Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Moda dhe Bukuria

Këshilla rreth modës dhe bukurisë -. Kozmetike të mira, stilet e flokëve, depilim, dizajnit të modës, dietat

---------------------------------------------------------

Si për të luftuar kundër venat merimangë në lëkurë

Si për të luftuar kundër venat merimangë mbi karakteristike lëkurë të kuqe venat merimangë në fytyrë dhe në trup mund të ndodhë në çdo moshë..
karakteristike të kuqe venat merimangë në fytyrë dhe në trup mund të ndodhë në çdo brishtësinë e moshës së enëve të gjakut mund të shoqërohet me ndryshime hormonale, alergjitë apo funksionimit të pahijshme të sistemit kardiovaskular të venat merimangë, nuk është për fat të keq vetëm defekt i bezdisshëm kozmetike. fytyra është e mbuluar me ta, për shembull, ngrin të shpejtë për shkak se enët e gjakut të dëmtuara dëmtojnë mekanizmin e rregullimit temperaturës, e cila është në rrezik të ngrirja. Si, pra, duhet kujdes për lëkurën me
kapilarët Dilated së mbrojtur lëkurën tuaj nga veprimet e dhunshme është shumë e lartë dhe shumë të ngrohjes në temperaturë të ulët shkakton vasodilation, dhe të ulët - .... papërkulur ngushtimi, i dobët-mur anijet nuk mund të përballojë këto ndryshime dhe plas
prandaj të shmangur përdorimin e sauna dhe dhomë me diell nuk e bën për veten tuaj në shtëpi. qentë e nxehtë - për shembull, të marrë frymë përmes një tigan me ujë të valë -.
nuk ekspozojnë lëkurën tuaj për një kohë të gjatë në lëkurë
ashpër rrezet e diellit nuk është e nxehtë qiri epilim
Shmangni përdorimin e dushe alternuara .. - a të ftohtë, të ngrohtë ujë përsëri -.
Shmangni pirjen e duhanit nikotina shkatërron vitaminë C, e cila ndihmon për të nënshkruar dhe për të forcuar anije e gjakut
muret e përdorni lulëzim mekanik mund të përdorin vetëm një enzimë peels ....
Shmangni shumë të gjerë
sportive trajnimit Hani dhe pini ushqime të pasura me vitaminë C. Përveç kësaj, të ushqyerit - suplementar. sidomos në dimër - Vitamina C tableta me vitamina K rutinë dhe PP - vetëm së pari të konsultoheni me mjekun tuaj -. çaj
Drink gjelbër dhe çaj bimor i Wild rose hani shumë e rrushit
Mundohuni të mos hani ushqim dhe pije të nxehtë ose shumë fuqishëm salcë
...
Shmangni stimulants - kafe të fortë, çaji, alkooli - .. për shkak të rritjes së presionit të gjakut dhe zgjerimin e shpejtë të enëve të gjakut
përdorin krem ​​të veçanta dhe kremra për lëkurë me probleme vaskulare dimrit
, nuk e lënë. shtëpi pa kozmetikë, sepse ai jo vetëm zatuszuje venat e shëmtuar merimangë, por edhe për të siguruar një barrierë mbrojtëse nga ftohtë dhe erës, kështu që Aplikoni locion duhur dhe make-up - Fluid -. dhe pluhur
maskë njollë e kuqe e hundës dhe cheeks, kozmetikë, të aplikojnë shtesë jeshile ose blu
sfond Nëse spiders janë në rritje alarmuese, për të parë kirurg vaskulare dhe një endocrinologist i cili do të vlerësojë se çfarë të bëni.. Nëse edhe ju vënë re një fytyrë reddened, apo djegie papules kuqe itchy dhe pustules, të jetë i sigurt për të vizituar një dermatolog për shkak se ajo mund të nënkuptojë fillimin e rosacea
Nëse një beautician në sallon janë të inkurajuara për të hequr venat trajtim merimangë -. për shembull, një metodë të popullarizuara të lazer -., më parë rëndësishme që ju të konsultoheni me vendimin tuaj mjek
> . kimike zhvishem lëkurë
> Si anticelulitit masazh
> Si për të rregulluar një triko tkurrur
> Si për të fshehur flokët avokado
> SI TE ZGJEDHIM PANTALLONAT për Fuller, të trashë dhe xhinse për Fuller veshje për zonjat të mëdha
> Si për tu kujdesur për lëkurën me vaj
> Si të pikturoj këmishën tuaj
> Homemade zgjidhje për scars puçrra fytyre
> Si për të bërë sapun Organike
> Si për të pastruar argjendi
> ... Si të veshin qerpikët artificiale
> Si te zgjidhni eyeshadow
> Si për të pikturuar pantallona moderne
> Si për të bërë pastrim këmbë
> Si për të forcuar thonjtë në shtëpi
> prerje e re ose dy
> Si për të bërë një pastrim me kafe
> Si për të bërë një byzylyk me formim bead
> Si për të lehtësuar acarim pas depilim
> CrossFit