Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Moda dhe Bukuria

Këshilla rreth modës dhe bukurisë -. Kozmetike të mira, stilet e flokëve, depilim, dizajnit të modës, dietat

---------------------------------------------------------

Si të parandaluar humbjen e flokëve

Si të parandaluar humbjen e flokëve Flokët juaj të bëhet i hollë dhe të hollë Normalisht, ne kemi humbur një ditë rreth 40-100 qimeve
flokët tuaj po bëhet më e hollë dhe të hollë Normalisht, ne kemi humbur një ditë rreth 40 -. 100 qime vjeshtë Por, nëse më shumë prej tyre tashmë mund të jetë një arsye problem për humbjen e flokëve mund të jetë një sëmundje, humbje peshe, stresi dhe disavantazh. Vitaminat. flokeve rritje mund të inhibohet. arsye për rritjen e ngadaltë të flokut, cilësia e nganjëherë e dobët e produkteve ushqimore është zakonisht shumë e lartë dhe të përpunuara, si dhe pirja e duhanit. Këtu janë disa këshilla dhe këshilla që i bëjnë flokët tuaj rriten përsëri të shëndetshme dhe të fortë.
ndaluar të hahet e produkteve të përpunuara shumë të tilla si supave dhe salcat, bukë të thata të bardhë, të hequr nga të gjitha sode e, patate të skuqura, ushqim të shpejtë Ky ushqim ngadalëson procesin e rinovimit qelinë Dhe lëkura jonë dhe flokët e humbet shumë nga lavdi i tij në fjalë të tjera -.. ne jemi .. shpejtë
mosha Vitamina C dhe E ushqyer lëkurën dhe për të nxitur qarkullimin e gjakut flokët rriten vitamina të forta dhe të shëndetshme B dhe vitaminë C mund të ndikojë edhe në gjendjen dhe rritjen e flokut ... jo Drink
lëng të perimeve të gjelbra me gjethe , karrota, dhe jonxhë dal Ky grup ka një nivel shumë të lartë të vitaminave të nevojshme për rritjen
flokët e duhur duke përdorur uthull molle të shpëlaj flokët - .. largon qelizat e vdekura të lëkurës nga follicles dhe parandalimin e humbjes së flokëve flokëve duhet të lahet me një zgjidhje të butë e uthull -. për litër .., ujë 1/4 filxhan uthull - speca
jalapeno ngjyhet në vodka, të përziera me vaj pastaj pluhur ndihmë rriten flokët dhe për të parandaluar humbjen e flokëve Nën tradicionale recetë meksikan për një maskë për të parandaluar humbjen e flokëve: maska ​​
duhet të bëhen .
2 i vogël dhe një i madh
jalapeno speca 1/2 gota
vodka 2 lugë vaj speca pluhur
jalapeno grirë dhe vendosen në një kuti plastike, dhe pastaj pour vodka dhe llokoçis. lënë .. qëndrojë për 3-4 ditë Tendosje vodka dhe hidhni mbeturinat pas papryczce vodka, shtoni piper i kuq të naftës pluhur dhe përzierje mirë Store në një shishe Shake para përdorimit të përdorë metodën e:... masazh në lëkurë .. gjysmë një lugë çaji i zierje nga jalapeno para se të shkojnë për të fjetur - Ju mund të ndjeni një ndjesi shpimi gjilpërash lehtë në lëkurë - në
larë në mëngjes shampo Pas aplikimit maskë për flokët tuaj, mos e prek fytyrën dhe duart tuaja, sidomos rreth speca sy jalapeno është shumë e mprehtë.!
> Si të krijoni një trungu curls në flokët e tyre të gjatë dhe të drejtë
> .! Si për të bërë një palë vathë nga rruaza dhe tela
> Si te tan me kafe
> Si për të anulluar mënyra të ndryshme
> Si për të mbajtur të rinjtë
> Si për të bërë një grim të qëndrueshme për premtimet
> Si për të rindërtuar flokët e dëmtuar
> Si të zbardh thonjtë e verdhë
> Si te zgjidhni ngjyrën e llojit të bukurisë
> Çfarë flokëve ngjyrë të dukem më i ri
> Si për të bërë kanellë maskë
> Si për të bërë grim në Browns dhe purples
> Kodi i Sjelljes në saunë
> Cili dietë për celulitit
> Si të jetë më e përshtatshme për një prerje flokësh
> Si për të pikturuar ngjyrën e rrobave, natyrisht
> Si për të bërë një shtëpi antimaskë
> Këshilla për rroba, veshje për martesë, si të vishen për martesë
> Si për të shtuar volumin e flokëve
> Si për tu kujdesur për flokët e dëmtuar