Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Moda dhe Bukuria

Këshilla rreth modës dhe bukurisë -. Kozmetike të mira, stilet e flokëve, depilim, dizajnit të modës, dietat

---------------------------------------------------------

Si për të pastruar këpucë kamoshi

Si për të pastruar këpucë kamoshi lavdëruara dikur nga Elvis Presley s Gallery këpucë kamoshi blu është një klasik sot
një lavdëruar nga Elvis Presley s Gallery këpucë kamoshi blu është një klasik sot, madje edhe djali më i turpshëm veshin ato në këmbët tuaja të ndjehen si një zot të ri kamoshi Për fat të keq, shumë i butë si konflikt material .. dhe kjo duhet të jetë me shumë kujdes pastruar . Ashtu si këpucë lëkure, ata janë bërë nga fsheh, por disa teknika të përpunimit që kamoshi është e butë dhe më elastike. Ajo është gjithashtu, për fat të keq, kanë tendencë për të mbledhur sasi të mëdha të fëlliqur. pari pastruar këpucët, së pari kontrolloni se ajo nuk është e shoqëruar me udhëzime çdo prodhues. Nëse nuk ndjekin provuar metodat treguar çizmet kamoshi lavanderi. u
Mbledh produktet e nevojshme. / u
Nëse ju mund të përballojë për këpucë kamoshi, ju ndoshta mund të përballojë për të blerë prodhimet e tyre për pastrim. doni të merrni një furçë të posaçme kamoshi me stile të flokëve të ndryshme për lloje të ndryshme të fëlliqur. ju zakonisht mund të blejnë në një grup së bashku me një gomë për të, njollat ​​kamoshi rubs përsosura të këtij materiali. Ju gjithashtu mund të duhet një thikë të mprehtë, sponges dhe peshqir të butë. Nëse këpucët janë të rekomanduara në etiketën e produkteve të pastrimit të caktuara , përdorin ato. u
rrjedh në aeroplan me ujë / u Shumë njerëz që veshin këpucë kamoshi keqardhje atribuohet të thahet uji për pastrimin e tyre jo, sepse ata janë profesionistë të bëjnë një sfungjer lagur .. këpucë apo një spray jet e ujit mbi sipërfaqen - edhe në qoftë se vetëm një e këpucëve është e ndyrë -., pastaj thahet e tepërta mbushura këpucë lëngun letre - por jo gazeta, dhe nuk e le bojë -. për të parandaluar deformimi i tyre Dërgo për thatë. Në këtë mënyrë, të dyja këpucët tuaja do të mbetet një ngjyrë të ngurta, por mund të bëhet pak më e errët.
poshtër u pastër dhe zeroja kundër valës. / u

Përdoreni këtë furçë për kamoshi ose duart. Rub këpucë menjëherë dhe me vendosmëri në një drejtim. kalimin e kohës, ju duhet të shihni ngjyrën origjinale të këpucëve. shpesh mjaft i butë fërkim për të hequr të gjitha papastërtitë. Ku kamoshi wgnió yndyrë dhe duket që të shkëlqejë, ju keni për pastrim të vështirë në dy drejtime. Nëse Ajo nuk punon, teh i lëmuar me kujdes zeroja thikë ose fshij me letër. u
Le baltë thatë. / u
me baltë për të pastruar këpucë kamoshi, së pari hiqni shtresa e lartë e baltë, pa një fërkim të fortë. Pastaj le të thatë . Ju pastaj do të jetë më e lehtë për të hequr gunga të mëdha. Pastaj ju mund të përdorni një furçë kamoshi ose një dorë, për të rimarrë ngjyrën natyrale të këpucëve tuaja. më mirë akoma, për të shmangur kontaktoni me baltë kamoshi butówz. njollat ​​
bregdet, shënon dhe njollat ​​gomë të pastër kamoshi . / u Kjo gomë
është i lirë dhe efektive. Fillimi fshij njollë me një fërkim të vogël, dhe të përdorin forcë më shumë, nëse është e nevojshme. Shih se si pluhuri dhe papastërtitë nga e materialit dhe është zhytur nga gomës. Nëse ju nuk bëni dëshironi të blini një gomë të veçantë, smearing normale gomë gjithashtu mund të sjellin efektin e dëshiruar. njollat ​​
bregdet nga yndyrat,, vaj ngjyrë, ushqim dhe gjaku nuk mund të jetë gjithmonë karrem. / u Nëse
freskëta, të fshij me peshqir letre nga top Mos ajo me shumë kujdes që të mos fshij njollë në pëlhurë, pastaj - .. ose nëse njollë tashmë është e thatë - të marrin një mbulesë dhe butësisht DAB zapierz Nëse çizmet tuaja janë të shoqëruara me udhëzimet për përdorim, ndoshta në raste të tilla. , kjo nënkupton përdorimin e pastrimit dhe degreasing e kamoshi. edhe nëse ju nuk e keni atë në manual, është koha për të njollë. Ju mund të kenë nevojë për të përdorur produkte të shumta para se ata të arrijnë të joshur njollë plotësisht. Fatkeqësisht, shanset që ju do të jenë si gjysmë dhe gjysmë .
u japin këpucët tuaja të mbrojtura. / u
Ndoshta me një paramendim pak këtë teknikë për të pastruar këpucë kamoshi nuk keni për të. dhe sprays i papërshkueshëm nga uji kamoshi mbrojtëse për mbrojtjen kundër njollat ​​e ujit. Ndonjëherë e produkteve të ofruara nga shitësit në dyqan këpucësh, kur këpucët e blerjes janë me të vërtetë të dobishme dhe nuk përpiqet të nxjerrë para nga ju. Për të ardhmen, përdorni llak mbrojtëse kamoshi katër herë në vit, dhe këpucët tuaja do të jenë të sigurta. u
më shumë mënyra për të pastruar çizmet kamoshi / u
Ka shumë metoda alternative të pastrimit këpucë kamoshi, por nuk gjithmonë të garantojë sukses. Këtu janë disa mënyra se është në një vlerë të provoni nëse gjithçka tjetër dështon.
uthull u bardhë. / u Edhe pse nuk është rekomanduar nga ekspertët, kjo është një mënyrë popullore për të hequr qafe njollat ​​kokëfortë dhe kripë zaciekówz. Rub një sasi të vogël e uthull me një leckë të butë apo peshqir, le të thatë dhe të fshij furçë për u
kamoshi shumë mirë leshi çeliku / u Kjo metodë punon në vende të thata, por ju mund të kenë nevojë për të fshirë atë dhe gjithë pjesa tjetër e këpucëve - .. dhe palë të tjera të këpucë -. ata kanë të njëjtën ngjyrë gozhdë
u file, dhe hekur / u. Kjo metodë është shumë e rrezikshme. Së pari, fshij kamoshi me një file dhe pastaj do ta mbajë atë më shumë se një tas me ujë steaming ose hekur przyprasuj. nxehtësia do të ndihmojë liroj materiale aq larg sa për të lehtësuar pastrimin. A nuk e teproj me hekur e saj, pasi që uji mund të shkaktojnë njolla.
u ngrirja / u. Hiq nga çizmet kamoshi, dylli apo çamçakëz, duke i vënë ata së pari në frigorifer. Pastaj, atë që ju janë të mbërthyer, dhe ajo do të kalit mund të peeled off dhe përfundoi pastaj me një furçë kamoshi këpucë para se të futur atë në frigorifer është bosh e ushqimit, jo mbushur me parfum u
-.. shmangur - pastrim i thatë tretës ... / u Nëse e keni përdorur atë, të bëjë atë jashtë shtëpisë shpërndarja e substancave kimike, të cilat me siguri nuk duan në u
shtëpinë tuaj - Shmangni -.?. kamoshi pluhur / u Nëse ju nuk mund të pastër këpucë kamoshi, pse nuk ti lash Aspak sipas statistikave, kjo metodë është vetëm 8 % efikasiteti.
> . Si të hiqni qime që rritet përbrenda
> Si të kultivojmë një tatuazh të ri
> Si te zgjidhni një Tshirt
> Face i arna në diell, njolla kafe në fytyrë, e lëkurë si për të hequr qafe njollat ​​në fytyrë dhe mbrojtjen e fytyrës nga diellit
> Oats kundër sciatic
> Si për të bërë Sytë Smokey
> Si për të riparuar të tërheqë një triko
> Si të aplikoni grim kuq buzësh Red Lips
> Si të prerë hundën pa kirurgji
> Si te rregulloje vetullat
> Si te zgjidhni aromë për veten
> Si për të prerë një kërmill
> se çfarë ngjyre ngjyra gozhdë Polonisht
> si të vishen Trendet vjeshtë 2010.
> Si të natyrshme makeup
> Si për të mbajtur të rinjtë
> Si për të vënë më shumë grim
> Si të. curl qerpikët
> Si për të bërë një gjerdan me një hark
> Ushtrime për ftohje