Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Moda dhe Bukuria

Këshilla rreth modës dhe bukurisë -. Kozmetike të mira, stilet e flokëve, depilim, dizajnit të modës, dietat

---------------------------------------------------------

Si për të bërë flokët rriten më shpejt

Si për të bërë flokët rriten më shpejt Ne gratë shpesh preferojnë të ndryshojë hairstyles
Ne gratë të doja të ndryshojë hairstyles shpesh janë shpesh menjëherë pasi prerja e flokëve të shkurtër të fillojnë të ëndërrojnë e flokë të gjatë, të harlisur, megjithatë, nuk duhet të prisni deri sa ju besoni apo jo, por ka shumë mënyra për rritjen e flokëve më të shpejtë .... Këto metoda nuk blejnë produkte të reklamohen në faqet e revistave të ngjyrës bukur. Këtu është një mënyrë për flokët më të gjatë në më pak kohë.
u guy ulur mua / u e flokëve
pres
ndërsa venturing kjo mund të duket e çuditshme , por ajo eliminon problemin e përfundon ndarë. flokët do të rriten më shpejt, por nëse ju nuk e prerë kjo është bërë me flokë të gjatë duket bari. Nëse ju do të clipped nga 1 cm të paktën çdo 3 muaj dhe pastaj flokët tuaj do të duken më të trashë dhe të shëndetshme.
u masazh ajurwedyjskimi kreu vaj / u Massage
Shef përmirëson qarkullimin, vitaminat dhe mineralet më shumë për të arritur llambë e flokëve. rrënjët më shumë do të ushqyer flokët do të rriten më shpejt, janë fatter dhe fatter. Pse vajra Ayurvedic në lidhje me janë 100% natyral, ndryshe nga kozmetikës më të shtrenjtë.
vaj pluhur u
/ u
Edhe gjyshet tona e dinte se vaj pluhur është e mirë për flokët tuaj. kaluara, vaj rubbed në çdo ditë në mënyrë që fëmijët në jetën e mëvonshme janë bartës të flokëve harlisur nxirë.
u naftës / u
vajguri pastër ka veti të ngjashme me vaj pluhur. Maskat vaj, verdhat e vezëve dhe të shtoni lëng qepë bukur juaj flokët e saj është rritur Wioletta vilë këtë kohë. Kjo maskë Aplikoni për të lagur flokët ndjekur, të butë, të mbajë 2 orë, pastaj laje. naftës mund të aplikohet në krye lagësht e flokëve, për të aplikuar si flokët mëndafshi të jetë e fortë.
u vezë / u
rrahin 3 bardhë veze bashku. vrarë proteina fjalë rubbed në lëkurë dhe të lënë për 5-10 minuta. bardhë veze janë shumë të shëndetshme. ushqen flokët dhe flokët rriten më shpejt të shëndetshme. Drink
u / u Uji ujë
bën gjithçka të rritet! Duke pirë tetë gota ujë në ditë do të më bënte jo vetëm do të ndjeheni më mirë, reduktimin e celulitit, humbin peshë, por gjithashtu do të përmirësojë shëndetin e flokut tuaj. Limit
u përdorimin e flokëve / u
Ndonjëherë mënyra më e mirë për të përmirësuar włosówi shtetëror se rritja e shpejtë është për të shmangur disa gjëra. Nëse ju nuk mund të përballojë për të krejtësisht të ndaluar përdorimin e tharëse të paktën të kufizojnë përdorimin e saj. Pas larë flokët tuaj, të lënë ajo natyrale të thatë për aq kohë sa të jetë e mundur. Shko tek, të vishen me ngjyra, të hani diçka. Siç kemi përgatitur flokët redried nëse është e nevojshme. u
Hani proteina / u
flokeve
përbëhet kryesisht nga proteina, kështu që mbani në mend se çdo gjë është e mundur në dietën tuaj. Diets ulët në proteina do të shkaktojë flokët tuaj të proteinave të hollë dhe përçarje, dhe përveç kësaj, do të ndërtohet për rritjen e shëndetshme. gjenden në peshk, mish , arra, vezë dhe produktet e qumështit.
u Vitamina B1 / u
flokët juaj ka nevojë për proteina si një shtojcë të vitaminës B të rritet. të shëndetshme dhe të shpejtë Pa vitamina B, flokët tuaj do të jetë i përulur dhe i brishtë Sigurohuni që multiwitaminie ju keni mjaft vitaminë B. Vitamina B është gjetur edhe në, të mëlçisë mish, kokrra -. i pashkoqur -.
> Si për tu kujdesur për flokët me ngjyrë
> Humbja e flokeve Shkaqet dhe zgjidhjet në bazë natyrore
> Si për tu kujdesur për lëkurën e foshnjës gjatë dimrit
> Si për të pastruar një çantë lëkure
> Si të ketë të shëndetshme dhe të kujdesej edhe për thonjtë
> Duket joshëse Si të aplikoni eyeliner
> Përse flokët bien jashtë?
> Si të përdorni sauna finlandeze
> parregullt menstruacioneve
> Dy-hap, se si të kërcimit dhe të mësojnë në valle dy hap - në valle dy hapa dhe hapat valle
> Si tunikë me shall
> vërteta dhe mitet rreth diellit
> Si të hiqni corns
> Si për të bërë dekoratave për Krishtlindje - Marrja e Krishtlindjeve dekorata
> Si te moisturize dhe gjendja ngjyrën tuaj të flokëve
> Squats kundër murit - një ushtrim përpara kofshë
> Si për të bërë një tortë të thjeshtë
> Si mund të dini se unë isha shtatzënë shenjat e shtatzënisë në muajin e parë - shkarkimit
> Si për të pastruar doreza |? Moda & Style
> Badić për modele të vogla gjirit swimwear