Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Moda dhe Bukuria

Këshilla rreth modës dhe bukurisë -. Kozmetike të mira, stilet e flokëve, depilim, dizajnit të modës, dietat

---------------------------------------------------------

Si për të luftuar kundër venat merimangë në lëkurë

Si për të luftuar kundër venat merimangë mbi karakteristike lëkurë të kuqe venat merimangë në fytyrë dhe në trup mund të ndodhë në çdo moshë..
karakteristike të kuqe venat merimangë në fytyrë dhe në trup mund të ndodhë në çdo brishtësinë e moshës së enëve të gjakut mund të shoqërohet me ndryshime hormonale, alergjitë apo funksionimit të pahijshme të sistemit kardiovaskular të venat merimangë, nuk është për fat të keq vetëm defekt i bezdisshëm kozmetike. fytyra është e mbuluar me ta, për shembull, ngrin të shpejtë për shkak se enët e gjakut të dëmtuara dëmtojnë mekanizmin e rregullimit temperaturës, e cila është në rrezik të ngrirja. Si, pra, duhet kujdes për lëkurën me
kapilarët Dilated së mbrojtur lëkurën tuaj nga veprimet e dhunshme është shumë e lartë dhe shumë të ngrohjes në temperaturë të ulët shkakton vasodilation, dhe të ulët - .... papërkulur ngushtimi, i dobët-mur anijet nuk mund të përballojë këto ndryshime dhe plas
prandaj të shmangur përdorimin e sauna dhe dhomë me diell nuk e bën për veten tuaj në shtëpi. qentë e nxehtë - për shembull, të marrë frymë përmes një tigan me ujë të valë -.
nuk ekspozojnë lëkurën tuaj për një kohë të gjatë në lëkurë
ashpër rrezet e diellit nuk është e nxehtë qiri epilim
Shmangni përdorimin e dushe alternuara .. - a të ftohtë, të ngrohtë ujë përsëri -.
Shmangni pirjen e duhanit nikotina shkatërron vitaminë C, e cila ndihmon për të nënshkruar dhe për të forcuar anije e gjakut
muret e përdorni lulëzim mekanik mund të përdorin vetëm një enzimë peels ....
Shmangni shumë të gjerë
sportive trajnimit Hani dhe pini ushqime të pasura me vitaminë C. Përveç kësaj, të ushqyerit - suplementar. sidomos në dimër - Vitamina C tableta me vitamina K rutinë dhe PP - vetëm së pari të konsultoheni me mjekun tuaj -. çaj
Drink gjelbër dhe çaj bimor i Wild rose hani shumë e rrushit
Mundohuni të mos hani ushqim dhe pije të nxehtë ose shumë fuqishëm salcë
...
Shmangni stimulants - kafe të fortë, çaji, alkooli - .. për shkak të rritjes së presionit të gjakut dhe zgjerimin e shpejtë të enëve të gjakut
përdorin krem ​​të veçanta dhe kremra për lëkurë me probleme vaskulare dimrit
, nuk e lënë. shtëpi pa kozmetikë, sepse ai jo vetëm zatuszuje venat e shëmtuar merimangë, por edhe për të siguruar një barrierë mbrojtëse nga ftohtë dhe erës, kështu që Aplikoni locion duhur dhe make-up - Fluid -. dhe pluhur
maskë njollë e kuqe e hundës dhe cheeks, kozmetikë, të aplikojnë shtesë jeshile ose blu
sfond Nëse spiders janë në rritje alarmuese, për të parë kirurg vaskulare dhe një endocrinologist i cili do të vlerësojë se çfarë të bëni.. Nëse edhe ju vënë re një fytyrë reddened, apo djegie papules kuqe itchy dhe pustules, të jetë i sigurt për të vizituar një dermatolog për shkak se ajo mund të nënkuptojë fillimin e rosacea
Nëse një beautician në sallon janë të inkurajuara për të hequr venat trajtim merimangë -. për shembull, një metodë të popullarizuara të lazer -., më parë rëndësishme që ju të konsultoheni me vendimin tuaj mjek
> Si për të bërë një këmishë me rruaza të lidhura rreth qafës
> Si te zgjidhni një fustan në plazh
> Si për të bërë një këmishë veshje
> Dresses për veshjet të gjitha rastet për shpatullat e gjerë dhe veshje për hips këmbët fortë dhe më të fortë
> Si për të pastruar argjendi
> Si për të ruajtur brushat kozmetikë
> Në mënyrë që të mos mashtrojë kur blerje
> Si te zgjidhni një sytjena
> Si për të rritur vëllimin e flokëve
> Si për të formuar gjoks - Ushtrimet gjoks për gjoks dhe zemrat - gjirit konfirmohen
> Innocent UPI CIA ideal për vajzat e reja
> Si për të bërë grim nimfë e ujit?
> Si për të bërë një byzylyk dhe fije zinxhir
> makeup kostume e bukurisë dimrit
> Si për të bërë një gjerdan prej pirë straws
> Si të pastër bizhuteri argjendi
> Cellulite mbi këmbët Ushtrimet Cellulite
> . stomak banesë
> Si për ti dhënë formë DUAR ushtrime për formësimin dorë - për të forcuar muskujt e dorës
> Përse flokët bien jashtë?