Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Moda dhe Bukuria

Këshilla rreth modës dhe bukurisë -. Kozmetike të mira, stilet e flokëve, depilim, dizajnit të modës, dietat

---------------------------------------------------------

Si për të larë flokët, pa përdorur shampo

Si të lani flokët tuaj pa përdorur shampo në internet ju mund të gjeni shumë arsye për të larë flokët, pa shampo... internet
ju mund të gjeni shumë arsye për të larë flokët, pa shampo këtu, megjithatë, shampo më
u është një pastrues / U
shampo
pastron flokët tuaj, por edhe merr Ashtu si komponentët e tjerë nuk mund të jetë zhytur në veshët them, dhe kokat tona, si një pengesë që nuk i kalojnë vajra tona esenciale, e cila çon në pastrimin e shpeshta të kokës për të hequr qafe przetłuszczonych flokëve. Kështu, përdorimi i shpeshtë shampo, më shumë keni nevojë.
shampo shpenzimet u panevojshme. / U Si dries
shampo nga flokët tuaj, duke përdorur ajo krijon na, e bën përdorimin e produkteve të flokëve të tjera. Lëndë ushqyese në mënyrë të barabartë popullor, mbrojtja artificiale, dhe produktet styling si NDRYSHME, xhel, shkume dhe llaqe.
sode buke u. / U sode
pastrohet, e kombinuar me aktive të tjera shtëpiake mund të punojnë wonders në flokët tuaj Kjo është delikate dhe më e dobët alkaline, në mënyrë që të pastrojë flokët tuaj me ndonjë kimikateve të akumuluar si me produkte të tjera natyrore pastrimit, nuk ka rregulla fikse për shampon - .. mund të ndryshohet në varësi të nevojave tuaja. Shuma
standarde është një lugë gjelle sode buke tretur në një gotë me ujë. mirë për të plotësoni një përzierje e shishe shampo të vjetër duke përdorur një gyp dhe përzierje mirë. Për flokë të dredhur ose i trashë, ju mund të përdorni një më pak. Sode, hollë se një fije floku Provoni disa versione pak dhe shohim se çfarë është më e mira për ju përdorni
. Ndërsa në dush me flokë të lagur me ujë dhe pastaj aplikuar në majë të kokës një përzierje pak i fshij sode buke. shtoni në përzierje butësisht me duart tuaja në vende të ndryshme, por duke u përqëndruar kryesisht në majë të kokës sime nr. domosdo të aplikohen drejtpërdrejt në flokë, vetëm fshij përzierje në lëkurë për të reduktuar, flokët e naftës të njëjtë, natyrisht, të kthehen në freskinë e tyre. Pas disa minutash, pije off përzierje në kokën tuaj, në të njëjtën mënyrë si një lavazh shampo.
musht u uthull. / U
Uthulla e Molles eshte produkt i butë acid. Ideal suppresses sode buke, dhe për këtë arsye ideal për pajisjen. Përveç kësaj, vula cuticle, dhe balancon pH të flokëve. Ashtu si me një sasi standarde të pjekje sode, por një lugë gjelle uthull molle dobësuar në një gotë me ujë. Përdoreni këtë shishe të vjetër të ushqyesve derdhje përzierje nëpërmjet një gyp, pastaj përzierje përdorimin e mirë
. pije edhe me kokën sode pjekje, aplikoni një sasi të vogël përzierje e uthull molle, mundësisht në flokë të njëjtë ose përfundimtar të tyre. WKI, jo dhe lëkurë për të lënë për pak kohë, pastaj pije këshilla edhe
bregdet tjera:. / U
flokët e juaj mund të jetë një periudhë tranzicioni, e cila zgjat nga disa javë për disa muaj për tu përgjigjur në këtë mënyrë, mungesën e shampo. Kjo është tërësisht normale.
duket pas pak kohe ju mund të ndajë një përzierje të pjekje sode dhe uthull musht molle, larja me ujë vetëm një kokë. Ajo nuk është konfirmuar.
Nëse ju mendoni se pas një periudhe kalimtare, flokët tuaj është ende vaji, provoni duke shtuar pak uthull ose të mos përdorin këto pije së bashku. Në vend të kësaj
Ju mund të përdorni uthull lëng limoni.
Nëse flokët tuaj është e thatë, të përdorin më pak sode pjekje, uthull, mjaltë, ose zëvendësuar. Flokët tuaj nuk do të duhet asgjë më shumë. Këto flokët pije
do të jetë jashtëzakonisht fleksibil dhe i lehtë për tu zgjidhur. Këto pije mund të përdoret gjithashtu për fëmijët, por vetëm një herë në javë. Sepse në atë moshë lëkura nuk prodhojnë naftë shumë mund të përdoret edhe më rrallë.
> Si për të bërëup
> ABC e grim
> Si të bojës thonjtë për pushime Dita e Krishtlindjeve
> Si për të bërë një krem ​​dore me vaj jojoba
> Cili softuer për të shikuar filma dhe program i lirë për të shikuar filmat
> Si për të bërë një maskë për lëkurë kombinim
> Çfarë do të bëni për flokët tuaj nuk do të przetłuszczały
> Një prerë Si për të mbajtur flokët tuaj
> Si të dukem më i ri
> Si të zbardh lëkurën tuaj
> Si te jap mermer
> Si të bëhem një vajzë emo
> Si për të bërë sapun
> Si për të bërë një gjerdan të rruaza me crayons
> Si për të bërë pluhur për këmbët dhe këpucë
> Si për të bërë një Tshirt golf gjerë
> Si për të bërë një hark me flokë
> Ushtrime për triceps, supet, lëndë druri të ulët, abs dhe gjoks
> Si për të hequr Freckles
> Përse flokët bien jashtë?