Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Moda dhe Bukuria

Këshilla rreth modës dhe bukurisë -. Kozmetike të mira, stilet e flokëve, depilim, dizajnit të modës, dietat

---------------------------------------------------------

Si për tu kujdesur për lëkurën e pas 30ve

Kujdesi Skin pas 30-Ju do të keni në moshën e 30 + Kjo është e mrekullueshme
Ju jeni mbi moshën e 30 + Kjo është e mrekullueshme Ju jeni të rinj, të bukur, plot me energji dhe shumë femërore, megjithatë, ndonjëherë kur ju merrni nga shtrati ju nuk jeni të lumtur për të parë reflektimin e tij në pasqyrë e lëkurës tuaj është ... Matt? ënjtje nën sytë mund ta shikoni, shenjat e lodhjes dhe rrudhave Libri Mos u shqetësoni. Në këtë kohë të proceseve të rinovimit në qeli është reduktuar në masë të madhe, lëkura humbet qëndrueshmëri e saj, si ajo zvogëlon sintezën e kolagjenit dhe rrudhat e para të shfaqet. hidratues nuk është e mjaftueshme. ju duhet të fillojë për të mbrojtur dhe të rinisë tuaj lëkura kërkon mirëmbajtje të përditshme në qoftë se ju dëshironi të shikoni të rinj - nuk e le dembelizmi .... Kaloni 15 minuta në mëngjes dhe në mbrëmje, dhe rezultati do të papritur ju në mëngjes
në qoftë se ju nuk doni ënjtje të dukshme të fytyrës dhe bregdet / u të zvogëlojë sasinë e marrjes fluide para fle. Sigurisht, ju mund të pini një gotë çaj, ujë mineral ose lëng, dhe të paktën dy orë para gjumit. Faleminderit parë, trupi juaj do të jetë në gjendje për të hequr lëngjeve të tepërta para gjumit.
rregullisht, të paktën një herë në muaj, shkojnë në një beautician ose cosmetologist . kujdes profesionale lëkurës është shumë e rëndësishme.
dy herë në vit bëni një kullimit limfatik fytyrës. Zakonisht një trajtim konsiston në 5:00 në 7:00 seancë. Pas një trajtim i tillë përmirëson qarkullimin e fytyrës, lëkura duket shumë i ri, përmirëson tonin e lëkurës, dhe të vogla rrudhat zhduken, madje edhe për disa muaj, veçanërisht ato në afërsi të pikës. Nëse ju nuk keni kohë për të vizituar sallon bukurie një herë në javë pas aplikimit të një maskë pastrimi, bëni një masazh të butë të fytyrës. Bëj një beautician të bëjë atë vetë në shtëpi.
Mos harroni të përdorni krem mbrojtës. Zgjidhni ato që lëkura të stimuluar prodhimin e kolagjenit. Këto lëkurë krem ​​të butë, forcon barrierën lipidet dhe përmirëson ekuilibrin tuaj. krem ​​ushqyes përdorin më mirë nëse keni lëkurë të thatë ose shumë të thatë. krem ​​duhet të përmbajnë anti-oxidants, vitamina A, E , Vitamina C dhe F, e cila eliminon acarim dhe thatësi eliminon.
gjitha krem ​​dhe kozmetike duhet të përmbajë SPF. kusht për të mbrojtur lëkurën nga rrezatimi ultravjollcë të dëmshme. Kjo është veçanërisht e rëndësishme nëse ju kaloni gjithë ditën ulur në kompjuter.
Mos harroni të blejnë serum. Mbani mend, megjithatë, gjithmonë përdorni ato me krem. përqendrimi i komponentëve biologjikisht aktive është shumë më e lartë në serum se në krem ​​dhe ata ishin në gjendje të depërtojnë në shtresat më të thellë të lëkurës. Megjithatë, për të shmangur një mbidozë e këtyre komponentëve, serum është përdorur vetëm dy herë gjatë vitit -. vjeshtë dhe pranverë në serum duhet të zbatohet në fytyrë para se të aplikoni krem ​​ne
në mëngjes ose në mbrëmje dy herë në javë aplikoni një maskë fytyrën ketë cleanser fytyrës, reduktim zhubër, toning dhe hidratues maskë ... përmbajë zakonisht përbëhej nga kolagjenit, vitaminë B, vitaminë A dhe E, dhe mineraleve dhe acideve fruta. Të gjitha këto elemente janë të përkryer në të vërtetë të përmirësuar hidratues dhe ushqyes të lëkurës tuaj.

Nëse keni një çehre të përzier, ju mund të përdorni dy maska ​​në të njëjtën kohë. Për shembull, zonat me vaj, aplikoni një maskë trajtim dhe aplikoni maskë të thatë për lëkurë të thatë. Mos përdorni shumë shpesh maska ​​anti-plakje dhe heqjen efekt, aplikoni një herë në dy javë. përqendrimi i përbërësit aktiv në këto maska ​​janë shumë të larta , me përdorimin e shpeshtë të lëkurës së tyre mund të mësohen me to dhe të ndaluar përgjigjej. Ekziston rreziku i alergjive. Kini kujdes kur të hiqni maskën nga fytyra e tij, nuk e zgjas lëkurën. lëkurës
rreth syve kërkon vëmendje të veçantë. Çdo ndryshim të shkaktuara nga mosha janë veçanërisht të dukshme rreth syve. Në varësi të problemit, ju doni të merrni shpëtoj, zgjidhni produktin e duhur. Ka krem ​​me efekt të heqjes, krem ​​anti ënjtje, kremra, duke hequr qarqe të errëta dhe shumë më tepër. Mos përdorni krem ​​sy, që e bën të gjithë fytyrë. lëkura në këtë zonë është e hollë dhe më delikate. Nuk gjëndra, të cilat do të thotë se lëkura përreth syve është më pak e mbrojtur nga elementet. blesh krem, sigurohuni që produkti është hypoallergenic dhe do të parandalojë ndonjë reaksione alergjike.
> Si për të shtuar flokët e prerjes vëllim
> Si për tu kujdesur për lëkurën e thatë dhe e ndjeshme
> Si të lidhin flokët tuaj në një nyjë pa pagesë
> Si për të ruajtur kozmetike
> Cilat janë hairstyles në modë në 2011 Semiflokë të gjatë?.
> Si për të bërë topa plot gjallëri vaske
> Si të jetë në modë, fashion i ri
> Si për të bërë një maskë e mjaltë në fytyrë
> Si te Zgjidhni skuqem në raundin fytyrën, fytyrë ovale zgjatur dhe si për të vënë blusher
> Si të shpëtoj nga problemet me djersitje e tepruar
> Vetull në formë të fytyrës
> Ylli kërthizë
> Çfarë duhet të dini kur pazaret në internet
> MIRËMBAJTJA thekson flokëverdhë flokëverdhë e flokëve në flokë kafe, flokë errët thekson petë apo kapak
> Si te zgjidhni këpucë të modës për vjeshtë 2010
> Si për të bërë vathë rrethin
> Si për tu kujdesur për lëkurën me vaj
> Si të zhvishem organik për lëkurë të ndjeshme
> Si të hiqni pimples
> Si të pikturoj këmishën tuaj