Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Moda dhe Bukuria

Këshilla rreth modës dhe bukurisë -. Kozmetike të mira, stilet e flokëve, depilim, dizajnit të modës, dietat

---------------------------------------------------------

Si te zgjidhni syze dielli për formën tuaj të përballet me

Si te zgjidhni syze dielli për formën tuaj të përballet pas retë po fillojnë të shikojnë në të diellit kështu që është koha për fillimin e syze dielli
prapa retë po fillojnë të shikojnë në të diellit në mënyrë që ajo është koha për të ngritur syze dielli detyrë parësore është, natyrisht, syzet për të mbrojtur sytë nga rrezet e diellit të dëmshme, por shumica prej nesh veshin ato si një garniturë dhe përzgjedhjen tuaj veshje. syzet. përshtatshme nuk është e lehtë. Këtu janë disa këshilla që do tju ndihmojë të zgjidhni syzet për formën tuaj të përballet. syze dielli
gjithmonë blej dyqan korporatave ose syve. Shitësi do të ju ndihmojë të përshtaten në kuadër. unë nuk e rekomandojmë blerjen e një stol të lirë me diell gota, ato shpesh nuk kanë certifikatë CE, ose filtra UV.
Nëse keni një fytyrë të rrumbullakët me karakteristika të buta, unë rekomandoj syzet këndore me lente të gjata. korniza kontradiktore do të zgjasin fytyrën dhe pikë ndaj cheekbones. Zgjidh një kornizë në një, ngjyrë të errët ekspresive.
Ata me faqet të shquar, një mjekër të ngushtë, të zgjedhur mbajtësit duhet tender për pak zbutur tipare të mprehta. Shmangni formë solide dhe ngjyra të forta. korniza janë ideale për buzë fund lakuar dhe të drejtë të vijë horizontale.
Nëse keni një fytyrë katrore, ballin të gjerë drejt , zgjidhja më e mirë do të ishte gota me forma të rrumbullakosura. zbutur tiparet e fytyrës janë të vogla, duke i dhënë asaj një vështrim delikat. këshilloj me forcë kundër blerë syze dielli me mbajtësin, të vija e drejtë gjeometrike. zgjidhje e mirë do të filxhan sytë formë cat. fytyra
ovale duket shkëlqyer në pothuajse çdo lloj syze. Prandaj, përzgjedhja kuti, do të përpiqen që të shkojë me ngjyrën e flokëve tuaj, ju lehtë mund të përballojë për të çmenduri. duhet gjithmonë të zgjedhin të mos formohen konturat e përgjithshme të fytyrës në nivelin e syrit.
> Si kundër një dhimbje të fytit
> Kodi i Sjelljes në saunë
> Si të zgjidhni këpucët në modë për trendet e dimrit Winter 2010/2011
> Fast UPI CIA flokë të gjatë?
> . Ushtrimet për ngrohje
> Si avokado maskë flokët
> Unë kam flokë si Jennifer Lopez.
> Si të fle me flokë przedłużanymi
> Tattoos CARE tij pas gjetjes së një tatuazh dhe tatuazh me ngjyra
> Si për të bërë një byzylyk me një shtrëngoj dhe dantella
> Si për të bërë një manikyr francez
> Si për të bërë një maskë për puçrra fytyre me balte dhe portokalli
> Si për tu kujdesur për papërsosmëritë e lëkurës
> Si për të bërë një tonik për fytyrë
> maskë për lëkurë Natyrore lodhur
> Cilat janë përfitimet e masazh?
> nëse keni gjakun tim, kështu që ju mund të shkoni nieleci atij në pishinë të premten dhe do të jetë gjashtë ditët e menstruacioneve përgjigje ju lutem
> ngjyra dhe stilin e flokëve të gjatë
> si për të dekoroj thonjtë tuaj me dantella
> Si të visheni për në plazh