Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Moda dhe Bukuria

Këshilla rreth modës dhe bukurisë -. Kozmetike të mira, stilet e flokëve, depilim, dizajnit të modës, dietat

---------------------------------------------------------

Si të dekoroj Bazat thonjtë tuaja

Si të dekoroj Bazat gozhdë tuaj polish ujdisje nuk është e vështirë, por kërkon durim dhe pak imagjinatë.. dekoratë
Nail nuk është e vështirë, por kërkon durim dhe pak imagjinatë dhe harton ju mund të gjeni shumë ide, por jo çdo grua do të jetë në gjendje për të luajtur të tillë një punë në shtëpi vetëm Këtu janë parimet themelore dhe teknikat e artit gozhdë gozhdë. Fillimi
me teknikat e thjeshta. gozhdë ngjyra në ngjyrë dhe të presin për bojë të thahet plotësisht. Për rezultatet më të mira, aplikoni një shtresë të dytë. në dyqane dhe drugstores janë një përzgjedhje e madhe e stickers për thonjtë. blej atë që ju përshtatet, të rrinë në pikturuar thonjtë, dhe më në fund një shtresë e bojës të kapur të gjithë
kujdes përdorimin glitter lirshme ruaj - ... kur ju përdorni këtë teknikë ju keni nevojë për gozhdë çdo individ nuk mund, në fakt, do të lejojë bojë thatë Qendra Llak llak në. Ngjyra e zgjedhur. furçë të hollë apo kruese dhëmbësh dip llak y qartë, dhe pastaj në krye të një vezullim të vogël. Aplikoni atë në gozhdë dhe bojës ende e patharë, të krijojë një model të lirë themelore. Kur thatë, pallto e tërë me një lustër të qartë.
Ju mund të dekoroj tuaj thonjtë me simbole të ndryshme ose vizatime. vetëm të mbuluar polish gozhdë në ngjyrë tuaj të zgjedhur dhe do të lejojë të thahet plotësisht. në gozhdë përgatitur, duke temë të zgjedhur lirisht. është përdorur për të furçë të hollë bojës apo një kruese dhëmbësh. do ti zhytë në ngjyra, ngjyra do të përputhen me ngjyrën bazë.
Ju mund të përdorni edhe zbukurimet gozhdë në farmaci. shkëlqen yje, lule ose rruaza për thonjtë tuaj një vështrim të veçantë. ende pallto patharë e bojës të vënë në çdo kombinim stolitë. Për të zgjidhur këtë gjendje dhe për të parandaluar lëkurë, gjithë shtresa pallto pangjyrë apo shërimin e lehta . Për këtë qëllim ju mund të përdorni një manikyr të qartë me vezullim.
Përdor teknikën e diçka e pakuptueshme. Cover gozhdë varg llak. ende i lagësht aplikimi veshja furçë kleksiki ngushtë në ngjyra të ndryshme. Tani përdorimin e kruese dhëmbësh butësisht shkrirje të lehtë, kështu kampion. fiksimit Aktiv Pas tharje, një pallto të qartë të smalt.
> Si te gjeni stilin tuaj
> Si i vogël Ngjyra e syve
> Si për të bërë një maskë e kajsi dhe pjeshkë
> Si te Zgjidhni skuqem në raundin fytyrën, fytyrë ovale zgjatur dhe si për të vënë blusher
> Si për të parandaluar shënon shtrirje
> Si te zgjidhni rroba për pjesën e të dhënave 2
> Si për të identifikuar Rolex fallco
> Si për të hequr të gungave në këmbë
> Si për të bërë një lule me një fjongo
> Si për të bërë një grim të qëndrueshme për premtimet
> . Si të ketë lëkurë të shëndetshme
> Si të dekoroj një buton këmishë
> Si të pikturoj eyeliner
> thurje fund byzylyk e rrathë të miqësisë sifije floku byzylyk
> Si të aplikoni hije hije Syri
> Alopecia areata Problemi i polakëve shumë
> Çfarë rroba banje për gëzof?
> maskë për lëkurë Natyrore lodhur
> Një hairstyle layered
> Si të jetë sexy