Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Moda dhe Bukuria

Këshilla rreth modës dhe bukurisë -. Kozmetike të mira, stilet e flokëve, depilim, dizajnit të modës, dietat

---------------------------------------------------------

Si për të trajtuar puçrra fytyre, sigurisht

Si të natyrshme kuruar aknet puçrra fytyre është një problem është shumë i mundimshëm dhe i bezdisshëmProblemi
puçrra fytyre është shumë i mundimshëm dhe të pakëndshme në këtë situatë është e lehtë të supozojmë se ju nuk keni kontroll mbi pimples Por kjo nuk është vizita e vërtetë për një dermatolog, ajo nuk është e nevojshme në këtë rast .... Ajo rezulton se mjetet juridike natyrore mund të jenë po aq efektive, ndoshta edhe më mirë se droga. Ndonjëherë gjithçka trupi juaj ka nevojë ushqyesve të bilancit dhe kujdesin e duhur të lëkurës. Këtu janë disa mënyra të thjeshta që ju mund të fillojnë duke përdorur menjëherë për të trajtuar lëkurën tuaj me puçrra fytyre. Përmirësim domethënës është parë pas katër javësh .
u Sposuj mjaltë maskë / u
herë ose dy herë në javë të aplikoni një paketë fytyrë të mjaltit, e cila ka veti antibacterial, kështu që ata janë ideale për dezinfektimin dhe shërimin e defekteve të vogla të lëkurës. Ajo është gjithashtu i butë më të ndjeshme lëkurës. u
laje fytyrën tuaj me squfur sapun / u
Dy herë në ditë laje fytyrën me sapun projektuar për puçrra fytyre, e cila është bërë në bazë të squfurit. mëngjesi i parë pas zgjimit, për herë të dytë në natës, pak para të shkojnë në shtrat. larë fytyrën tuaj të butë, pa para dhe pa sponges ashpra. larje shumë të shpeshta do të ndihmojë për të stimuluar gjëndrat e lëkurës për të filluar prodhimin e sebum më shumë, duke rritur puçrra fytyre tuaj
clamped floket / u
> Si të lahet në çokollatë
> Si te zgjidhni aromë për verë
> Si për të pastruar dhe të kujdesen për këpucë
> Si për të bërë një sapun të mirëfilltë
> Si për të bërë një palë vathë me slider
> Si për të pastruar kamoshi
> Si për të përgatitur një dush për lëkurë të thatë
> Si për të bërë një kondicioner për flokët e thatë
> Ylli vetull
> Mint shëron dispepsi
> Si të jetë.. një zotëri
> Si për të trajtuar puçrra fytyre, sigurisht
> Si për të bërë një maskë e trupit me avokado
> Si për tu kujdesur për thonjtë tuaj për të qëndruar i fortë
> Çfarë çanta janë të njohura në vitin 2008
> Si të firmës prapanicë?
> Sa shpejt nuk u ngrit nga materiali
> Ushtrime për këmbët dhe prapanicë
> Ylli hundë
> Si të lidhë një shall oxhak Cape