Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Udhëtime

Këshilla dhe idetë për udhëtimet mund të gjenden në kategorinë udhëton. Si për të udhëtuar me aeroplan, tren, autobus, udhëtimit të studentëve, shpenzimet e udhëtimit me makinë, paketa pushime familjare dhe sigurimit të lirë të udhëtimit.

---------------------------------------------------------

Rent a car dhe udhëtonte rreth Republikën Domenikane

Rent a car dhe udhëtoi për në Republikën Domenikane Në përvojën time e ngiste një makinë me qira në Republikën Domenikane mund të ndihmojë pikë jashtë: Policia shpesh do të përpiqet për të hequr qafe një mandat për asgjë, edhe nëse kanë kryer asnjë vepër penale, zakonisht vetëm në Kushtet e mitit, dhënë shpesh sasi të mëdha, por janë të kënaqur 10 herë më të vogla
përvoja ime e ngiste një makinë me qira në Republikën Domenikane mund të ndihmojë në identifikimin e: policia
shpesh përpiqen për të hequr qafe një mandat për asgjë, edhe nëse kanë kryer asnjë vepër, e përgjithësisht vetëm në aspektin e mitit, shpesh japin shumë të mëdha sasi, por janë të kënaqur 10 herë më të vogla - zakonisht vetëm aq sa $ 10, nëse ndodh një aksident është e vështirë të bisedoni me ata, me faj projektimit për turistët, standard për makinë sigurimeve me qira është një wypożyczającego - edhe nëse ne jemi të fajësohet për aksidentin e mbuluar nga dëmet xhepi - ndoshta rreth $ 200 - vendasit shkojnë pa respektuar rregullat, kështu që është mirë të jenë shumë të kujdesshëm: hipur në një dritë të kuqe, pushtet, prioritet, etj është dziennymuwaga mënyrë veçanërisht për njerëzit në Scooters - rrota lloji dhe sillen sikur nuk ka przepisystan shumë një makinë është e keqe, pasi nuk ka itp.zdarzyło dritë të takohemi me makinës nën rrugë prądoznakowanie shpesh nuk janë shumë të lumtur - mënyra më prapa në pikë - checking ajo shkoi kundër valës - ajo është e lehtë për të humbur, për fat të mirë, nuk është një ishull, dhe shumë shpejt duhet të gjejnë, por ia vlen të kujtohet për të paguar vëmendje të rrugës dhe udhëtim në qytetin e madh - dhe sidomos pas Santo Domingo - mund të jetë një përvojë e mirë - është e lehtë për të fshirë me një tjetër makinë ose sulmohen nga dikush në këmbë, - / ul Për ta përmbledhur: ajo është shumë interesante, ajo mund të jetë grup pak më të ndryshme e standardeve se sa në Evropë, por shumë më mirë se ngarje, për shembull, në Turqi apo Egjipt .. -
> Si për të udhëtuar me tren
> peshk ŠVERT tropikale dhe artezian
> Si cirk i sigurt
> Sightseeing në Berlin i cili është sigurisht një vlerë të vizitës në Berlin
> Si për të gjetur fluturime të lirë
> udhëtimit Cruise udhëtim i
> Si të dal lëngje dhe gels në bagazhin e dorës
> Ku për të udhëtuar me një pasaportë, dhe ku është prova
> ZAVIZAN stacion meteorologjik
> Çfarë duhet të bëni gjatë një sulmi?
> Si për të planifikuar një pushim të familjes
> Çfarë duhet të mendojnë për të shkuar në një udhëtim në Pragë?
> Çfarë duhet të shikoni për qytetarët e huaj që vijnë në polish?
> Si të dal një valixhe
> Çfarë duhet të shikoni në Oslo?
> Si për të vendosur drejtim pa një busull
> Si të udhëtojnë me qenin tuaj / mace në një avion
> emri latinisht, Dubrovnik në gjuhën latine dhe italiane
> Çfarë duhet të shikoni në Torun?
> Si për të udhëtuar me çmim të ulët