
IEM është që të mbrojë flokët tuaj me një filtër të veçantë sunscreen. Ata janë formuluar posaçërisht shampoos, pajisjet, ose mjegull mbrojtëse flokët. dyti
, për të shmangur straightening flokët. duhet të përdorni straightener vetëm për raste të veçanta, të tilla si prodhim i partisë. Por çdo ditë, për të shmangur rrafshim, e cila thahet dhe peels llojin tuaj të flokëve. rezultat i gjetjes mërzitur , gri dhe sianowate.
Nëse ju absolutisht doni të rregulloj flokët tuaj duke përdorur produkte të veçanta që do tju ndihmojnë të kujdeset për të mbrojtur ngjyrën e tyre dhe hydration e tyre. Këto mund të jetë krem, të cilat janë masazhin në flokët para se të përdorni një straightener.
Shmangni përdorur tharëse. përdorni atë vetëm në situata ku ju duhet të shpejt të përgatitur të largohen. Lejoni flokët tuaj të schły njëjtën krehje me kujdes. Ajo do të jetë shumë sianowate do të jetë e lehtë dhe do të jetë i madh.
lani flokët tuaj me shampo e duhur. përmes gjykimit dhe Set gabim një që nuk është tharë në lëkurën e kokës dhe nuk do të shkaktojë zbokth. Përveç kësaj, shampo juaj duhet të bëni të sigurtë që flokët tuaj nuk është shumë przetłuszczały.
Përdorni një kondicioner hidratues pas çdo shampo. Ajo do të jetë
instalim të thjeshtë dhe të lehtë. Përveç kësaj, i butë dhe i butë të prekë jo vetëm përshtypje ju, por ju dhe dashurin tuaj. një herë ose dy herë në javë, në varësi të llojit të flokëve duke përdorur masks flokëve. duhet të jetë më shumë në kokë, Duke supozuar se hat mirë ose kokën mbuluar me një peshqir. merrni banje mirë efekt në ujë të nxehtë. sepse avujt e ujit e bën të ushqyesve të thellë në gjëndër e flokëve dhe pikërisht moisturize dhe forcojnë flokët.
përdorni furçë të përshtatshme flokët tuaj në mënyrë që flokët nuk është tangled . gjithashtu përpiqen të kreh flokët tuaj sa më shpesh të jetë e mundur.
> Si te zgjidhni një fustan me shpinë pa sytjena
> Si për të bërë rrathë në balta ngjyrë
> . kripë Deti në banjë tuaj
> Si për të bërë maskë bollgur
> .. Si për të lënë një cigare
> si të dekoroj celularin
> Si për të përshpejtuar rritjen e flokëve
> Si për të bërë një antifytyrës
> Si për të zgjedhur një xhaketë
> Si të bëhet një stilisti
> Si për të bërë një maskë e shafran i Indisë
> Ushtrimet për të humbur peshë në shtëpi
> Si të zhvishem jashtë, të kastravec maskë dhe çaj jeshil
> . Unë jam 16 vjeç dhe nuk kishte një periudhë menstruale Çfarë mund të jetë ai?
> Si për të bërë një tonik me kastravec dhe domate
> Humbja e flokeve Shkaqet dhe zgjidhjet në bazë natyrore
> Aloe Vera shërimi
> Si të aplikoni themeli mineral
> metodë efektive humbje peshe
> Si për të bërë një maskë, e lëvozhgë portokalli dhe limoni