Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Moda dhe Bukuria

Këshilla rreth modës dhe bukurisë -. Kozmetike të mira, stilet e flokëve, depilim, dizajnit të modës, dietat

---------------------------------------------------------

Si për të zgjedhur një xhaketë

Si te Zgjidhni xhaketa mund të jetë pjesë e një fustan elegant të grave, ende burrë elegant.. xhaketë
mund të jetë pjesë e veshjes së një gruaje elegante-së, dhe njeriut elegante në këtë artikull, megjithatë, unë përshkruaj kufizojnë disa këshilla të dobishme për gratë që duan të zgjedhin xhaketë të përsosur për trupin tuaj gjithashtu vuri në raste ju mund të vishni xhaketë dhe disa xhaketa janë të përshtatshme për të ndryshme raste
zakonisht blej një xhaketë të re na bën rastin e ardhshme - .. provimi apo një festë familjare të mbani mend se më elegante dhe klasike pak më zi xhaketë monopet - me një rresht të vetëm çelësat - ose dy rreshta, dy rreshtat e butonave -. Sot, megjithatë, xhaketa të dyfishtë të gjirit për gratë janë burra pakta duhet të shikoni për raste xhaketë të veçantë Swallow tipit me xhaketë të zgjatur
mbrapa fascynatką në qoftë se ju mund të eksperimentojnë me xhaketë lëkure .. cilat janë shumë të popullarizuara në mesin e zonjat që duan të ngasin motoçikletat. Ju gjithashtu mund të zgjidhni xhaketa në ngjyra të ndryshme. momente klasike që ne duhet të zgjedhin ato ngjyrat pastel, por ngjarje e madhe me miq, ju mund të vishni diçka pak më të zhurmshme.
Nëse ju doni të intervistojnë ty për të krijuar përshtypjen se dikush është i avant-gardës, nietuzinkowym veshje alternative xhaketë në një stil të pazakontë dhe ngjyra që do të tërheqë vëmendjen. zgjedh një xhaketë
marrë parasysh disa kritere. Para së gjithash, jepni vetes mjaft kohë për të provoni të modeleve të ndryshme dhe shikoni që i përshtaten më së miri dhe duket më mirë. Mundohuni të lëvizë një grimë në dhomë dollap me kyç. Shih nëse ju mund të lëvizin lirisht, ju mund të ngrejë dorën tuaj pa ndjenja e presionit në krah ose mbrapa. Nëse ju nuk keni nevojë për një madhësi të madhe. Gjatë një vizite në dyqan të tij të vishen në veshje tipike, kjo do tju ndihmojë të bëni vlerësim më të përshtatshme. Vendos xhaketën tuaj dhe sigurohuni zgjedhur juaj supe xhaketë linjë përkon me vijën shpatullën.
Nëse ju jeni i gjatë apo të mesme lartësi zgjedhin xhaketa me dekoltami thellë. Gjithashtu, nëse ju duhet të bëni më pak dhe nuk duan një xhaketë që ju mund të probleme të pari. elemente shtesë xhaketë slims ose ju shtoni disa trupa të zhdukur. xhaketë e mirë të përshtatura është ai që bën modelimin e folds e figurës së saj trupore duket si një peshk. Mos zgjedhin madhësinë e një xhaketë të madh, duke shpresuar për të wyszczupli. Ky është një gabim. Nëse ju doni të fshehur trupin Set xhaketë të gjatë, dhe jo direkt ngjitur me trupin, e bel uwypuklający.
hollë vetëm xhaketë, xhepat patch dhe të japin përshtypjen e një zgjerim optik e foto. Nëse ju doni të fshehur rëndësinë e zgjedhjes ngjyrat e errët.
> Si për të bërë një maskë me karrota
> Si të bishtalec karrocë
> Si të flokëve të errët pa ngjyra
> Si te zgjidhni bizhuteri të nxjerrë në pah bukurinë e saj
> Problemet për të mbetur shtatzënë me atë që mund të të ndjekin?
> Si për të bërë potpuri
> Si të hiqni pimples në një ditë
> Si për të mbajtur tan tuaj
> Si të heq flokët nga vende intime
> Si të visually zmadhuar sytë
> Si këpucë ulaštiti
> Howshall thurur me mëngë
> Si për të fshehur të rëna
> Si për të shpejtuar ose vonojë afatin e fundit
> Trichology Shqyrtimi i kokës
> Ushtrime për llojin e materialit - "A" formë
> . Sa dhëmbë izbeliti
> Si për të bërë një tortë në anën e pasme
> Si të keni lëkurë të përsosur
> Si të kujdeset për gojën tuaj gjatë verës